10.04.2024 Справа № 756/14132/23
УКРАЇНА
ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА
Унікальний №756/14132/23
Провадження №2-ві/756/9/24
УХВАЛА
10 квітня 2024 року Оболонський районний суд м. Києва, в складі:
головуючого судді Диби О.В.
за участю секретаря П`яла Ю.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві заяву представника позивача - адвоката Ткаченко Олени Вікторівни про відвід головуючому судді у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Аптека АНЦ» про розірвання договорів та стягнення коштів,
УСТАНОВИВ:
Представником позивача ОСОБА_1 - адвокатом Ткаченко О.В. у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 , ТОВ «Аптека АНЦ» про розірвання договорів та стягнення коштів заявлено відвід головуючому у справі судді Шролик І.С. з посиланням на те, що судом було допущено до участі у справі адвоката Єрмоленко В.А. за відсутності документів на підтвердження її повноважень. Також, судом було допущено адвоката Єрмоленко В.А. до участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів без постановлення відповідної ухвали. Вказані обставини викликають сумніви щодо об`єктивності та неупередженості судді.
Ухвалою суду від 09.04.2024 заву про відвід головуючому судді Шролик І.С. було передано до відділу організаційного забезпечення розгляду цивільних та адміністративних справ для визначення судді для її розгляду у порядку, встановленому ч.1 ст.33 ЦПК України.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10.04.2024 заяву про відвід головуючому судді було передано на розгляд судді Дибі О.В.
Питання про відвід судді вирішується невідкладно. Вирішення питання про відвід суддею, який не входить до складу суду, здійснюється протягом двох робочих днів, але не пізніше призначеного засідання по справі (ч.7 ст. 40 ЦПК України).
В порядку, визначеному частиною8 ст. 40 ЦПК України питання про відвід судді можливо розглянути без повідомлення учасників справи.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява про відвід головуючому у справі судді не підлягає задоволенню з наступних підстав.
За приписами ч. 7 ст. 56 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддя зобов`язаний справедливо, безсторонньо та своєчасно розглядати і вирішувати судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства; дотримуватися правил суддівської етики, у тому числі виявляти та підтримувати високі стандарти поведінки у будь-якій діяльності з метою укріплення суспільної довіри до суду, забезпечення впевненості суспільства в чесності та непідкупності суддів.
Згідно зі ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Разом з тим, відповідно до ч.4 ст. 36 ЦПК України незгода сторони з процесуальним рішенням судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.
У випадку порушення норм процесуального права під час розгляду справи, такі обставини, можуть слугувати підставою для скасування відповідного рішення суду.
З огляду на вищевикладене, суд вважає, що обставини, на які посилається сторона як на підстави для відводу, не підтверджені жодним доказом, не можуть викликати сумнів у неупередженості судді, чи свідчити про його певну особисту заінтересованість, прихильності, уподобання стосовно однієї з сторін у справі.
Відтак, заява про відвід головуючому справі судді є необґрунтованою та задоволенню не підлягає.
За таких обставин, керуючись ст. 36-40 ЦПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву представника позивача - адвоката Ткаченко Олени Вікторівни про відвід головуючому судді у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Аптека АНЦ» про розірвання договорів та стягнення коштів - залишити без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Олексій ДИБА
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2024 |
Оприлюднено | 12.04.2024 |
Номер документу | 118284565 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про відвід судді |
Цивільне
Оболонський районний суд міста Києва
Диба О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні