Справа № 909/91/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
25.04.2024 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Кобецької С. М., розглянувши матеріали справи
за позовом: Управління з питань майна спільної власності
територіальних громад області
вул. Грушевського, 21, м. Івано-Франківськ, 76015
до відповідача: Комунального підприємства "Івано-Франківськводоекотехпром"
вул. Ботанічна, 2, м. Івано-Франківськ, 76011
про: усунення перешкод в користуванні майном.
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Господарського суду Івано-Франківської області знаходиться справа за позовом Управління з питань майна спільної власності територіальних громад області до Комунального підприємства "Івано-Франківськводоекотехпром" про усунення перешкод в користуванні майном.
Підготовче засідання відкладено на 25.04.2024, водночас судове засідання не відбулось у зв`язку із оголошення сигналу "повітряна тривога", про що складено відповідну довідку від 25.04.2024.
До суду надійшло від позивача заява про проведення засідання у відсутність особи, яка бере участь у справі б/н від 12.04.2024 (вх. № 6318/24 від 12.04.2024) та від відповідача клопотання про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору б/н від 25.04.2024 (вх. № 3843/24 від 25.04.2024).
В обґрунтування клопотання про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору зазначено, що відповідач користується приміщенням на підставі укладеного 3-х стороннього договору оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області від 03.02.2020. Сторонами даного договору є орендодавець Івано-Франківська обласна рада (Управління з питань майна спільної власності територіальних громад області), орендар Комунальне підприємство "Івано-Франківськводоекотехпром" та балансоутримувач Комунальне підприємство Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна. Відповідно до договору кожна із сторін наділена як правами так і обов`язками, а тому просить залучити Комунальне підприємство Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна, як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, оскільки рішення у даній справі може вплинути на його права та обов`язки.
Відповідно до ч. 1-2 ст. 50 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Зі змісту вказаної правової норми випливає можливість участі у справі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, як на стороні позивача так і відповідача при умові, що вони не є стороною спору, але знаходяться із однією із сторін у певних правовідносинах, які можуть змінитись в результаті прийнятого рішення: - за власною ініціативою; - за заявою учасників справи; - за ініціативою суду.
Враховуючи те, що Комунальне підприємство Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна є стороною договору на підставі якого відповідач користується приміщенням рішення суду у даній справі може вплинути на його права та обов`язки, а тому суд вважає за доцільне залучити його до участі у справі, як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача.
Пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року визначено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків.
Європейський суд з прав людини у рішенні від 29.11.1988 у справі "Броуган та інші проти Сполученого Королівства" зазначив, що очевидно, для кожної справи буде свій прийнятний строк, і встановлення кількісного обмеження, чинного для будь-якої ситуації, було б штучним. Неможливо тлумачити поняття розумного строку як фіксовану кількість днів, тижнів тощо. Таким чином у кожній справі постає питання оцінки, що залежатиме від конкретних обставин.
Виходячи з практики Європейського суду з прав людини, справи мають бути розглянути впродовж розумного строку. Розумність тривалості судового розгляду має визначатися з огляду на обставини справи та наступні критерії: правова та фактична складність справи, поведінка заявника, інших учасників справи та компетентних органів, а також важливість предмета позову для заявника у справі. Аналізуючи практику Європейського суду з прав людини, можна дійти висновку, що критерії оцінки розумності строку розгляду справи має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її складність, поведінку учасників процесу, тощо.
З огляду на залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Комунальне підприємство Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна та те, що строк підготовчого провадження, який вже було продовжено на тридцять днів завершується, суд вважає за доцільне продовжити строк підготовчого провадження з урахуванням правил Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та підготовче засідання відкласти.
Керуючись ст. 50, 202, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залучити третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Комунальне підприємство Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна (вул. Грушевського, 21, м. Івано-Франківськ, 76004; ідентифікаційний код 39088370).
2. Третій особі, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Комунальному підприємству Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна в порядку статті 168 Господарського процесуального кодексу України подати суду до 22.05.2024 пояснення з викладом своїх аргументів і міркувань на підтримку позову або заперечень проти позову, копію пояснень надіслати учасникам справи, докази чого надати суду.
3. Підготовче засідання відкласти на 23.05.2024 о 10:45 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Грушевського, 32, м. Івано-Франківськ, зал судових засідань № 6.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя С. М. Кобецька
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 25.04.2024 |
Оприлюднено | 29.04.2024 |
Номер документу | 118649783 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про комунальну власність щодо усунення перешкод у користуванні майном |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Кобецька С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні