Справа № 522/13599/23
Провадження № 2/522/1940/24
У Х В А Л А
02 квітня 2024 рокум. Одеса
Суддя Приморськогорайонного судум.Одеси СувороваО.В.,розглянувши клопотанняпредставника позивачки адв. ОСОБА_1 про проведеннясудового засіданняв режимівідеоконференції по справі за позовом ОСОБА_2 до Підприємства «Центральний ринок» Херсонської обласної спілки споживчих товариств про поновлення на роботі, стягнення заборгованості по заробітній платі, оплати за час вимушеного прогулу,-
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Приморського районного суду м. Одеси знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до Підприємства «Центральний ринок» Херсонської обласної спілки споживчих товариств про поновлення на роботі, стягнення заборгованості по заробітній платі, оплати за час вимушеного прогулу.
Провадження у справі відкрите ухвалою суду від 13.07.2023 року, справу призначено до розгляду в загальному порядку.
Ухвалою суду від 07.02.2024 року підготовче судове засідання - закрито.
02.04.2024 року подано через систему «Електронний суд» клопотанняпро проведеннясудового розгляду,яке відбудеться02.04.2024р.об 12:00год.в режимівідеоконференції, яке передано судді 02.04.2024 року, тобто в той же день.
За приписами частини 7статті 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
На підставі ч. 8ст. 212 ЦПК Україниу клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
З огляду на зазначені положення чинного законодавства, необхідність проведення судового засідання у режимі відеоконференції визначається судом, що розглядає цивільну справу.
При цьому, виключний перелік випадків, у яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, законом не визначений, в зв`язку з чим необхідність проведення судового засідання в режимі відеоконференції визначається у кожному окремому випадку, з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень учасників справи, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.
Призначення судового засідання у режимі відеоконференції має здійснюватися у виключних випадках, коли заоб`єктивних причинучасник судового процесу позбавлений можливості брати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи.
Право на суд покриває надзвичайно широке поле різноманітних категорій - воно стосується як інституційних та організаційних аспектів, так і особливостей здійснення окремих судових процедур. Своєрідним механізмом, який дозволяє розуміти, тлумачити та застосовувати Конвенцію є практика Європейського суду з прав людини (далі - Суд), яку він викладає у своїх рішеннях.
Враховуючи той факт, що право на справедливий суд займає основне місце у системі глобальних цінностей демократичного суспільства, Європейський суд у своїй практиці пропонує досить широке його тлумачення.
Тому, відмова у проведенні судових засідань в режимі відеоконференції не є порушенням права на доступ до суду, з урахуванням вищевикладеного.
Згідно ч.2ст.212ЦПК України,учасник справиподає заявупро участьу судовомузасіданні врежимі відеоконференціїпоза межамиприміщення суду непізніше ніжза п`ятьднів досудового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Як вбачається із заяви, її було подано 02.04.2024року вх№27231/24, отримано суддею в день призначеного судового засідання 02.04.2024року о 12:00 год.
За таких обставин, враховуючи викладене в сукупності, суд дійшов висновку про те, що дане клопотання представника позивача ОСОБА_2 адв. ОСОБА_1 про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції задоволенню непідлягає.
Керуючись ст.ст.2,4,12,13,43,49,120,212,258-260 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання представника позивача ОСОБА_2 адв. Гайдай О.М. про проведення судового засідання 02.04.2024 року о 12:00 год. в режимі відеоконференції -відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються в апеляційну скаргу на рішення суду.
Суддя О.В.Суворова
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 02.04.2024 |
Оприлюднено | 04.04.2024 |
Номер документу | 118065609 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них |
Цивільне
Приморський районний суд м.Одеси
Суворова О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні