"17" квітня 2024 р.
Справа №2-1858/2008
Провадження №4-с/489/16/24
УХВАЛА
про залишення скарги без руху
17 квітня 2024 м. Миколаїв
Ленінський районний суд м. Миколаєва у складі судді Рум`янцевої Н.О., розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1 на бездіяльність державного виконавця Центрального відділу державної виконавчої служби у місті Миколаєві Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса)
встановив.
15квітня 2024, ОСОБА_1 ,через свогопредставника адвоката КосенчукаС.І.,через підсистему«Електронний суд»звернулася досуду зіскаргою на бездіяльність державного виконавця Центрального відділу державної виконавчої служби у місті Миколаєві Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса).
Відповідно до ч. 1 ст.14ЦПК України у судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система.
Згідно ч. 1ст.447ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цьогоКодексу, порушено їхні права чи свободи.
Цивільно-процесуальним законодавством не визначено вимог до форми та змісту скарги на рішення, дію або бездіяльність державного виконавця.
Відповідно до п. 3 постанови ПленумуВерховного СудуУкраїни від26.12.2003р.№ 14«Про практикурозгляду судамискарг нарішення,дії абобездіяльність органіві посадовихосіб державноївиконавчої службита зверненьучасників виконавчогопровадження» скарги, заяви, подання мають відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ЦПК.
У відповідності ч. 9 ст.10 ЦПК Україниякщо спірні правовідносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).
Відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
В скарзі в додатках не зазначено назви документа, а лише «додаток до скарги. рdf».
На підставі ч. 1 ст. 177 Цивільного процесуального кодексу України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
За змістом ч.ч.5, 6 ст.43 ЦПК Українидокументи (втому числіпроцесуальні документи,письмові таелектронні доказитощо)можуть подаватисядо суду,а процесуальнідії вчинятисяучасниками справив електроннійформі звикористанням Єдиноїсудової інформаційно-телекомунікаційноїсистеми,за виняткомвипадків,передбачених цимКодексом.Процесуальні документив електроннійформі маютьподаватися учасникамисправи досуду звикористанням Єдиноїсудової інформаційно-телекомунікаційноїсистеми шляхомзаповнення формпроцесуальних документіввідповідно доПоложення проЄдину судовуінформаційно-телекомунікаційнусистему.
Слід зазначити, що 26 травня 2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи» № 1416-ІХвід 27.04.2021,відповідно доякого внесенозміни,зокрема,до ч.13ст.14ЦПК України,а саме,що у разі подання до суду документів в електронній формі учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів".
В порушення вказаних вимог, ні скаржницею, ні представником скаржниці не надано встановленого законодавством документу, на підтвердження направлення скарги особі, дії якої оскаржуються.
Таким чином, суд приходить до висновку про необхідність надати час скаржниці на усунення недоліків скарги, а саме: зазначення у додатках скарги назви документів, які долучені до скарги та надати документи на підтвердження направлення скарги з додатками особі, дії якої оскаржуються.
Враховуючи, що заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 175-177 Цивільного процесуального кодексу України, заява підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст. ст. 133, 294, 317 Цивільного процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність державного виконавця Центрального відділу державної виконавчої служби у місті Миколаєві Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) залишити без руху.
Надати заявнику десять днів з дня отримання ними копії ухвали для усунення недоліків вказаних в мотивувальній частині ухвали суду.
У разі не виконання вимог ухвали в установлений судом строк заява буде вважатися неподаною та повернута заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення і оскарженню не підлягає.
Суддя Н.О. Рум`янцева
Суд | Ленінський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2024 |
Оприлюднено | 26.04.2024 |
Номер документу | 118602382 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Ленінський районний суд м. Миколаєва
Рум’янцева Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні