ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
УХВАЛА
01 квітня 2024 року Справа № 903/273/24 Господарський суд Волинської області в складі судді Дем`як В. М., розглянувши справу №903/273/24
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «АВАНТІ-ДЕВЕЛОПМЕНТ» (01034, місто Київ, вулиця Велика Житомирська, будинок 8А, код ЄДРПОУ 38202034)
про стягнення 289 212, 65 грн.
Встановив: Товариство з обмеженою відповідальністю «АВАНТІ-ДЕВЕЛОПМЕНТ» звернулося до Господарського суду Волинської області з позовом до Комунального некомерційного підприємства «Іваничівська багатопрофільна лікарня» та просить стягнути 289 212, 65 грн. заборгованості.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на порушення відповідачем зобов`язань згідно договору №32 від 30.01.2024 в частині своєчасної оплати за фактично спожиту теплову енергію.
Ухвалою суду від 20.03.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, постановлено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Відповідач через відділ документального забезпечення та контролю суду подав:
- клопотання за вх. № 01-75/2481/24 від 29.03.2024, у якій просить суд здійснити перехід з розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін до розгляду справи за правилами загального позовного провадження;
- заяву про ознайомлення з матеріалами справи в електронному вигляді за вх.№ 01-54/83/24 від 29.03.2024.
В обґрунтування клопотання посилається на те, що зазначена справа має важливе значення для відповідача та справа має значний суспільний інтерес для жителів Іваничівської громади, оскільки сума позовних вимог є значною для відповідача, який є комунальним підприємством та забезпечує лікування жителів громади та інших громадян України. При цьому, відповідно до бюджетного процесу видатки відповідача чітко регламентовані та розподілені. В разі задоволення позовних вимог, у відповідача можуть виникнути обставини, за якими він буде не в змозі забезпечити безперебійний процес лікування пацієнтів та своєчасної виплати заробітної плати працівникам.
Крім того, на думку відповідача у справі необхідно провести судову експертизу (судово-економічну експертизу), проведення якої не передбачено в процесі розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін. Також відповідач зазначає, що дана справа потребує детального розгляду спору по суті та з`ясування всіх обставин, що неможливо здійснити в порядку спрощеного позовного провадження. Відповідач доводить, що в матеріалах позовної заяви відсутні належний розрахунок суми позову та докази, які б беззаперечно вказували на факт існування у відповідача заборгованості, відсутні документи які підтверджують право власності, користування або концесії щодо трубопроводів, вартість транспортування теплової енергії по яким включена до складу ціни позову.
Суд, розглянувши клопотання відповідача за вх.№01-75/2481/24 від 29.03.2024 дійшов висновку про його задоволення з огляду на таке.
Частинами 1-3 статті 247 ГПК України передбачено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Частиною 4, 5 статті 250 ГПК України передбачено, що якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про:
1) залишення заяви відповідача без задоволення;
2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Якщо відповідач не подасть у встановлений судом строк такі заперечення, він має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк з поважних причин.
Згідно частин 1, 6 статті 250 ГПК України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі. Якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Отже, з метою надання відповідачу належним чином підготуватись до розгляду справи та з метою забезпечення дотримання принципу пропорційності та змагальності сторін, враховуючи завдання господарського судочинства, суд вважає за можливе задовольнити клопотання відповідача про перехід від спрощеного позовного провадження до розгляду цієї справи за правилами загального позовного провадження з призначенням підготовчого засідання зі стадії відкриття провадження у справі.
Відповідно до частин 2-3 статті 177 ГПК України, підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання. Підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до ст. 120 ГПК України, суд викликає учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії, якщо визнає їх явку обов`язковою. Суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою. Виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.
Керуючись ст.ст. 120, 176, 177, 182, 197, 234, 235, 247, 250 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-
УХВАЛИВ:
1. Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
2. Замінити судове засідання для розгляду справи по суті підготовчим судовим засіданням.
3. Розгляд справи здійснювати зі стадії відкриття провадження у справі.
4. Підготовче засідання призначити на 24 квітня 2024 року на 11:00 год.
5. Повідомити учасників справи, що підготовче засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Волинської області (м. Луцьк, пр. Волі, 54а) в залі судових засідань №103.
6. Явка представників сторін у судове засідання обов`язковою не визнається.
7. Запропонувати відповідачу у строк до п`ятнадцяти днів подати суду письмовий відзив (заперечення) на позовну заяву із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення, якщо такі докази не надані позивачем, та документи, що підтверджують надіслання відзиву і доданих до нього доказів учасникам по справі.
8. Роз`яснити, що в разі ненадання відповідачем у встановлений судом строк без поважних причин відзиву, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
10. Запропонувати позивачу у строк до п`яти днів подати суду письмову відповідь на відзив із відповідними доказами про відправку її сторонам по справі.
11. Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://vl.arbitr.gov.ua.
12. Роз`яснити учасникам, що відповідні заяви по суті справи повинні відповідати вимогам статей 161-165 Господарського процесуального кодексу України та мають бути подані у строк, визначений в ухвалі.
13. Звернути увагу сторін на те, що відповідно до статті 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її підписання відповідно до ч.2 ст. 235 ГПК України.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Ухвала суду підписана 01.04.2024
Суддя В. М. Дем`як
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 01.04.2024 |
Оприлюднено | 03.04.2024 |
Номер документу | 118032811 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Дем'як Валентина Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні