Справа № 309/2641/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 травня 2024 року м. Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
у складі головуючого судді Шумило Н.Б.
з участю секретаря Кравчук А.В.
розглянувши клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката Цебрика Любомира Васильовича по справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРНАДО», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: ОСОБА_2 , про стягнення забезпечувального платежу, про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Ужгородського міськрайонного суду перебуває вказана цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРНАДО», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: ОСОБА_2 , про стягнення забезпечувального платежу.
30 квітня 2024 року до суду через систему «Електронний суд» надійшло клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката Цебрика Любомира Васильовича про проведення судового засідання в режимі відеоконференції. В обґрунтування клопотання посилається на те, що отримав ушкодження спини, що перешкоджає йому з`явитися в судове засідання. Просить поновити строк на подання заяви та здійснити судове провадження з його участі в порядку відеоконференції з використання власних технічних засобів.
Учасники справи про час та місце розгляду клопотання 01.05.2024 не повідомлялись.
У відповідності до вимог ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Вивчивши подане представником позивача клопотання, суд прийшов до наступного висновку.
Відповідно доположень ч.ч.1,2ст.212ЦПК Україниучасники справимають правобрати участьу судовомузасіданні врежимі відеоконференціїпоза межамиприміщення судуза умовинаявності усуді відповідноїтехнічної можливості,про якусуд зазначаєв ухваліпро відкриттяпровадження усправі,крім випадків,коли явкацього учасникасправи всудове засіданнявизнана судомобов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Згідно з ч.3 ст.212 ЦПК України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Відповідно допункту 45Розділу IIIПоложення пропорядок функціонуванняокремих підсистем(модулів)Єдиної судовоїінформаційно-телекомунікаційноїсистеми,затвердженого РішенняВищої радиправосуддя 17серпня 2021року №1845/0/15-21,підсистема відеоконференцзв`язкузабезпечує учасникамсправи можливістьбрати участьу судовомузасіданні врежимі відеоконференціїпоза межамиприміщення судуза допомогоюсвого Електронногокабінету тавласних технічнихзасобів;у приміщеннііншого суду-за допомогоютехнічних засобівсуду;в установіпопереднього ув`язнення,установі виконанняпокарань абомедичному закладі задопомогою технічнихзасобів,наявних увідповідній установі. Підсистемавідеоконференцзв`язку такожзабезпечує користувачамможливість братиучасть узасіданнях іншихорганів таустанов системиправосуддя врежимі відеоконференції.Особливості порядкупроведення такихзасідань можутьвстановлюватися відповіднимиорганами таустановами системиправосуддя. Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua.
Відповідно до пункту 46 Розділу ІІІ Положення за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Як вбачається із клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції таке подано з порушенням вимог ч.2 ст.212 ЦПК України, а саме клопотання подано за один день до судового засідання та до клопотання не додані докази його надіслання всім учасникам справи.
З огляду на вищевикладене, враховуючи що подане клопотання представника позивача не відповідає вимогам ст. 212 ЦПК України, суд приходить до висновку, що в його задоволенні слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 212, 260 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката Цебрика Любомира Васильовича по справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРНАДО», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: ОСОБА_2 , про стягнення забезпечувального платежу, про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Ужгородського міськрайонного суду
Закарпатської області Н.Б. Шумило
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 01.05.2024 |
Оприлюднено | 02.05.2024 |
Номер документу | 118739942 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Шумило Н. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні