ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
01.04.2024Справа № 910/2095/24
Суддя Господарського суду міста Києва Морозов С.М. розглянувши без повідомлення учасників справи матеріали справи
За позовом Акціонерного товариства "Укртелеком", м. Київ
в особі Київської міської філії Акціонерного товариства "Укртелеком", м. Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ай.Хотел Груп", м. Київ
про стягнення 472 164,86 грн, -
ВСТАНОВИВ:
22.02.2024 року Акціонерне товариство "Укртелеком" в особі Київської міської філії Акціонерного товариства "Укртелеком" (позивач) звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ай.Хотел Груп" (відповідач) суми основної заборгованості в розмірі 472 164,86 грн, у зв`язку з невиконання відповідачем умов Договору оренди нерухомого майна №113-КМФ/20 від 27.10.2020 року в частині оплати орендних платежів за період з 01.01.2023 року по 15.09.2023 року.
Ухвалою від 04.03.2024 року прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження у справі, розгляд ухвалено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у ній матеріалами.
20.03.2024 року від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому він зазначає, що повністю не визнає позовні вимоги.
Окрім того, 20.03.2024 року відповідачем подано клопотання про вихід із спрощеного провадження та призначення розгляду справи в загальному позовному провадженні.
20.03.2024 року відповідачем також подано клопотання про витребування доказів.
29.03.2024 року від позивача до суду надійшла відповідь на відзив, в якій позивач вказує, що аргументи відповідача є неправомірними.
Розглянувши заяву відповідача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження з викликом сторін, суд прийшов до висновку про відмову в її задоволенні, з огляду на наступне.
В обґрунтування заяви про перехід в загальне позовне провадження з викликом сторін відповідач посилається на те, що є необхідність у витребуванні додаткових доказів по справі, а ціна позову є суттєвою для відповідача.
При цьому, відповідачем не наведено обґрунтованих підстав для здійснення розгляду справи в загальному провадженні, а свої заперечення проти позовних вимог повністю виклав у поданому до суду відзиві на позов.
Частиною 1 статті 12 Господарського процесуального кодексу України визначено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження та позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до частини 3 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Частиною 1 статті 247 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
При цьому частиною 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України визначено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно ч. 2 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
За змістом вищевказаних норм процесуального права, якщо ціна позову не перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, справа може розглядаються в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Предметом позову в даній справі є стягнення 472 164,86 грн, а отже, ціна позову не перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, у зв`язку з чим справа може розглядатися у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Таким чином, приймаючи до уваги викладене, з огляду на характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі, справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у ній матеріалами.
Відповідно до ч. 4 ст.250 Господарського процесуального кодексу України якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Однак, як зазначалось вище відповідачем не наведено обґрунтованих підстав (заперечень) проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, при тому, що позицію щодо позовних вимог відповідачем повністю викладено у відзиві на позовну заяву.
З урахуванням наведеного, враховуючи положення п. 1 ч. 5 ст.12 та ч.1 ст.247 ГПК України, справа №910/2095/24 підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
З урахуванням наведеного, суд залишає без задоволення заяву відповідача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження з викликом сторін.
Щодо клопотання відповідача про витребування від позивача додаткових документів, суд зазначає наступне.
Так, у клопотанні відповідач просить суд витребувати у АТ «Укртелеком»:
- документи (у тому числі, але не виключно, наданих постачальниками теплової енергії) які підтверджують усі розрахунки АТ «Укртелеком» надані у справі № 910/2095/24, рахунки надані постачальником послуг, акти наданих послуг від цих постачальників, що підписані між АТ "Укртелеком"ом та постачальниками/підрядниками цих послуг з самого початку дії договору оренди, розрахунки з посиланням на покази лічильників, методику розрахунків, тощо;
- документи по утриманню майна, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Голего, на четвертому поверсі п`ятиповерхового будинку №8, а саме: рахунки, акти наданих послуг від цих постачальників, що підписані між АТ "Укртелеком" та постачальниками/підрядниками цих послуг з самого початку дії договору оренди.
Відповідно до ч. 2 ст. 86 ГПК України жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
В силу приписів ч. 4 ст. 74 ГПК України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.
Згідно зі статтею 13 ГПК України:
- кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом (ч.3).
- кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій (ч.4).
Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом (п.4 ч.5); запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов`язків (п5 ч.5 ).
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ГПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Проте, відповідач не надав суду обґрунтованих пояснень для необхідності у витребуванні вказаних вище доказів (рахунків наданих постачальником послуг, актів наданих послуг від постачальників, розрахунків з посиланням на покази лічильників, документів по утриманню майна, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Голего, на четвертому поверсі п`ятиповерхового будинку №8) в межах справи про стягнення з нього заборгованості за Договором оренди нерухомого майна №113-КМФ/20 від 27.10.2020 року.
Враховуючи викладене, клопотання відповідача про витребування додаткових доказів у межах даної справи, задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 12, 181, 234, 247, 250 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. У задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Ай.Хотел Груп" про розгляд справи за правилами загального позовного провадження з викликом сторін у справі №910/2095/24 - відмовити.
2. Ухвала набрала законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Відповідно до ч. 3 ст. 255 Господарського процесуального кодексу України заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя C. МОРОЗОВ
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.04.2024 |
Оприлюднено | 02.04.2024 |
Номер документу | 118034397 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Морозов С.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні