Справа № 404/134/24
Номер провадження 1-кс/404/1173/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 квітня 2024 року м. Кропивницький
Слідчий суддя Кіровського районного суду м. Кіровограда ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши в залі Кіровського районного суду міста Кіровограда клопотання прокурора Кропивницької окружної прокуратури ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів по кримінальному провадженню №12023121010002093, з попередньою кваліфікацією за ч. 2 ст. 364 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Кропивницькоїокружної прокуратури ОСОБА_3 звернувсядо слідчогосудді Кіровськогорайонного судум.Кіровограда зклопотанням пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів -відомостей,що становлятьбанківську таємницю та знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 .
Прокурор в судове засідання не з`явився, повідомлявся належним чином, надав заяву про розгляд клопотання без його участі.
За правилами ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування технічними засобами кримінального провадження в судовому засідання не здійснювалось в зв`язку із заявою слідчого про розгляд клопотання без його участі.
Клопотання прокурора обґрунтоване тим, що за версією сторони обвинувачення службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » Кропивницької міської ради, а також ряду суб`єктів підприємницької діяльності, зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом внесення завідомо неправдивих відомостей до електронної системи охорони здоров`я, неправомірно отримали на рахунки КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » Кропивницької міської ради надлишкові державні кошти від ІНФОРМАЦІЯ_5 .
В ході досудового розслідування встановлено, що грошові кошти від КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » Міської ради міста Кропивницького перераховувались на розрахунковий рахунок Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_6 » № НОМЕР_2 , відкритий у Акціонерному товаристві « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 (на час вчинення кримінального правопорушення мало назву АТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 »), юридична адреса: АДРЕСА_1 .
З метою отримання інформації, що має значення у кримінальному проваджені прокурором 25.03.2024 на адресу Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » направлено запит про отримання інформації, однак відповіді до ІНФОРМАЦІЯ_8 по даний час не надійшло.
Враховуючи вище викладене, у кримінальному провадженні виникла необхідність у отриманні доступу до речей та документів, які перебувають у володінні Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 .
Дослідивши клопотання, додані до нього документи, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, приходжу до наступного.
Дослідивши клопотання, додані до нього документи, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подано до суду клопотання, зважаючи на реальну загрозу зміни або знищення вищевказаної інформації, вважаю можливим відповідно до ч.2 ст.163 КПК України розглянути клопотання за відсутності представника особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, так як слідчим наведені обґрунтовані ризики можливої зміни чи знищення речей та документів до яких планується отримати тимчасовий доступ.
Відповідно до статті 2 КПК, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Частиною 1 статті 7 КПК зокрема визначено, що зміст та форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, до яких, зокрема, належать законність, зміст чого розкриває стаття 9 КПК, згідно із частиною 2 якої прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень. При цьому частиною 3 статті 7 КПК визначено, що зміст та форма кримінального провадження в умовах воєнного стану повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, зазначеним у частині 1 цієї статті, з урахуванням особливостей здійснення кримінального провадження, визначених розділом ІХ-1 цього кодексу.
Частинами 2і 6статті 22КПК визначенозміст однієїз засадкримінального провадження змагальностісторін тасвобода вподанні нимисуду своїхдоказів іу доведенніперед судомїх переконливості,а саме,що стороникримінального провадженнямають рівніправа назбирання таподання досуду речей,документів,інших доказів,клопотань,скарг,а такожна реалізаціюінших процесуальнихправ,передбачених цимкодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.
Стаття 93 КПК встановлює порядок збирання доказів як стороною обвинувачення, так й стороною захисту, й згідно із її частиною 2, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим кодексом.
Згідно частини 1 статті 131 КПК, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Пунктом 5 частини 2 статті 131 КПК передбачений такий вид заходів забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів.
При цьомучастинами 3,4статті 132КПК,застосування заходівзабезпечення кримінальногопровадження недопускається,якщо слідчий,дізнавач,прокурор недоведе,що: 1)існує обґрунтованапідозра щодовчинення кримінальногоправопорушення такогоступеня тяжкості,що можебути підставоюдля застосуваннязаходів забезпеченнякримінального провадження; 2)потреби досудовогорозслідування виправдовуютьтакий ступіньвтручання управа ісвободи особи,про якийідеться вклопотанні слідчого,дізнавача,прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Частиною другою статті 159КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, відносяться в тому числі і відомості, які можуть становити банківську таємницю. За таких умов клопотання слідчого обґрунтоване і підлягає задоволенню, оскільки неможливо у інший спосіб підтвердити наявність спірних правовідносин. Вину у кримінальному правопорушенні передбачається довести за допомогою виключно цих речей і документів.
З метою дослідити вищеперераховані документи, які належать АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а також з метою повного, всебічного і неупередженого дослідження усіх обставин кримінального провадження, виявлення як тих обставин, що викривають, так і ті, що виправдовують особу, а також обставин, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, з метою надання цим обставинам належної правової оцінки та забезпечення прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень, у кримінальному провадженні існує необхідність у розкритті банківської таємниці по рахункам відкритих АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 .
Згідно положень Кримінального процесуального кодексу України для отримання чи огляду документів, працівник органу досудового розслідування зобов`язаний надати працівнику банківської установи, відповідальному за схоронність даних документів, оригінал ухвали слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів.
З огляду на перераховані обставини, керуючись ст.ст. 162-164 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора Кропивницької окружної прокуратури ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні №12023121010002093, з попередньою кваліфікацією за ч. 2 ст. 364 КК України задовольнити частково.
Надати прокурору Кропивницької окружної прокуратури ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, шляхом виготовлення прокурором та вилучення належним чином завірених копій з можливістю їх вилучення (виїмки), що становлять банківську таємницю по рахунку Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) № НОМЕР_2 , що перебувають у володінні Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , за період часу з 00:00 години 15.10.2018 до 00:00 години 31.12.2021(включно), а саме:
1.1. Виписки про рух коштів по вказаним банківським рахункам, із зазначенням залишку грошових коштів на момент здійснення кожної операції, класифікації за дебетом та кредитом рахунків, ініціаторів платежів та одержувачів коштів, номерів платіжних документів, конкретного часу та дати платежу, суми коштів, повних даних платника та отримувача коштів (в тому числі клієнтів іншого банку), ідентифікації призначення платежу, а також: юридичних справ по рахунках, заяв про відкриття рахунків, договорів про відкриття та обслуговування рахунків з усіма додатками, змінами та доповненнями, карток із зразками підписів і відбитків печаток, документів, що подавались для відкриття рахунків, копій паспортів, доручень, копій установчих документів, довіреностей, інших документів, які надавались банку при відкритті подальшій зміні поточних даних та користуванні рахунком, повідомлень про відкриття рахунку;
1.2. Інформації щодо IP- та MAC-адреси терміналів та устаткування за допомогою якого здійснювались транзакції з яких відбувалось управління зазначеними рахунками обладнання з якого через Internet-банкінг здійснювалось керування вказаними рахунками, а так само звукозаписи телефонних розмов представників банку з клієнтами, які звертались щодо вказаних банківських рахунків та керували ними шляхом надання голосових доручень (IVR меню, тощо);
1.3. Документів, пов`язаних з розпорядженням коштами на рахунках, меморіальних ордерів, платіжних доручень, платіжних вимог-доручень, платіжних вимог, розрахункових чеків, заяв та переказ готівки, прибутково-видаткових касових ордерів, заяв на видачу готівки, прибуткових касових ордерів, видаткових касових ордерів, грошових чеків, квитанцій про прийняття на інкасо банкнот іноземних держав, квитанцій про приймання до сплати на інкасо чеків в іноземній валюті, рахунків на сплату платежів, квитанцій, чеківбанкоматів, що формуються платіжними пристроями, інших документів щодо отримання грошових коштів із рахунків та розпорядженням грошовими коштами на рахунках, документів та відомостей про видані банківські картки, документів за результатами внутрішнього моніторингу працівниками банку грошових операцій за вказаними рахунками;
1.4. Інформації щодо зняття готівкових коштів та поповнення з вказаних рахунків з використання банкоматів чи відділень банку незалежно, із зазначенням точних адрес розташування банкоматів, даних про спосіб ідентифікації особи, відеозаписів камер спостереження банкоматів чи відділень на яких зафіксовані особи, що здійснювали зняття чи сплату готівкових коштів із зазначених рахунків.
Копію ухвали надати дізнавачу, в провадженні якого знаходиться справа для виконання та вручення її відповідальній особі, на яку покладено обов`язок по її виконанню, роз`яснивши їй, що в разі невиконання ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів будуть застосовані положення ст. 166 КПК України.
Строк дії цієї ухвали встановити по 04.06.2024 включно.
Невиконання вимог ухвали слідчого судді, на тимчасовий доступ до речей і документів, є передумовою для обов`язкового правозастосування наслідків вимог ст. 166 КПК України, - проведення обшуку.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда ОСОБА_1
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 118199999 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Кіровський районний суд м.Кіровограда
Завгородній Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні