Ухвала
від 08.05.2024 по справі 473/2339/24
ВОЗНЕСЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 473/2339/24

УХВАЛА

"08" травня 2024 р.Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі судді Лузан Л.В., розглянувши клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору за його позовом до Комунальної організації «Вознесенськийміський центрфізичного здоров`янаселення «Спортдля всіх» про визнання незаконною бездіяльності з непоновлення дії трудового договору та зобов`язання про його поновлення, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, стягнення моральної шкоди

ВСТАНОВИВ

у травні 2024 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, поданим в його інтересах адвокатом Вуїв Оксаною Вікторівною, до Комунальної організації «Вознесенськийміський центрфізичного здоров`янаселення «Спортдля всіх» про визнання незаконною бездіяльності з непоновлення дії трудового договору та зобов`язання про його поновлення, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, стягнення моральної шкоди.

Разом з вказаним позовом позивач подав клопотання про звільнення його від сплати судового збору, посилаючись на скрутне матеріальне становище (відсутність стабільного доходу, має на утриманні малолітню дитину).

Вирішуючи вказане клопотання, суд виходить з наступного.

Так, згідноКонвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини під час застосування цієї Конвенціїне визнається необхідність сплати судових витрат обмеженням права доступу до суду. Разом із тим, ураховуючи положення п.1 ст. 6 Конвенції та прецедентну практику Європейського суду з прав людини, зокрема, рішення від 19.06.2001 року в справі «Креуз проти Польщі», сплата судових витрат не повинна перешкоджати доступу до суду, ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди самій суті цього права, та має переслідувати законну мету.

У зв`язку із цим при здійсненні правосуддя у цивільних справах суди повинні вирішувати питання, пов`язані з судовими витратами (зокрема, щодо відстрочення та розстрочення судових витрат, зменшення їх розміру або звільнення від їх сплати), у чіткій відповідності до ЦПК України, Закону України «Про судовий збір», а також інших нормативно-правових актів України, забезпечуючи при цьому належний баланс між інтересами держави у стягненні судового збору за розгляд справ, з одного боку, та інтересами позивача (заявника) щодо можливості звернення до суду, з другого боку.

Відповідно до ч.ч.1, 3 ст.136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити, розстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі, а також зменшити розмір належних до оплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.

Згідно ч.1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судовогозборуперевищує5відсотківрозмірурічногодоходупозивача-фізичноїособизапопереднійкалендарнийрік;або позивачами є: військовослужбовці; батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; особа,яка дієв інтересахмалолітніх чинеповнолітніх осібта осіб,які визнанісудом недієздатнимичи дієздатністьяких обмежена;або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній участині першійцієї статті (ч.2 ст. 8 Закону України «Про судовий збір»).

Таким чином, враховуючи, що однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом та судом, та, одночасно, приймаючи до уваги те, що сплата судових витрат не повинна перешкоджати доступу до суду, та на підставі документів, наданих позивачем, суд приходить до висновку щодо можливості відстрочення останньому сплати судового збору в розмірі 2422 грн. 40 коп. до 27 червня 2024 року, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.

Керуючись ст.ст.136,258-260 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ

відстрочити позивачу ОСОБА_1 по справі за його позовом до Комунальної організації «Вознесенськийміський центрфізичного здоров`янаселення «Спортдля всіх» про визнання незаконною бездіяльності з непоновлення дії трудового договору та зобов`язання про його поновлення, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, стягнення моральної шкоди, сплату судового збору в розмірі 2422грн.40коп. до 27 червня 2024 року, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Л.В.Лузан

СудВознесенський міськрайонний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення08.05.2024
Оприлюднено09.05.2024
Номер документу118888392
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

Судовий реєстр по справі —473/2339/24

Рішення від 21.11.2024

Цивільне

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

Лузан Л. В.

Рішення від 06.11.2024

Цивільне

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

Лузан Л. В.

Рішення від 06.11.2024

Цивільне

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

Лузан Л. В.

Ухвала від 17.09.2024

Цивільне

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

Лузан Л. В.

Ухвала від 17.09.2024

Цивільне

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

Лузан Л. В.

Ухвала від 08.05.2024

Цивільне

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

Лузан Л. В.

Ухвала від 08.05.2024

Цивільне

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

Лузан Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні