Провадження № 8/742/5/24
Єдиний унікальний № 742/56/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 квітня 2024 року м.Прилуки
Суддя Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області Коваленко А.В., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , представника заявника ОСОБА_2 , заінтересована особа: ОСОБА_3 , про визначення додаткового строку для подачі заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами,
В С Т А Н О В И В:
Заявник звернувся до суду з заявою про визначення додаткового строку для подачі заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами.
Розглянувши заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про необхідність залишення її без руху, з огляду на наступне.
Відповідно до ч.2 ст.426 ЦПК України, у заяві зазначаються: 1) найменування суду, якому адресується заява; 2) ім`я (найменування) особи, яка подає заяву, місце її проживання чи місцезнаходження, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 3) інші учасники справи; 4) дата ухвалення і зміст судового рішення, про перегляд якого подано заяву; 5) нововиявлені або виключні обставини, якими обґрунтовується вимога про перегляд судового рішення, дата їх відкриття або встановлення; 6) посилання на докази, що підтверджують наявність нововиявлених або виключних обставин.
Заявником не було вказано в заяві дату відкриття або встановлення нововиявлених або виключних обставин, якими обґрунтовується вимога про перегляд судового рішення.
Згідно зч.3ст.426ЦПК Українидо заявидодаються: 1) копії заяви відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, якщо така заява подається в електронній формі через електронний кабінет. У разі подання заяви в електронній формі через електронний кабінет до неї додаються докази надсилання її копії іншим учасникам справи з урахуванням положеньстатті 43цього Кодексу; 2)документ просплату судовогозбору; 3) докази, що підтверджують наявність нововиявлених або виключних обставин; 4) документ, що підтверджує повноваження представника особи, яка подає заяву, - якщо заява підписана таким представником; 5) клопотання особи про витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, в органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної судової установи, якщо її немає у розпорядженні особи, яка подала заяву, - у разі подання заяви про перегляд судового рішення з підстави, передбаченоїпунктом 2частини третьої статті 423 цього Кодексу; 6) у разі пропуску строку на подання заяви - клопотання про його поновлення.
Заявником не надано доказів, що підтверджують наявність нововиявлених або виключних обставин.
Згідно п.2 Правил надання послуг поштового зв`язку затверджених Постановою КМУ від 05.03.2009 №270 документом, що підтверджує прийняття для пересилання реєстрованого поштового відправлення є розрахунковий документ встановленої форми та змісту, що підтверджує надання послуг поштового зв`язку, а саме касовий чек, розрахункова квитанція.
Пунктом 2 вказаних Правил також визначено, що: адресат - фізична або юридична особа, якій адресується поштове відправлення, поштовий переказ, прізвище, ім`я та по батькові або найменування якої зазначені на поштовому відправленні, бланку поштового переказу в спеціально призначеному для цього місці; поштова адреса адреса відправника та адресата, яка зазначена на поштовому відправленні, бланку поштового переказу у спеціально призначеному для цього місці; реєстроване поштове відправлення - поштове відправлення, яке приймається для пересилання з видачею розрахункового документа, пересилається з приписуванням до супровідних документів та вручається одержувачу під розписку. Внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення (п.59 Правил). У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення (п.61 Правил).
Відповідно до п. 3.2.1.2 Порядку пересилання поштових відправлень затвердженого наказом Українського державного підприємства поштового зв`язку "Укрпошта" від 12.05.2006р. №211, при прийманні листа (бандеролі) з оголошеною цінністю з описом вкладення працівник зв`язку звіряє вкладення з описом ф. 107 (рис. 27), а також перевіряє відповідність місця призначення, найменування адресата та суми оголошеної цінності, зазначених на відправленні та примірнику опису, розписується на ньому і проставляє відбиток календарного штемпеля.
Таким чином, належним доказом відправлення іншій стороні копій заяви та доданих до неї документів єналежним чином оформлений оригінал опису вкладень в поштове відправлення та оригінал документу, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Однак, всупереч зазначеному, заявником не подано до суду опису вкладень в поштове відправлення та оригіналу розрахункового документу, що підтверджує відправлення іншій стороні копій заяви та доданих до неї документів та надання поштових послуг.
Відповідно доч.1ст.185ЦПК України,суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175і177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про залишення заяви без руху у відповідності до положень ст. 185 ЦПК України та надання заявнику строку для усунення вищеперелічених недоліків.
Якщо заявник відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначеністаттями 175і177цього Кодексу заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст.177, 185, ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 , представника заявника ОСОБА_2 , заінтересована особа: ОСОБА_3 , про визначення додаткового строку для подачі заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами залишити без руху, надавши заявнику п`ятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення заяви без рухудля усунення недоліків, а саме: надати докази надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів та оригінал розрахункового документу, що підтверджує відправлення; вказати дату відкриття або встановлення нововиявлених або виключних обставин, якими обґрунтовується вимога про перегляд судового рішення; надати докази, що підтверджують наявність нововиявлених або виключних обставин.
У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Анатолій КОВАЛЕНКО
Суд | Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2024 |
Оприлюднено | 30.04.2024 |
Номер документу | 118667452 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами |
Цивільне
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
Коваленко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні