СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА
06 травня 2024 року м. Харків Справа № 922/1122/23
Колегія суддів Східного апеляційного господарського суду у складі:
головуючий суддя Россолов В.В., суддя Хачатрян В.С. , суддя Гетьман Р.А.,
розглянувши клопотання представника Акціонерного товариства "Запорізький завод феросплавів" адвоката Маньчина О.О. про проведення судового засідання в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів у справі №922/1122/23,
за позовом: Акціонерного товариства "Запорізький завод феросплавів", м. Запоріжжя,
до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод Укрвентсистеми", м. Харків,
про: стягнення 222 650,00 грн,-
ВСТАНОВИЛА:
Акціонерне товариство "Запорізький завод феросплавів" звернулось до Господарського суду Харківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод Укрвентсистеми", в якому просило стягнути з відповідача 149650,00 грн пені та 73000,00 грн штрафу за неналежне виконання договору поставки №597 від 17.11.2020 в частині своєчасної поставки товару.
Рішенням Господарського суду Харківської області 13.09.2023 у справі №922/1122/23 позов задоволено; стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод Укрвентсистеми" на користь Акціонерного товариства "Запорізький завод феросплавів" 149650,00 грн пені, 73000,00 грн штрафу та судовий збір у розмірі 3339,75 грн.
Відповідач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Завод Укрвентсистеми", з рішенням місцевого господарського суду не погодився та звернувся до Східного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, неповного дослідження обставин справи, просить застосувати позовну давність до вимог АТ Запорізький завод Феросплавів до ТОВ Завод Укрвестсистеми про стягнення 222650,00 грн, викладених в позовній заяві від 09.03.2023; рішення господарського суду Харківської області від 13.09.2023 у справі №922/1122/23 скасувати та ухвалити нове рішення, яким в задоволенні позову відмовити повністю; справу розглядати за участі сторін в судовому засіданні. Одночасно апелянт подав заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення господарського суду Харківської області від 13.09.2023.
Постановою Східного апеляційного господарського суду від 21.11.2023 у справі №922/1122/23 рішення Господарського суду Харківської області 13.09.2023 у справі №922/1122/23 залишено без змін.
Постановою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 04.04.2024 у справі №922/1122/23 касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод Укрвентсистеми" задоволено частково, скасовано постанову Східного апеляційного господарського суду від 21.11.2023 у справі № 922/1122/23, а справу передано на новий розгляд до Східного апеляційного господарського суду.
Ухвалою Східного апеляційного господарського суду від 23.04.2024 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод Укрвентсистеми" (вх. №1029 Х/1) на рішення Господарського суду Харківської області від 13.09.2023 у справі №922/1122/23, призначено справу до розгляду на 13.05.2024 о 12:00 годині у приміщенні Східного апеляційного господарського суду за адресою: 61058, місто Харків, проспект Незалежності, 13, 1-й поверх, в залі засідань №132, запропоновано Акціонерному товариству "Запорізький завод феросплавів" подати відзив на апеляційну скаргу в порядку статті 263 Господарського процесуального кодексу України, роз`яснено учасникам справи, що в умовах дії режиму воєнного стану, з міркувань безпеки та враховуючи приписи ст. 3 Конституції України, розгляд апеляційної скарги може бути перенесений на іншу дату, запропоновано учасникам справи заздалегідь визначитися із бажанням та можливістю взяти участь у судовому засіданні, про що письмово повідомити Східний апеляційний господарський суд, явку представників учасників справи визнано необов`язковою.
Від представника Акціонерного товариства "Запорізький завод феросплавів" адвоката Маньчина О.О. надійшло клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів у справі №922/1122/23.
Розглянувши вказане клопотання колегія суддів зазначає таке.
Відповідно до ст. 197 ГПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 №1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, які набули чинності 05.10.2021 (далі - Положення).Положення визначає порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - ЄСІТС), зокрема підсистем "Електронний кабінет", "Електронний суд" та підсистеми відеоконференцзв`язку; порядок вчинення процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем; особливості використання в судах та органах системи правосуддя іншого програмного забезпечення в перехідний період до початку функціонування ЄСІТС у складі всіх підсистем (модулів).Підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, зокрема поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів.Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua.
За наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
Приписами ч. 6 ст. 6 ГПК України передбачено, що адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування, суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки та особи, які провадять клірингову діяльність у значенні, наведеному в Законі України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки", реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку.
Ураховуючи наявність у Східного апеляційного господарського суду технічної можливості проведення відеоконференції судова колегія вважає можливим задовольнити клопотання представника Акціонерного товариства "Запорізький завод феросплавів" адвоката Маньчина О.О. про участь представника у судовому засіданні у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Керуючись ст.ст. 197, 234 ГПК України, колегія суддів Східного апеляційного господарського суду,-
УХВАЛИЛА:
1.Задовольнити клопотання представника Акціонерного товариства "Запорізький завод феросплавів" адвоката Маньчина О.О. про участь у судовому засіданні, призначеному на 13.05.2024 о 12:00 у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
2.Судове засідання у справі №922/1122/23 призначене на 13.05.2024 о 12:00 , та усі інші подальші судові засідання в рамках даної справи, провести за участю представника Акціонерного товариства "Запорізький завод феросплавів" адвоката Маньчина О.О. в режимі відеоконференції за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку.
3.Роз`яснити, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції представник зобов`язаний зайти до системі відеоконференцзв`язку та авторизуватися в ній за 10 хвилин до початку судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники, камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні. Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції надіслати на електронну адресу суду документи, що посвідчують особу та її повноваження, скріплені електронним цифровим підписом, а в разі відсутності такого підпису - скановані копії документів і пред`явити їх оригінали під час судового засідання.
4.Попередити учасників справи, що згідно з ч. 5 ст. 197 ГПК України, п. 46 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема підсистеми відеоконференцзв`язку, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя В.В. Россолов
Суддя В.С. Хачатрян
Суддя Р.А. Гетьман
Суд | Східний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 06.05.2024 |
Оприлюднено | 07.05.2024 |
Номер документу | 118835850 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Россолов Вячеслав Володимирович
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Россолов Вячеслав Володимирович
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Россолов Вячеслав Володимирович
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Россолов Вячеслав Володимирович
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Россолов Вячеслав Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні