05.04.2024 Справа № 756/14949/15-ц
Номер справи 756/14949/15-ц
Номер провадження 2-ві/756/7/24
У Х В А Л А
05 квітня 2024 року суддя Оболонського районного суду міста Києва Белоконна І.В., розглянувши заяву відповідача за первісним позовом ОСОБА_1 про відвід судді Яценко Н.О. у цивільній справі за первісним позовом Акціонерного товариства «УкрСиббанк» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до Акціонерного товариства «УкрСиббанк», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: ОСОБА_1 , про визнання поруки припиненою, -
в с т а н о в и в:
До суду від відповідача за первісним позовом ОСОБА_1 надійшла заява про відвід судді Яценко Н.О. по вищевказаній справі.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, матеріали справи передано для розгляду судді Белоконної І.В. для вирішення заяви про відвід судді Яценко Н.О.
Як на підставу для відводу головуючого судді відповідач за первісним позовом посилалася на те, що суддя Яценко Н.О. при винесенні ухвали від 07.03.2024 проігнорувала фактичні обставини та нормативно-правові акти і відмовила відповідачу ОСОБА_1 в задоволенні заяви про залишення позову без розгляду від 06.03.2024, розуміючи, що ухвала яка винесена судом, не може бути оскаржена окремо від рішення суду. Також, при винесенні ухвали від 07.03.2024 суддя умисно маніпулювала та наводила висновки Верховного Суду, які не мають приюдиційності для цієї справи.
Заявник уважає, що є наявність змови з позивачем з метою прийняття рішення на його користь, оскільки суддя своєю ухвалою від 07.03.2024 легалізувала протиправні дії представника позивача щодо надання підробленого ордеру та підробленого посвідчення «адвоката» ОСОБА_3 . З боку судді заявник убачає упередженість, необ`єктивність та бажання суду формально розглянути справу, створюючи ілюзію задля якнайшвидшого винесення рішення на користь позивача.
Відповідно до ч. 2, 3, 7, 8 ст. 40 ЦПК України, питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.
Якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу і заява про такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 33 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід. Якщо заява про відвід судді надійшла до суду пізніше ніж за три робочі дні до наступного засідання, така заява не підлягає передачі на розгляд іншому судді, а питання про відвід судді вирішується судом, що розглядає справу.
Питання про відвід вирішується невідкладно. Вирішення питання про відвід суддею, який не входить до складу суду, здійснюється протягом двох робочих днів, але не пізніше призначеного засідання по справі. У разі розгляду заяви про відвід суддею іншого суду - не пізніше десяти днів з дня надходження заяви про відвід. Відвід, який надійшов поза межами судового засідання, розглядається судом у порядку письмового провадження.
Суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи. За ініціативою суду питання про відвід судді може вирішуватися у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неявка учасників справи у судове засідання, в якому вирішується питання про відвід судді, не перешкоджає розгляду судом питання про відвід судді.
Ухвалою Оболонського районного суду міста Києва від 04 квітня 2024 року вирішено проводити розгляд даної заяви про відвід без виклику учасників справи.
Статтею 36 ЦПК України визначено вичерпний перелік підстав відводу (самовідводу) судді і розширеному тлумаченню ця норма не підлягає.
Так, згідно зі ст. 36 ЦПК України, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо:
1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає справу;
2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі;
3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи;
4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи;
5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Відповідно до ч. 3 ст. 39 ЦПК України, відвід має бути вмотивованим.
Відповідно до ст. 6 Конвенції «Про захист прав людини і основоположних свобод», кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Згідно практики Європейського суду з прав людини потрібні докази фактичної наявності неупередженості судді для відсторонення його від справи. Таким чином існує презумпція неупередженості судді, а якщо з`являються сумніви щодо цього, то для його відводу в ході об`єктивної перевірки має бути встановлена наявність певної особистої заінтересованості судді, певних його прихильностей, уподобань стосовно однієї зі сторін у справі.
Крім того, неупередженість судді полягає у відсутності будь-яких законних сумнівів в тому, що її забезпечено та гарантовано судом, а для перевірки на об`єктивну неупередженість слід визначити чи є факти, які не залежать від поведінки судді, що можуть бути встановлені та можуть змусити сумніватися у його неупередженості.
Дослідивши обставини, зазначені в заяві про відвід, суд доходить висновку, що вказана заява не містить підстав, зазначених у ст. 36 ЦПК України, а в ній викладені припущення щодо порушення норм права головуючою по справі. Незгода сторони з процесуальними рішеннями та діями іншого судді не може бути підставою для відводу. Заява про відвід фактично зводиться до незгоди заявника з процесуальними діями іншого судді під час розгляду даної справи, що відповідно до ЦПК України не є підставою для відводу судді.
З огляду на викладене, суд уважає, що заявником не зазначені та не доведені обставини, які викликають сумнів в об`єктивності та неупередженості судді Яценко Н.О. при розгляді вищевказаної справи.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 36, 39, 40 ЦПК України, суд -
у х в а л и в :
Відмовити у задоволенні заяви відповідача за первісним позовом ОСОБА_1 про відвід судді Яценко Н.О. у цивільній справі за первісним позовом Акціонерного товариства «УкрСиббанк» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до Акціонерного товариства «УкрСиббанк», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: ОСОБА_1 , про визнання поруки припиненою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя: І.В. Белоконна
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.04.2024 |
Оприлюднено | 09.04.2024 |
Номер документу | 118181365 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про відвід судді |
Цивільне
Оболонський районний суд міста Києва
Белоконна І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні