У Х В А Л А
Іменем України
Справа № 285/4711/23
провадження № 1-кс/0285/413/24
28 березня 2024 року м. Звягель
Слідчий суддяНовоград-Волинськогоміськрайонного судуЖитомирської області ОСОБА_1 з участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
підозрюваного ОСОБА_4 ,
адвоката ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду
клопотання прокурора Житомирської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону ОСОБА_3 ,
про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту
відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Новоград-Волинського Житомирської області, який зареєстрований та проживає в АДРЕСА_1 , громадянина України, начальника Звягельської квартирно-експлуатаційної частини (району), раніше не судимого,
який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023061360000011 від 01.03.2023,
ВСТАНОВИЛА:
Прокурорзвернувся до суду з клопотанням, в якому просить застосувати до підозрюваного ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту за місцем його проживання з покладенням на нього обов`язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України, строком на 2 місяці, тобто до 20.05.2024.
В обґрунтування клопотання прокурор вказує, що начальник Звягельської квартирно-експлуатаційної частини (району) (далі - Новоград-Волинської КЕЧ району) ОСОБА_4 , будучи службовою особою, розуміючи, що діє всупереч інтересам Новоград-Волинської КЕЧ району, використовуючи своє службове становище, з метою одержання неправомірної вигоди для інших осіб, уклав договори поставки деревини дров`яної №362 від 20.09.2022 та №445 від 24.11.2022 з ТОВ ТД Лідер Продукт за завідомо завищеною ціною, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді збитків Міністерству оборони України на загальну суму 1632780,52грн.
12.01.2024 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.364 КК України.
08.03.2024 підозрюваного ОСОБА_4 повідомлено про завершення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні та надано стороні захисту доступ до матеріалів досудового розслідування, наразі триває ознайомлення сторони захисту із зібраними під час досудового розслідування доказами.
Підставою для внесення клопотання стало те, що в діях ОСОБА_4 вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України, і під час досудового розслідування встановлено наявність ризиків, передбачених пп.1,3,4 ч.1 ст.177 КПК України.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав, посилаючись на наявність визначених ст.177КПК України ризиків,а самепереховування відоргану досудовогорозслідування,впливу насвідківта перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином.
Підозрюваний та його захисник заперечили щодо застосування цілодобового домашнього арешту, просили відмовити в задоволенні клопотання, оскільки прокурором не доведено наявність ризиків, передбачених ч.1 ст. 177 КПК України, свою причетність до скоєння інкримінованого діяння підозрюваний заперечив.
Вислухавши думки сторін захисту та обвинувачення, дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Підставами застосування запобіжного заходу є обґрунтованість підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення та наявність ризиків, перелік яких визначено ст.177 КПК України та не підлягає розширеному тлумаченню.
Встановлено, що в провадженні поліції перебувають матеріали кримінального провадження №42023061360000011 від 01.03.2023 по факту зловживання службовим становищем, тобто в умисному, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої юридичної особи, використанні службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
12.01.2024 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у скоєні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України.
08.03.2024 підозрюваного ОСОБА_4 повідомлено про завершення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні та надано стороні захисту доступ до матеріалів досудового розслідування.
Як свідчить практика Європейського Суду з прав людини, «розумна підозра у вчиненні кримінального злочину», про яку йдеться у ст.5 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, визначає наявність обставин або відомостей, які б могли переконати об`єктивного, неупередженого спостерігача у тому, що відповідна особа могла бути причетною до вчинення конкретного злочину.
Конституційний Суд України неодноразово вказував на те, що право на свободу та особисту недоторканність не є абсолютним і може бути обмежене, але тільки на підставах та в порядку, які визначено в законі (рішення від 11 жовтня 2011 року № 10-рп/2011). Обмеження конституційного права на свободу та особисту недоторканність має здійснюватися з дотриманням конституційних гарантій захисту прав і свобод людини та громадянина.
Сукупність матеріалів судової справи, наданої суду стороною обвинувачення під час розгляду зазначеного клопотання, на даному етапі кримінального провадження до моменту з`ясування істини у справі, є достатніми для визначення поняття обґрунтованої підозри у вчиненні кримінального правопорушення, в якому ОСОБА_4 підозрюється.
Згідно положеньстатті 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу до підозрюваного є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам вчинити певні дії.
Ризиком у контексті кримінального провадження є певна ступінь можливості, що особа вдасться до вчинків, які будуть перешкоджати досудовому розслідуванню та судовому розгляду або ж створять загрозу суспільству. При визначенні ризиків закон не вимагає неспростовних доказів того, що підозрюваний однозначно, поза всяким сумнівом, здійснюватиме відповідні дії, однак вимагає обґрунтування, що він має реальну можливість їх здійснити під час вирішення питання про застосування запобіжного заходу або в майбутньому. Отже ризики, які дають достатні підстави слідчому судді вважати, що підозрюваний може здійснити спробу протидії кримінальному провадженню у формах, передбачених ч. 1ст. 177 КПК, слід вважати наявними за умови встановлення вірогідності їх здійснення.
Прокурором обґрунтовано потреби досудового розслідування для застосування щодо підозрюваного запобіжного заходу та зібрані докази вказують на наявність ризику, передбаченого п.3 ч.1 ст.177 КПК України (незаконно впливати на свідків). Тобто ризик незаконного впливу на свідків існує як на початковому етапі кримінального провадження, так і на стадії судового розгляду до моменту безпосереднього отримання судом показів від свідків та дослідження їх судом. Разом з тим, такі ризики як переховування від органу досудового розслідування та вчинення іншого кримінального правопорушення чи продовження кримінального правопорушення, ґрунтується на припущеннях та не знайшли свого відображення під час розгляду клопотання. Стороною обвинувачення здебільшого зверталася увага на тяжкість вчиненого злочину і не було наведено доказів того, що підозрюваний має намір ухилитися від слідства, а також не було наведено жодних обставин, які б свідчили про недостатність застосування до нього більш м`якого запобіжного заходу для запобігання ризикам, передбаченим ст.177 КПК України.
У відповідності до статті 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Вирішуючи питання про застосування до ОСОБА_4 запобіжного заходу, враховую особу підозрюваного, який раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, має постійне місце проживання та міцні соціальні зв`язки, а також позитивну характеристику з місця роботи. Окрім того, беру до уваги, що сама лише тяжкість інкримінованого злочину, а також ризик незаконно впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадженні, хоча і є визначальним елементом при оцінці ризику, але не може бути достатньою підставою для законності обрання запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту.
За таких обставин, приходжу до висновку про наявність підстав для часткового задоволення клопотання та вважаю достатнім застосувати до підозрюваного більш м`який запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання, поклавши на нього обов`язки відповідно до вимог ч.5 ст.194КПК України настрок додвох місяців.
Керуючись ст. ст. 178, 181, 193, 194, 196, 205, 309 КПК України, слідчий суддя -
ПОСТАНОВИЛА:
Клопотання прокурора задовольнити частково.
Застосувати щодо підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання на строк до двох місяців, тобто до 20 травня 2024 року включно.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_4 такі обов`язки:
прибувати до слідчого, в провадженні якого перебуватиме кримінальне провадження, прокурора, суду за першим викликом;
не відлучатись за межі населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та роботи;
утримуватися від спілкування зі свідками у кримінальному провадженні, а саме: ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ;
здати до Державної міграційної служби свій паспорт громадянина України для виїзду за кордон номер НОМЕР_1 , виданий 30.05.2022.
Роз`яснити підозрюваному, що в разі невиконання покладених на нього обов`язків, до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Контроль за виконанням особистого зобов`язання покласти на слідчого, в провадженні якого знаходиться кримінальне провадження.
Копію ухвали вручити учасникам кримінального провадження.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Час проголошення повного тексту ухвали 29 березня 2024 року о 14 год.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2024 |
Оприлюднено | 01.04.2024 |
Номер документу | 118003163 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів домашній арешт |
Кримінальне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Васильчук Л. Й.
Кримінальне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Васильчук Л. Й.
Кримінальне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Васильчук Л. Й.
Кримінальне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Васильчук Л. Й.
Кримінальне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Васильчук Л. Й.
Кримінальне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Васильчук Л. Й.
Кримінальне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Васильчук Л. Й.
Кримінальне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Васильчук Л. Й.
Кримінальне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Васильчук Л. Й.
Кримінальне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Васильчук Л. Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні