Ухвала
від 22.03.2024 по справі 760/25592/21
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа №760/25592/21 2/760/4148/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 березня 2024 року суддя Солом`янського районного суду міста Києва Ішуніна Л. М., розглянувши письмові зауваження позивача ОСОБА_1 щодо внесення змін до протоколу судового засідання,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Солом`янського районного суду міста Києва від 05 березня 2024 року закрито провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Інкомсервіс» про визнання протиправними, незаконними та необґрунтованими рішень та визнання незаконними дій.

19 березня 2024 року позивачем подано письмові зауваження щодо протоколу судового засідання, як відбулося 23 січня 2024 року.

Розглянувши подані зауваження та перевіривши протоколи судових засідань, головуючий суддя вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до частини першої статті 249 ЦПК України учасники справи мають право ознайомитися із технічним записом судового засідання, протоколом судового засідання та протягом п`яти днів з дня проголошення рішення у справі подати до суду письмові зауваження щодо неповноти або неправильності їх запису.

Головуючий розглядає зауваження щодо технічного запису судового засідання та протоколу судового засідання, про що постановляє відповідну ухвалу (частина друга статті 249 ЦПК України).

Частиною першою статті 248 ЦПК України передбачено, що у судовому засіданні секретар судового засідання забезпечує ведення протоколу судового засідання, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Згідно з частиною другою, третьою статті 248 ЦПК України у протоколі судового засідання зазначаються такі відомості: 1) рік, місяць, число і місце судового засідання; 2) найменування суду, який розглядає справу, прізвища та ініціали судді, секретаря судового засідання; 3) справа, що розглядається, імена (найменування) сторін та інших учасників справи; 4) порядковий номер вчинення процесуальної дії; 5) назва процесуальної дії; 6) час вчинення процесуальної дії; 7) ухвали суду, постановлені в судовому засіданні, не виходячи до нарадчої кімнати; 8) інші відомості, визначені цим Кодексом. Протокол судового засідання ведеться секретарем судового засідання та підписується ним невідкладно, але не пізніше наступного дня після судового засідання і приєднується до справи.

Таким чином, вимоги до протоколу судового засідання визначені в статті 248 ЦПК України, де відсутня вимога фіксувати дослівно виступ сторін.

Відповідно до частини четвертої статті 247 ЦПК України додатком до протоколу є технічний запис, на якому зафіксовано дослівно пояснення сторін.

В поданих зауваженнях позивач просить внести зміни в протокол судового засідання шляхом зазначення вимоги головуючого судді про виконання сторонами норм процесуального законодавства та направлення відповідачем копій документів зазначених у додатку до відзиву позивачу, а позивачем - копії відповіді на відзив відповідачу.

В поданих зауваженнях позивач фактично висловив зауваження щодо повноти протоколу судового засідання, а саме: просить дослівно зазначити роз`яснення головуючого судді щодо необхідності виконання сторонами вимог чинного цивільного процесуального законодавства щодо направлення заяв по суті та додатків до них.

Так, під неповнотою протоколу судового засідання слід розуміти невідображення в записі усіх обставин, що відбувалися в судовому засіданні, а також відсутність відомостей, передбачених процесуальним законом. Неповнота може бути зумовлена несвоєчасним записом, неправильним використанням записуючого комплексу, випадковим знищенням частини запису.

Водночас, нормами ЦПК України не передбачений обов`язок секретаря судового засідання дослівно відображати хід судового засідання.

Відповідно до вищевказаної норми, у протоколі судового засідання має бути зазначено лише назву та час вчинення процесуальної дії.

Судом встановлено, що у протоколі судового засідання зазначено про те, що судом було здійснено відповідне роз`яснення.

З огляду на викладене, в протоколі судового засідання зазначені всі відомості, внесення яких передбачено статтею 248 ЦПК України у відповідності до звукозапису судового засідання.

З урахуванням наведеного, головуючий суддя не вбачає підстав для внесення змін до протоколу судового засідання, яке відбулося 23 січня 2024 року.

Керуючись статтями 127, 247, 248, 249 ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

У внесенні змін до протоколу судового засідання яке відбулося 23 січня 2024 року відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Л. М. Ішуніна

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення22.03.2024
Оприлюднено02.04.2024
Номер документу118038824
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них

Судовий реєстр по справі —760/25592/21

Ухвала від 24.12.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Немировська Олена Віленівна

Ухвала від 12.12.2024

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Майстренко О. М.

Ухвала від 29.11.2024

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Майстренко О. М.

Ухвала від 15.10.2024

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Ішуніна Л. М.

Ухвала від 25.09.2024

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Крат Василь Іванович

Постанова від 25.09.2024

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Крат Василь Іванович

Ухвала від 20.09.2024

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Крат Василь Іванович

Ухвала від 20.08.2024

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Крат Василь Іванович

Постанова від 17.07.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Стрижеус Анатолій Миколайович

Ухвала від 31.05.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Стрижеус Анатолій Миколайович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні