Справа № 148/938/19
Провадження № 2-р/930/1/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26.04.2024 року Немирівський районний суд
Вінницької області
у складі: головуючого судді Науменка С.М.
за участю: секретаря судового засідання Андрущак Л.П.
розглянувши ввідкритому судовомузасіданні вм.Немирів,заяву позивача ОСОБА_1 про роз`яснення рішення суду у справі № 148/938/19 ,
ВСТАНОВИВ:
17.04.2024 до Немирівського районного суду Вінницької області надійшла заява ОСОБА_1 про роз`яснення рішення суду, заява обґрунтована тим, що судом під час розгляду справи № 148/938/19 було порушено норми матеріального та процесуального права.
Відповідно до ч. 3 ст. 271 ЦПК України, суд розглядає заяву про роз`яснення судового рішення у порядку, в якому було ухвалено відповідне судове рішення, протягом десяти днів з дня її надходження. У разі необхідності суд може викликати учасників справи, державного чи приватного виконавця в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розглядові заяви про роз`яснення рішення.
Судом не викликалися учасники справи.
Одним з пунктів заяви про роз`яснення судового рішення, ОСОБА_1 , зазначив, про розгляд вказаної зави в його відсутність.
Оскільки розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, у відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК Українифіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, розглянувши заяву про роз`яснення судового рішення, приходить до наступного.
Так, в провадженні судді Немирівського районного суду Вінницької області Науменка С.М. перебувала цивільна справа № 148/938/19 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , треті особа на стороні відповідача: Краснопільська сільська рада Гайсинського району Вінницької області, Гайсинська державна нотаріальна контора Вінницької області про визнання заповіту ОСОБА_4 від 10.01.2008 р. недійсним, нікчемним і незаконним, який посвідчений на підставі: шахрайських дій, зловживання довірою та обману, самоправства, зловживання владою або службовим становищем та службового підроблення.
Рішенням Немирівського районного суду Вінницької області від 30.07.2021 у справі № 148/938/19 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , треті особа на стороні відповідача: Краснопільська сільська рада Гайсинського району Вінницької області, Гайсинська державна нотаріальна контора Вінницької області про визнання заповіту ОСОБА_4 від 10.01.2008 р. недійсним, нікчемним і незаконним, який посвідчений на підставі: шахрайських дій, зловживання довірою та обману, самоправства, зловживання владою або службовим становищем та службового підроблення у позові відмовлено повністю.
Постановою Вінницького апеляційного суду від 03.11.2021 вказане рішення залишено без змін.
Постановою Верховного Суду від 01.09.2022, рішення Немирівського районного суду Вінницької області від 03.07.2021 та постанова Вінницького апеляційного суду від 03.11.2021 залишені без змін.
Судом вивчивши заяву про роз`яснення судового рішення, встановлено, що 22 пункти, які заявник ОСОБА_1 , просить суд роз`яснити зводяться до незгоди заявника з рішенням суду в тому числі з йото мотивувальною частиною та до оцінки дій суду.
Відповідно дост. 271 ЦПК України, за заявою учасників справи, державного виконавця, приватного виконавця суд роз`яснює судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення. Подання заяви про роз`яснення судового рішення допускається, якщо судове рішення ще не виконане або не закінчився строк, протягом якого рішення може бути пред`явлене до примусового виконання. Про роз`яснення або відмову у роз`ясненні судового рішення суд постановляє ухвалу, яку може бути оскаржено.
У п. 21постанови Пленуму Верховного суду України "Про судове рішення в цивільній справі" N 14 від 18.12.2009 р. зазначено, що відповідно дост. 221 ЦПК України(2001 р.) слідує, що роз`яснення рішення суду можливе тоді, коли воно не містить недоліків, що можуть бути усунені лише ухваленням додаткового рішення, а є незрозумілим, що ускладнює його реалізацію. Зазначене питання розглядається судом, що ухвалив рішення, і в ухвалі суд викладає більш повно та ясно ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін у суть рішення і не торкаючись питань, які не були предметом судового розгляду. Роз`яснення рішення не допускається, якщо воно виконане або закінчився установлений законом строк, протягом якого рішення може бути пред`явлене до виконання. Якщо фактично порушено питання про зміну рішення або внесення в нього нових даних, у тому числі й роз`яснення мотивів ухваленого рішення, суд ухвалою відмовляє в роз`ясненні рішення.
За своєю правовою суттю роз`яснення судового рішення зумовлене його нечіткістю, якщо рішення є неясним та незрозумілим для осіб, щодо яких воно постановлене, так і тих, що будуть здійснювати його виконання. Тобто, роз`яснення полягає в тому, що суд не в праві давати відповідь на нові та невирішені ним вимоги, а лише має роз`яснити положення постановленого рішення, які нечітко сформульовані, що позбавляє можливості його реалізації.
Стаття 271 ЦПК Українипередбачає можливість роз`яснення судом ухваленого ним рішення з метою усунення такого недоліку, як незрозумілість судового рішення (наприклад, можливість неоднакового тлумачення висновків суду), що перешкоджає його належному виконанню.
Також, виходячи із системного тлумачення положеньстатті 271 ЦПК України, механізм, визначений цією статтею, не може використовуватися, якщо хтось із осіб, які беруть участь у справі, не розуміє, наприклад, мотивації судового рішення. У разі незгоди з мотивацією судового рішення особи, які беруть участь у справі, можуть оскаржити це судове рішення, якщо таке право надане цим Кодексом.
Враховуючи вище викладене, суд, вважає,що оскільки заява ОСОБА_1 , про роз`яснення судового рішення, зводяться до незгоди заявника з рішенням суду в тому числі з йото мотивувальною частиною та до оцінки дій суду, вказана заява про роз`яснення рішення суду не відповідає вимогам ст.. 271 ЦПК України, а тому в задоволенні заяви слід відмовити.
Керуючисьст. 271 ЦПК України,-
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про роз`яснення рішення суду у справі № 148/938/19 - відмовити
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Вінницького апеляційного суду, шляхом подання апеляційної скарги на ухвалу протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення їй копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили в порядкуст. 261 ЦПК України.
Копію ухвали надіслати позивачу для відома.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://nm.vn.court.gov.ua/sud0217/.
Суддя: С.М. Науменко
Суд | Немирівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 26.04.2024 |
Оприлюднено | 29.04.2024 |
Номер документу | 118647684 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про роз’яснення судового рішення |
Цивільне
Немирівський районний суд Вінницької області
Науменко С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні