Справа № 594/458/24
У Х В А Л А
29 березня 2024 року м.Борщів
Суддя Борщівськогорайонного судуТернопільської областіЗушман Г.І.,розглянувши позовнузаяву ОСОБА_1 , жителькиАДРЕСА_1 , до ОСОБА_2 , жителя АДРЕСА_2 , третя особа Мельнице-Подільська селищна рада, як орган опіки та піклування, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , про визначення місця проживання малолітніх дітей,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до відповідача ОСОБА_2 , третя особа Мельнице-Подільська селищна рада, як орган опіки та піклування, в якому просить визначити місце проживання дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 з їхньою матір`ю - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , за її фактичним місцем проживання.
В обґрунтування позову посилається на те, що 01.10.2021, шлюб між нею та відповідачем було розірвано. На момент фактичного припинення подружніх відносин (2021 рік), дочці ОСОБА_5 було 4 роки, яка після розлучення спочатку проживала з нею, а потім почала проживати з батьком у будинку, в якому вони проживали з відповідачем, аби не травмувати дитину та не відривати її від звичного для неї середовища. Сину ОСОБА_6 було 1,5 роки, який переїхав з нею до домоволодіння її батьків у АДРЕСА_1 . На той час у неї не було доходу, вона перебувала у декретній відпустці та не мала змоги забезпечити доньку всім необхідним. Більше того, в той період, коли дочка проживала разом з нею, в домоволодінні її батьків, відповідач вчиняв насильницькі дії по відношенню до її матері, про що було написано заяву про вчинене кримінальне правопорушення. В подальшому відповідач став чинити їй перешкоди у зустрічі з донькою, не цікавився життям сина, а будь-які спроби зустрічей дітей, як рідних брата та сестри зводилися до того, що дочку залякували, що мама її викраде. Вона неодноразово намагалося врегулювати конфлікт мирно, щоб мати змогу з відповідачем разом виховувати спільних дітей та не травмувати їх психіку, однак відповідач на контакт з нею не йде, а вихованням дочки займається матір відповідача, яка є бабусею дівчинки. В лютому 2024 року, вона дізналася, що її дочку вивезли за межі території України, без будь-яких погоджень з нею та не поставили її, як матір, до відома. Про вище зазначені факти порушень її прав як матері щодо виховання дитини, а також порушення прав дитини на спілкування із матір`ю та рідним братом 13.02.2024 було повідомлено Службу у справах дітей Мельнице-Подільської селищної ради Чортківського району Тернопільської області, однак Службою не було вчинено жодних дій, спрямованих на захист прав її малолітньої дочки.
Позивачка зазначила, що в неї дуже тісний зв`язок із дітками, яких вона дуже любить і має змогу забезпечити їх всім необхідним. Вважає, що недопустимим є «поділ» дітей між батьками, так як рідні братик та сестричка повинні зростати разом, мати змогу спілкуватися, піклуватися один про одного, повинні створюватися умови, які зміцнюватимуть їх емоційний зв`язок, а не навпаки. Поведінка відповідача характеризується грубістю. Причинами розірвання шлюбу між ними було зловживання спиртними напоями з боку відповідача, він застосовував до неї фізичну силу, погрожував їй зброєю та вбивством. Окрім того, зважаючи на обставини, які зумовлюють загрозу життю, здоров`ю та безпеці громадян, з урахуванням об`єктивних обставин загострення збройної агресії (у тому числі ведення бойових дій) на території України, вважає, що обов`язки по вихованню дітей та спільного проживання може виконувати мати дітей, а батько, як чоловік - має конституційний обов`язок захищати Вітчизну, незалежність та територіальну цілісність України, тим паче маючи досвід роботи в силових структурах, що в свою чергу може перешкоджати виконувати ним належно свої обов`язки по вихованню дітей (вихованням дочки займається матір відповідача). Зауважила, що не має наміру перешкоджати відповідачу в здійсненні його прав та обов`язків щодо їхніх дітей. Проживання дітей з одним із батьків не звільняє обох батьків від права спілкування з дитиною та обов`язку виховувати дитину, піклуватися про неї та матеріально їх забезпечувати. До того ж, наскільки їй відомо, відповідач створив нову сім`ю, що в свою чергу, також є важливим фактором того, що він не має змоги належним чином виконувати свої обов`язки як батько дітей, що додатково аргументується і тим, що життям сина він не цікавиться. Окрім того, проживання дитини, з малознайомою сторонньою людиною, може становити певні ризики для її душевної рівноваги, особливо на початку спільного їх проживання, оскільки Софійка емоційно вразлива дівчинка.
Позовну заяву подано у відповідності до вимог ст.ст.175,177 ЦПК України.
Представлені матеріали слід визнати достатніми для відкриття провадження у справі.
Справа підлягає розгляду за правилами цивільного судочинства та підсудна Борщівському районному суду Тернопільської області.
Враховуючи категорію та складність, справа буде розглядатися в порядку загального позовного провадження.
Керуючись ст.19, ст.178, ст.187, ст.189, ст.190, ч.3 ст.274 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти дорозгляду тавідкрити провадженняу справіза позовноюзаявою ОСОБА_1 , жителькиАДРЕСА_1 , до ОСОБА_2 , жителя АДРЕСА_2 , третя особа Мельнице-Подільська селищна рада, як орган опіки та піклування, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , про визначення місця проживання малолітніх дітей.
Розгляд справи провести в порядку загального позовного провадження.
Розпочати підготовче провадження у справі та призначити справу до розгляду у підготовчому судовому засіданні, яке відбудеться в Борщівському районному суді Тернопільської області в м.Борщеві вул.Я.Кондри,5 24 квітня 2024 року о 12.00 год.
У судове засідання викликати сторони в порядку, визначеному ст.128 ЦПК України.
Ухвалу про відкриття провадження у справі надіслати сторонам, а відповідачу та третій особі також копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Відповідачу у справі пропонується протягом п`ятнадцятиднів з дня одержання копії цієї ухвали надіслати:
-суду відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову;
-позивачці татретій особі - копію відзиву та доданих до нього документів.
Третій особі пропонується протягом десяти днів з дня одержання копії цієї ухвали подати письмові пояснення щодо позову.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за веб-адресою сторінки: http://bv.te.court.gov.ua/sud1902/ .
Попередити учасників справи про недопустимість зловживання процесуальними правами, шляхом подання завідомо безпідставного позову, позову за відсутності предмета спору або у спорі, який має очевидно штучний характер; умисного неповідомлення про осіб, які мають бути залучені до участі у справі, тощо.
Ухвала набирає законної сили з дати підписання суддею, окремо від рішення суду оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя
Суд | Борщівський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 29.03.2024 |
Оприлюднено | 01.04.2024 |
Номер документу | 118000316 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні