18/420
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
справа № 18/420
31.10.07
За позовом: ЗАТ „Лідер –Кредит”;
До: ВАТ „Родовід Банк”;
Про: визнання генерального договору про співробітництво недійсним.
Суддя Мандриченко О.В.
Представники
Від позивача: Федун Р.М., представник, довіреність б/н від 03.04.2007 р.;
Від відповідача: Лакуст О.І., представник, довіреність №478 від 06.11.2006 р.;
Жадан К.М., представник, довіреність №594 від 23.08.2007 р.
На підставі статті 77 ГПК України у справі була оголошена перерва з 17.10.2007 р. до 31.10.2007 р.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач у поданій до господарського суду позовній заяві просить визнати недійсним генеральний договір про співробітництво, укладений між сторонами 21.06.2006р.; стягнути з відповідача 85,00 грн. витрат по сплаті держмита та 118,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу з мотивів, вказаних у позовній заяві.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просить позов задовольнити у повному обсязі.
Відповідач у наданому відзиві на позов та представник останнього у судовому засіданні позовні вимоги позивача заперечує, у задоволенні позову просить відмовити, посилаючись на те, що договір укладений в простій письмовій формі, підписаний зі сторони позивача його Головою спостережної ради –Кравцовим Г.Е. та Головою правління –Савчук Є.М., і скріплений печаткою позивача. Повноваження на самостійне здійснення від імені та в інтересах позивача юридично значимих дій, а саме, на укладення генерального договору зі сторони позивача, відповідно до рішення загальних зборів акціонерів ЗАТ „Лідер –Кредит” від 01.06.2006 р. (протокол №9) надано Голові правління позивача –Савчук Євгенії Миколаївні, що відповідає приписам п.п. 13.24., 13.27. статті 13 Статуту ЗАТ „Лідер –Кредит”, зареєстрованому державним реєстратором Печерської районної у м. Києві державної адміністрації 22.04.2005 р.
Розглянувши документи і матеріали, додані до позовної заяви, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які мають значення для вирішення спору, господарський суд,—
В С Т А Н О В И В:
21.06.2006 р. між сторонами укладений генеральний договір про співробітництво, предметом якого є забезпечення збільшення кількості кредитів, виданих банком на придбання товарів за програмами, що передбачають кредитування на споживчі цілі для придбання товарів та послуг, що в рівній мірі буде досягатись кожною зі сторін, і для цього в рівній мірі кожна зі сторін буде виконувати ті зобов'язання, які передбачені по відношенню до неї згідно з даним договором.
Оцінюючи наявні в матеріалах справи документи та досліджені в засіданні суду докази, господарський суд вважає позовні вимоги позивача безпідставними, необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Як визначено частиною 1 статті 215 Цивільного кодексу України, підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою статті 203 цього Кодексу.
Частинам першою –третьою, п'ятою та шостою статті 203 Цивільного кодексу України передбачено, що зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства.
Особа, яка вчиняє правочин, повинна мати необхідний обсяг цивільної дієздатності.
Волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі.
Правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним.
Правочин, що вчиняється батьками (усиновлювачами), не може суперечити правам та інтересам їхніх малолітніх, неповнолітніх чи непрацездатних дітей.
Матеріалами справи встановлено, що генеральний договір про співробітництво укладений в простій письмовій формі, підписаний зі сторони позивача його Головою Спостережної ради –Кравцовим Г.Е. та Головою правління –Савчук Є.М., скріплений печатками позивача та відповідача.
Згідно з протоколом №9 від 01.06.2006 р. загальних зборів акціонерів ЗАТ „Лідер –Кредит” Голові правління товариства –Савчук Євгенії Миколаївні, надані повноваження на самостійне здійснення від імені та в інтересах товариства на укладення генерального договору про співробітництво, предметом якого є забезпечення збільшення кількості кредитів, виданих на придбання товарів по програмам, які передбачають кредитування на споживчі цілі для придбання товарів та послуг, що в рівній мірі буде досягатися кожною стороною і для цього в рівній міні кожна із сторін буде виконувати всі ті зобов'язання, які передбачені по відношенню до неї згідно з генеральним договором про співробітництво. Зазначеним протоколом також передбачено що на укладення генерального договору про співробітництво окремої письмової згоди загальних зборів акціонерів товариства не вимагається.
Посилання позивача на п 13.6.17. Статуту Закритого акціонерного товариства „Лідер –Кредит” є недоцільним, оскільки зазначеним пунктом передбачено, що до виключної компетенції загальних зборів акціонерів ЗАТ „Лідер –Кредит” належить затвердження правочинів, у тому числі угод будь-якого характеру та виду, по яким ЗАТ „Лідер –Кредит” розпоряджається майном, в тому числі майновими правами, та матеріальними цінностями, що обліковані в балансі АТ, на суму, що перевищує 10 000,00 грн.
Згідно зі статтею 41 Закону України „Про господарські товариства” до компетенції загальних зборів акціонерного товариства віднесено затвердження договорів (угод), укладених на суму, що перевищує вказану в статуті товариства.
Слід зазначити про те, що зазначеною нормою передбачено не укладення договорів, а їх затвердження.
Враховуючи ту обставину, що статутом ЗАТ „Лідер –Кредит” право органу товариства на укладення генерального договору про співробітництво не обмежено, а саме, договір підписаний без порушення повноважень, у господарського суду відсутні правові підстави для визнання його недійсним.
Крім того, як вже було зазначено вище, протоколом №9 від 01.06.2006 р. загальних зборів акціонерів ЗАТ „Лідер –Кредит” Голові правління товариства –Савчук Євгенії Миколаївні надані повноваження на самостійне здійснення від імені та в інтересах товариства на укладення генерального договору про співробітництво.
Досліджені в засіданні суду документи свідчать про те, що генеральний договір про співробітництво, укладений між сторонами повністю відповідає вимогам чинного законодавства України, підписаний повноважними представниками сторін, скріплений печатками господарюючих суб'єктів та спрямований на реальне настання правових наслідків за ним.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 43, 49, 82-85 ГПК України, господарський суд,—
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позову відмовити повністю.
СуддяО.В. Мандриченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2007 |
Оприлюднено | 12.12.2007 |
Номер документу | 1188375 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Мандриченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні