18.04.2024
Справа №642/6507/15-ц
Провадження №4-с/642/2/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 квітня 2024 року суддя Ленінського районного суду м. Харкова Проценко Л.Г., розглянувшиматеріали цивільної справи за скаргою Приватної фірми «Левада-7», особа, дії чи бездіяльність якої оскаржуються: Шевченківський відділ державної виконавчої служби у м. Полтаві Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, боржник: ОСОБА_1 , 3-тя особа- Товариство з обмеженою відповідальністю "Тера", на бездіяльність державного виконавця у виконавчому провадженні,
встановив:
Стягувач Приватна фірма «Левада-7» в особі директора Міленко О.З. звернувся до суду зі скаргою на бездіяльність Шевченківського відділу державної виконавчої служби у м.Полтаві Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у виконавчому провадженні №48169388.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу зазначена справа 01.02.2024 року розподілена в провадження судді Вікторова В.В.
Ухвалою Ленінського районного суду м. Харкова від 02 лютого 2024 року скаргу прийнято до розгляду і відкрито провадження у справі.
Ухвалою Ленінського районного суду м. Харкова від 10 квітня 2024 року заявлено самовідвід від розгляду даної скарги з тих підстав, що розгляд скарги в порядку виконання судового рішення повинен здійснюватися суддею, який ухвалив основне рішення у даній справі.
11.04.2024 відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу зазначена справа розподілена в провадження судді Пашнєва В.Г.
Ухвалою судді Ленінського районного суду м. Харкова Пашнєва В.Г. від 12.04.2024 заявлено самовідвід від розгляду даної скарги, оскільки ним не ухвалювалось рішення у справі №642/6507/15-ц.
15.04.2024 протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями скаргу Приватної фірма «Левада-7» в особі директора Міленко О.З. розподілено судді Грінчук О.П.
Ухвалою судді Ленінського районного суду м. Харкова Грінчук О.П. від 16.04.2024 заявлено самовідвід від розгляду даної скарги, оскільки нею не ухвалювалось рішення у справі №642/6507/15-ц.
17.04.2024 протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями скаргу Приватної фірма «Левада-7» в особі директора Міленко О.З. розподілено на суддю Бородіну О.В.
Ухвалою судді Ленінського районного суду м. Харкова Бородіної О.В. від 18.04.2024 заявлено самовідвід від розгляду даної скарги, оскільки нею не ухвалювалось рішення у справі №642/6507/15-ц.
18.04.2024 протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями скаргу Приватної фірма «Левада-7» в особі директора Міленко О.З. розподілено на суддю Проценка Л.Г.
Перевіривши матеріали цивільної справи, приходжу до наступного висновку.
Рішенням Ленінського районного суду м.Харкова від 29 січня 2016 року (суддя Гримайло А.М.) позов Приватної фірми«Левада-7»до ОСОБА_1 ,до Товаристваз обмеженоювідповідальністю «Тера»про стягнення3%річних таінфляційних витратза простроченнявиконання грошовогозобов`язання задоволено.Стягнуто з ОСОБА_1 та Товаристваз обмеженоювідповідальністю «Тера»солідарно накористь Приватноїфірми «Левада-7»суму встановленогоіндексу інфляціїза весьчас простроченнявиконання зобов`язанняу розмірі82733грн.56коп.та суму3%річних відпростроченої сумиу розмірі 5276 грн. 38 коп., а всього 88009 грн. та судові витрати у розмірі 880 грн. по 440 грн. з кожного.
04.05.2016 на виконання рішення суду від 29.01.2016 року Ленінським районним судом м. Харкова видано виконавчий лист №642/6507/15-ц.
Постановою державного виконавця Октябрьского відділу державної виконавчої служби м. Полтави Головного територіального управління юстиції у Полтавській області від 03.06.2016 року відкрито виконавче провадження №51225860 на підставі виконавчого листа №642/6507/15-ц від 04.05.2016 року.
Відповідно дост. 129 Конституції України, судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Згідност. 1 Закону України «Про виконавче провадження»виконавче провадження є завершальною стадією судового провадження.
Судовий контроль за виконанням судового рішення встановленийрозділом VII «Судовий контроль за виконанням судових рішень» Цивільного процесуального кодексу України(далі ЦПК України) та є особливою формою правосуддя, діяльність суду пов`язана із реалізацією судових актів у цивільних справах, яка здійснюється у формі «контрольного санкціонування» вчинення деяких процесуальних дій у виконавчому провадженні при розгляді цивільних справ, безпосереднього розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність виконавців, як важливої гарантії захисту права особи у після судовому цивільному процесі та розгляді різних позовів, які стосується заходів примусового виконання рішень
Сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи (ч. 1ст. 447 ЦПК України).
Відповідно дост. 447 ЦПК України, скарга подається до суду, який розглянув справу як суд першої інстанції. Про подання скарги суд повідомляє відповідний орган державної виконавчої служби, приватного виконавця не пізніше наступного дня після її надходження до суду.
Виходячи з мети реалізації засадничого принципу цивільного судочинства, яким є верховенство права, під судом, що ухвалив рішення у справі та який є повноважним для розгляду й вирішення питань, пов`язаних з виконанням рішення суду, необхідно розуміти у досліджуваних правовідносинах відповідний суд, у провадженні якого перебувало зазначене судове провадження, або інший суд, повноважний розглядати відповідну справу, зі складу суддів якого для кожної справи обирається відповідний склад судової колегії, яка визначається із застосуванням автоматизованої системи.
Відповідно до ч. 11ст. 33 ЦПК України, справа, розгляд якої розпочато одним суддею чи колегією суддів, повинна бути розглянута цим же суддею чи колегією суддів, за винятком випадків, що унеможливлюють участь судді у розгляді справи, та інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до п. 4 ч. 1ст. 36 ЦПК України, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо було порушено порядок визначення судді для розгляду справи.
Відповідно дост. 39 ЦПК України, за наявності підстав, зазначених уст.36 ЦПК України, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов`язані заявити самовідвід. Самовідвід може бути заявлений не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Статтею 129 Конституції Українипередбачено, що суддя, здійснюючи правосуддя, є незалежним та керується верховенством права.
Аналогічний припис закріплений у частині першій статті 10ЦПК України.
Відповідно до п. 12 Висновку № 1 (2001) Консультативної ради європейських суддів для Комітету міністрів Ради Європи про стандарти незалежності судових органів та незмінюваність суддів, передбачено, що незалежність судової влади означає повну неупередженість із боку суддів. При винесенні судових рішень щодо сторін у судовому розгляді судді повинні бути безсторонніми, вільними від будь-яких зв`язків, прихильності чи упередження, що впливає або може сприйматися як таке, що впливає, на здатність судді приймати незалежні рішення.
Відповідно до п. 4 ч. 1ст. 36 ЦПК України, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо було порушено порядок визначення судді для розгляду справи.
Враховуючи, що рішення суду від 29.01.2016 у справі № 642/6507/15-ц, в порядку виконання якого Приватною фірмою «Левада-7» подано дану скаргу, ухвалено суддею Ленінського районного суду м. Харкова Гримайло А.М., приходжу до висновку про наявність підстав для заявлення самовідводу у вказаній справі.
Керуючись ст.ст. 33, 36, 39-41 ЦПК України, суддя, -
постановив:
Заявити самовідвід у цивільній справі за скаргою Приватної фірми «Левада-7», особа, дії чи бездіяльність якої оскаржуються якої оскаржуються: Шевченківський відділ державної виконавчої служби у м.Полтаві Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, боржник: ОСОБА_1 , 3-тя особа- Товариство з обмеженою відповідальністю "Тера", на бездіяльність державного виконавця у виконавчому провадженні.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Л.Г. Проценко
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2024 |
Оприлюднено | 19.04.2024 |
Номер документу | 118446685 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Харкова
Проценко Л. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні