Ухвала
від 15.04.2024 по справі 914/708/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

15.04.2024 р. справа № 914/708/24

За позовом: Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «ТАС», м. Київ

до відповідача: Комунального некомерційного підприємства «Львівське територіальне медичне об`єднання «Клінічна лікарня планового лікування, реабілітації та паліативної допомоги», м. Львів

про зобов`язання вчинити дії

Суддя Манюк П.Т.

за участю секретаря Артишук В.І.

Представники:

від позивача: ОСОБА_1 - представник

від відповідача: ОСОБА_2 представник, ОСОБА_3 представник.

Приватне акціонерне товариство «Страхова компанія «ТАС» звернулося в Господарський суд Львівської області з позовом до Комунального некомерційного підприємства «Львівське територіальне медичне об`єднання «Клінічна лікарня планового лікування, реабілітації та паліативної допомоги» про зобов`язання вчинити дії, а саме надати інформацію та документи.

Ухвалою суду від 20.03.2024 відкрито провадження у справі № 914/708/24 за правилами загального позовного провадження та підготовче судове засідання призначено на 15.04.2024.

У підготовче судове засідання 15.04.2024 представник позивача з`явився, заявив усне клопотання про участь у наступному судовому засіданні у режимі відеоконференції.

У підготовче судове засідання 15.04.2024 представники відповідача з`явились, подали відзив на позовну заяву та просили прийняти зустрічний позов.

Щодо поданої відповідачем зустрічної позовної заяви Комунального некомерційного підприємства «Львівське територіальне медичне об`єднання «Клінічна лікарня планового лікування, реабілітації та паліативної допомоги» до Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «ТАС» про захист честі, гідності і долової репутації та відшкодування моральної шкоди, суд зазначає наступне.

Згідно з вимогами ст. 180 ГПК України, відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву. Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову. Вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об`єднуються в одне провадження з первісним позовом.

Зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 162, 164, 172, 173 цього Кодексу. До зустрічної позовної заяви, поданої з порушенням вимог, встановлених частиною четвертою цієї статті, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу (ч.ч. 4, 5 ст. 180 ГПК України).

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Дослідивши матеріали зустрічної позовної заяви, суд дійшов висновку, що зустрічний позов поданий до суду з дотриманням вимог ст. 180 ГПК України, однак не відповідає вимогам статті 174 ГПК України.

Згідно з п. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 8 Закону України "Про державний бюджет України на 2024 рік" встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2024 року в розмірі 3 028, 00 гривні.

Відповідачем сплачено судовий збір у розмірі 3 028, 00 грн як за подання позовної заяви з однією вимогою, проте зустрічна позовна заява містить 3 вимоги (2 вимоги немайнового характеру та вимогу про стягнення моральної шкоди).

Відтак, при зверненні до Господарського суду Львівської області з даною зустрічною позовною заявою, відповідно до прохальної частини позивач мав сплатити судовий збір в сумі 9 084, 00 грн.

Матеріали поданої зустрічної позовної заяви містять докази сплати судового збору лише у розмірі 3 028, 00 грн (платіжна інструкція від 03.04.2024 № 795), відтак позивачеві за зустрічним позовом потрібно доплатити судовий збір у розмірі 6 056, 00 грн.

Одночасно, суд звертає увагу позивача, що згідно з приписами ч. 3 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Згідно з ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Разом з тим, у судовому засіданні 15.04.2024 представник позивача заявив усне клопотання про участь у наступному судовому засіданні у режимі відеоконференції.

Відповідно до частини 1 ст. 197 ГПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Частиною третьою вказаної статті зазначено про можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 № 196 затверджено у новій редакції Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (надалі по тексту «Порядок»).

У пункті 2 розділу ІІ Порядку зазначено, що Системою відеоконференцзв`язку є комплекс технічних засобів та програмного забезпечення (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua) або інші доступні суду та учасниками судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства

Відповідно до п. 7 розділу ІІІ Порядку, головуючий суддя приймає рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначений день і час) та інформує про це секретаря судового засідання.

З урахуванням викладеного, у зв`язку з наявністю у суду технічної можливості щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції (за допомогою програмного забезпечення EasyCon), суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення заяви позивача про проведення наступного судового засідання в режимі відеоконференції.

З метою повного та всестороннього з`ясування обставин спору, зважаючи на необхідність надання можливості позивачу подати відповідь на відзив на позовну заяву, залишення зустрічної позовної заяви без руху, суд вважає за доцільне відкласти підготовче судове засідання.

Керуючись ст.ст. 174, 180, 183, 197, 234 ГПК України, суд,-

ухвалив:

1. Підготовче судове засідання відкласти на 13.05.24 о 14:40 год.

2. Засідання відбудеться за адресою: м. Львів, вул. Личаківська, 128 (2 поверх).

3. Зустрічну позовну заяву Комунального некомерційного підприємства «Львівське територіальне медичне об`єднання «Клінічна лікарня планового лікування, реабілітації та паліативної допомоги» до Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «ТАС» про захист честі, гідності і долової репутації та відшкодування моральної шкоди - залишити без руху, надавши позивачу строк, до 10 днів з дня проголошення цієї ухвали для усунення таких недоліків:

3.1. Надати суду докази сплати судового збору у належному розмірі.

4. У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, зустрічна позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами

5. Заяву позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції - задовольнити.

6. Провести судове засідання, призначене на 13.05.2024 о 14:40 год, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду. Відеоконференція буде проведена за допомогою програмного забезпечення "EasyCon".

7. Роз`яснити представнику позивача, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов`язаний: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні; забезпечити проведення відеоконференцзв"язку відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 № 169.

8. Попередити учасників справи, що відповідно до частини п`ятої ст. 197 ГПК України, пункту 5 розділу І Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи.

9. Позивачу: надати відповідь на відзив протягом 5 днів з дня його отримання; одночасно надіслати відповідачу копію відповіді на відзив та долучені документи, докази відправки представити суду до початку судового засідання; забезпечити участь уповноваженого представника у судовому засіданні.

10. Відповідачу: надати суду заперечення на відповідь на відзив; одночасно надіслати позивачу копію таких заперечень та долучені документи, докази відправки представити суду до початку судового засідання; забезпечити участь уповноваженого представника у судовому засіданні.

11. Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.

12. Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.

Суддя Манюк П.Т.

Дата ухвалення рішення15.04.2024
Оприлюднено18.04.2024
Номер документу118417231
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань страхування

Судовий реєстр по справі —914/708/24

Ухвала від 27.05.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Манюк П.Т.

Ухвала від 13.05.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Манюк П.Т.

Ухвала від 26.04.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Манюк П.Т.

Ухвала від 15.04.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Манюк П.Т.

Ухвала від 02.04.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Манюк П.Т.

Ухвала від 20.03.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Манюк П.Т.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні