Справа № 953/1699/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"28" березня 2024 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді Бородіної Н.М.,
за участі секретаря Кривенко Т.С.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м.Харкові клопотання про призначення експертизи по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визначення порядку користування квартирою,-
встановив:
Позивачі, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулися до суду з позовом до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , в якому просять визначити порядок користування квартирою АДРЕСА_1 у такий спосіб: виділити в користування позивачам ОСОБА_1 та ОСОБА_2 житлову кімнату №1, площею 31,1 кв.м., житлову кімнату №2 площею 10,8 кв.м., житлову кімнату №3, площею 15 кв.м., а всього три кімнати житловою площею 56,9 кв.м.; виділити в користування відповідачу ОСОБА_3 житлову кімнату № НОМЕР_1 , площею 10,1 кв.м.; виділити в користування відповідачу ОСОБА_4 житлову кімнату № НОМЕР_2 , площею 16,4 кв.м.; житлову кімнату №5, площею 14,6 кв.м., а всього дві кімнати житловою площею 31 кв.м.; кухню, коридор, вбиральню залишити в загальному користуванні співвласників.
В обґрунтування позову зазначають, що позивачі між собою матір та донька, відповідачка ОСОБА_3 сестра позивачки ОСОБА_1 , а ОСОБА_5 не є родичкою взагалі. Між співвласниками наявний спір, щодо порядку користування квартирою, внаслідок чого позивачі вимушені звернути у суд із даним позовом .
Провадження у справі відкрито, призначено підготовче судове засідання.
Від позивача надійшло клопотання про призначення судової будівельно-технічної експертизи, оскільки для визначення порядку користування квартирою необхідні спеціальні знання, проведення якої доручити експерту (ам) Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.
Згідно із інформаційної довідки з реєстру речових прав на нерухоме майно квартира АДРЕСА_1 належить на праві власності наступним особам:
187/500 частини ОСОБА_1 ;
102/500 частини ОСОБА_2 ;
51/100 частини ОСОБА_3 ;
31/100 частини ОСОБА_4 .
Позивачі у позові просять визначити порядок користування зазначеною квартирою.
Відповідно до ч.1 ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: дляз`ясування обставин,що маютьзначення длясправи,необхідні спеціальнізнання усфері іншій,ніж право,без якихвстановити відповідніобставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
За нормамич. 5 ст. 106 ЦПК Україниу висновку експерта повинно бути зазначено, що висновок підготовлено для подання до суду, та що експерт обізнаний про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок.
Враховуючи, що для з`ясування обставин, що мають значення для даної справи необхідні спеціальні знання, відсутності відповідних висновків, з урахуванням заявлених позовних вимог та положення ст.ст.103, 106 ЦПК України, суд вважає за необхідне клопотання задовольнити та призначити у даній справі судову будівельно-технічну експертизу, при цьому вважає за необхідне поставити питання запропоновані позивачем, а також додаткове питання суду.
Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
Керуючись ст.ст. 106, 103, 252 ЦПК України ,-
ухвалив:
Клопотання позивача ОСОБА_1 задовольнити.
Призначити у справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 провизначення порядкукористування квартирою , судову будівельно-технічну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
1.Чи можливо визначити порядок користування співвласниками квартирою АДРЕСА_1 (у тому числі з відступом від ідеальних часток співвласників) в наступний спосіб:
1)виділити в користування позивачам ОСОБА_1 та ОСОБА_2 житлову кімнату №1 площею 31,1кв.м.; житлову кімнату №2 площею 10,8кв.м.; житлову кімнату №3 площею 15кв.м., а всього три кімнати житловою площею 56,9кв.м.,
2)виділити в користування відповідачу ОСОБА_3 житлову кімнату №11 площею 10,1кв.м.,
3)виділити в користування відповідачу ОСОБА_4 житлову кімнату №4 площею 16,4кв.м.; житлову кімнату №5 площею 14,6кв.м., а всього дві кімнати житловою площею 31,0кв.м.,
4)кухню, коридор, вбиральню, ванну кімнату, підсобне приміщення №6 площею 10,7кв.м. залишити в загальному користуванні співвласників.
2.Які можливі варіанти визначення порядку користування квартирою АДРЕСА_1 між співвласниками квартири - ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ?
Проведення експертизи доручити експерту (ам) Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.
Оплату за проведення експертизи покласти на ОСОБА_1 .
Роз`яснити сторонам, що у відповідності у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
До отримання висновку експертизи провадження по справі зупинити.
Ухвала може бути оскаржена в частині зупинення провадження у справі.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 15 днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Ухвала набирає законної сили з монету її підписання.
Суддя Бородіна Н.М.
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2024 |
Оприлюднено | 04.04.2024 |
Номер документу | 118098022 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Бородіна Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні