Ухвала
від 01.05.2024 по справі 139/296/24
МУРОВАНОКУРИЛОВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 139/296/24

Провадження № 2/139/102/24

У Х В А Л А

про залишення позову без руху

01 травня 2024 року смт Муровані Курилівці

Суддя Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області Тучинська Н.В., отримавши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав та встановлення опіки,

у с т а н о в и л а:

Через систему «Електронний суд» до Мурованокуриловецького районного суду від представника позивача адвоката Ткача Юрія Анатолійовича надійшла ця позовна заява. У позові заявлено вимогу про позбавлення відповідачів батьківських прав відносно їх малолітньої дочки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Підставою для позову названо: факт, що відповідачі є батьками малолітньої ОСОБА_4 , факт невиконання відповідачами обов`язку з піклування дитини, їх самоусунення від виконання батьківських обов`язків; факт, що дитина проживає в сім`ї позивача, бажання позивача бути опікуном над ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, вважаю, що у відповідності до правил ст. 185 ЦПК України позовну заяву слід залишити без руху, оскільки вона не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України.

Зокрема, п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України приписує, що позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Представником позивача не дотримано таких приписів цивільного процесуального законодавства.

Так, у позовній заяві зазначено адресу Відповідача 2 без зазначення конкретного населеного пункту. В той же час, 01 травня 2024 року на відповідний запит суду отримано відповідь, що «інформація про ОСОБА_3 та його РМП на території Новоград-Волинської ТГ Житомирської області станом на 01.05.2024 відсутня».

Одними із принципів цивільного судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом та судом, відкритість судового процесу, забезпечення права на апеляційний перегляд справи та на касаційне оскарження судового рішення у випадках, встановлених законом (пункти 2, 3, 8, 9 ч. 3 ст. 2 ЦПК України).

Так, ч. 5 ст. 4 ЦПК гласить: Жодна особа не можебути позбавленаправа научасть урозгляді своєїсправи у визначеному цим Кодексом порядку.

Статтею 6 ЦПК України суд зобов`язано, зокрема, здійснювати правосуддя на засадах рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних та інших ознак.

Частиною 1 статті 8 ЦПК України встановлено, що ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом.

Враховуючи такі приписи цивільного процесуального законодавства, суд зобов`язаний забезпечити відповідача ОСОБА_3 інформацією про порушення в суді справи щодо нього, про дату, час і місце судового розгляду справи, про суть позовної вимоги і т.п. Однак, через незазначення представником позивача у позовній заяві місця проживання чи перебування Відповідача 2, позбавляє суд можливості належним чином виконати свої процесуальні обов`язки.

Також варто зазначити, що вказаний у позовній заяві номер мобільноготелефону відповідача ОСОБА_3 не відповідаєнаціональному формату написання кодів та номерів для мереж рухомого (мобільного) зв`язку.

Пункт 5ч.3ст.175ЦПК Українизобов`язуєпозивача викластиобставини,якими вінобґрунтовує своївимоги ізазначити докази,що підтверджуютьвказані обставини.Крім того,відповідно доч.5ст.177ЦПК України,позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Представник позивача не виконав такі вимоги процесуального законодавства.

Так, заявляючи в позові, що Відповідач 1 ОСОБА_2 є матір`ю дитини щодо якої вирішується питання, представник позивача не зазначив доказів, якими стверджується такий факт і не подавїх досуду разом з позовною заявою. Зокрема, до позовної заяви додано свідоцтво про народження ОСОБА_4 , в якому матір`ю зазначено ОСОБА_5 .

Крім того, у позові заявлено вимогу про призначення позивача опікуном над малолітньою ОСОБА_6 . Відповідно до ч. 3 ст. 60 ЦК України призначення опікуна відбувається за поданням органу опіки та піклування. Статтею 64 ЦК України встановлюються обмеження щодо можливості бути опікуном.

Таким чином, вимога про призначення опікуна має ґрунтуватисяна доказах про те, що позивач не був позбавлений батьківських прав, що поведінка та інтереси позивача не суперечать інтересам фізичної особи, яка потребує опіки, а його бажання бути опікуном має підкріплюватися поданням органу опіки та піклування. Такими доказами, наприклад, можуть бути відомості про відсутність судових рішень про позбавлення батьківських прав, про відсутність судимості (їх надає не староста!).

Позивач (його представник) всупереч вимогам ч. 2 ст. 83 та ч. 5 ст. 177 ЦПК не додав до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

У зв`язку з викладеним вважаю за правильне повідомити таке:

Нормами цивільногопроцесуального законодавства(ч.7ст.81ЦПК України)суду забороненозбирати докази,що стосуютьсяпредмету спору,з власноїініціативи.Позивач,особи,яким закономнадано правозвертатися досуду вінтересах іншихосіб,повинні податидокази разомз поданнямпозовної заяви(ч.2ст.83ЦПК України). Якщо доказне можебути поданийу встановленийзаконом строкз об`єктивнихпричин,учасник справиповинен проце письмовоповідомити судта зазначити:доказ,який неможе бутиподано;причини,з якихдоказ неможе бутиподано узазначений строк;докази,які підтверджують,що особаздійснила всізалежні віднеї дії,спрямовані наотримання вказаногодоказу (ч.4ст.84ЦПК України). Учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом, у якому повинно бути зазначено:1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу (ч.ч. 1 і 2 ст. 84 ЦПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175 і 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За наведених вище обставин, неможливий подальший рух позовної заяви. Позивачу слід надати термін для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 175, 185 ЦПК України, суддя

у х в а л и л а:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав та встановлення опіки залишити без руху.

Роз`яснити позивачу (його представнику), що для усунення недоліків позовної заяви він має вказати повну адресумісця проживання чи перебування ОСОБА_3 , підстави для звернення до суду з цим позовом саме до ОСОБА_2 , викласти обставини, якими обґрунтовується вимога про призначення позивача опікуном, зазначити докази, що підтверджують вказані обставини, а також додати відповідні докази чи обґрунтоване (таке, що відповідає вимогам ч. 2 ст. 84 ЦПК України) клопотання про їх витребування.

Позивачу (представнику позивача) надати строк для усунення недоліків позовної заяви терміном у сім днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Якщо позивач усуне всі недоліки, вказані у цій ухвалі, позовна заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і повернеться позивачеві.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:


СудМурованокуриловецький районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення01.05.2024
Оприлюднено02.05.2024
Номер документу118746344
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —139/296/24

Рішення від 15.07.2024

Цивільне

Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області

Тучинська Н. В.

Ухвала від 27.06.2024

Цивільне

Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області

Тучинська Н. В.

Ухвала від 03.06.2024

Цивільне

Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області

Тучинська Н. В.

Ухвала від 01.05.2024

Цивільне

Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області

Тучинська Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні