Справа № 305/494/24
Провадження по справі 2/305/334/24
УХВАЛА
про відмову у задоволенні клопотання про проведення
судового засідання в режимі відеоконференції
11.04.2024. Рахівський районний суд Закарпатської області у складі:
головуючої судді Марусяк М.О.
секретаря судового засідання Вербещука В.А.,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Рахів клопотання представника відповідача ОСОБА_1 , адвоката Цебрика Любомира Васильовича про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі за позовом ОСОБА_2 вінтересах Карпатськогобіосферного заповідникадо ОСОБА_1 про стягнення безпідставно набутих коштів,
ВСТАНОВИВ:
Адвокат Ємчук Лідія Вікторівна, яка діє від імені та в інтересах Карпатського біосферного заповідника, звернулася всуд зпозовом до ОСОБА_1 про стягнення безпідставно набутих коштів.
Ухвалою судді Рахівського районного суду Закарпатської області, ОСОБА_3 від 22.02.2024 відкрито провадження у справі. Вирішено розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження без викликусторін. Призначено справу до судового розгляду на 09 годину 00 хвилин 22 березня 2024 року. Надановідповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, для подання відзиву на позовну заяву.
10квітня 2024року, представник відповідача, адвокат Цебрик Любомир Васильович, надіслав до суду через систему "Електронний суд" клопотання про проведення судових засідань в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власнихтехнічних засобівпредставника відповідача-Цебрика Л.В.за допомогою системи EasyCon на сайті https://vkz.court.gov.ua.
На підставі ч.2ст.247ЦПК України,фіксування судового засідання технічними засобами не проводилось.
Розглянувши клопотання, дослідивши матеріали цивільної справи, суд вважає, що у її задоволені слід відмовити з таких підстав.
Відповідно до 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки. Відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігається в матеріалах справи.
При зверненні з позовом до суду, представник позивача, адвокат Ємчук Л.В. не заявляла клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи предмет і підставу позову, позовні вимоги випливають з трудових правовідносин, ціна позову не перевищувала ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, у відповідності до п.2 ч.1 ст.274 ЦПК України, судом вирішено розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін, про що зазначено в ухвалі від 22.02.2024 про відкриття провадження по справі.
При цьому, у вказаній ухвалі сторонам роз`яснено, що відповідно до вимог ст.279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін за одночасного існування таких умов: предметом позову є стягнення грошової суми, розмір яких не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
Судом встановлено, що відповідач та його представник в строк для подання відзиву, клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін не подавали. Не подавала таке клопотання і представник позивача разом з позовом, або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
Враховуючи вищевикладене, клопотання представника відповідача ОСОБА_1 , адвоката Цебрика Любомира Васильовича про проведення судових засідань в режимі відеоконференціїї - задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 212, 223. 260 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання представника відповідача ОСОБА_1 , адвоката Цебрика Любомира Васильовича про проведення судових засідань в режимі відеоконференції - відмовити.
Копію ухвали негайно надіслати адвокату Цебрику Любомиру Васильовичу для відома.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуюча: М.О. Марусяк
Суд | Рахівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2024 |
Оприлюднено | 12.04.2024 |
Номер документу | 118276322 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про повернення безпідставно набутого майна (коштів) |
Цивільне
Рахівський районний суд Закарпатської області
Марусяк М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні