У Х В А Л А
"10" травня 2024 р. Справа № 596/693/24
Провадження № 2/596/282/2024
Гусятинський районний суд Тернопільської області
в складі: головуючого судді Цвинтарної Т.М.
при секретарі
судового засідання Рудніцькій О.П.
за участю: представника позивача адвоката Печінки П.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в селищі Гусятин цивільну справу за позовом адвоката Печінки Павла Володимировича в інтересах позивача ОСОБА_1 до Хоростківської міської ради Чортківського району Тернопільської області про визнання права власності на спадкове майно, -
В С Т А Н О В И В :
Адвокат Печінка П.В. в інтересах позивача ОСОБА_1 звернувся до Гусятинського районного суду Тернопільської області з позовом до Хоростківської міської ради Чортківського району Тернопільської області та просить визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно у порядку спадкування за законом, що залишилось після смерті її батька ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , яке складається із земельної частки (паю), яка перебуває в колективній власності селянської спілки «Сороківська», розміром 1,33 умовних кадастрових га та належала йому на підставі сертифікату на земельну частку серії ТР №0299101, виданого 1 1.03.1997 року Гусятинською РДА за № 89.
17 квітня 2024 року ухвалою Гусятинського районного суду Тернопільської області прийнято до розгляду вищевказану позовну заяву та відкрито провадження у вищевказаній справі і призначено підготовче засідання на 08 год. 30 хв. 10 травня 2024 року.
Позивач ОСОБА_1 в підготовче судове засідання не з`явилася, хоча належним чином була повідомлена про дату, час та місце проведення підготовчого судового засідання.
Представник позивача адвокат Печінка П.В. в підготовчому судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив призначити справу до судового розгляду по суті.
Представник відповідача Хоростківської міської ради Чортківського району в судове засідання не з`явився, проте, подав до суду заяву про розгляд справи у відсутності їхнього представника. Проти задоволення позову не заперечує.
Суд, заслухавши представника позивача, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає залишенню без руху, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
За правилами ЦПК України позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам зазначеним у ст. 175 ЦПК України, а також вимогам ст. 177 цього Кодексу.
Частиною 3 ст.175 ЦПК України передбачено, що позовна заява повинна містити: найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно ч.5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Однак, як вбачається із довідки інформаційного характеру №101/02-14, виданої державним нотаріусом Гусятинської державної нотаріальної контори Мороз Л.С. 18.04.2023 року, у документах встановлено розбіжності, а саме:
- згідно повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про смерть від 09 червня 2022 року №00035789170, померла особа ОСОБА_3 , а згідно повного витягу з державного реестру актів цивільного етапу громадян щодо актового запису про шлюб від 09 червня 2022 року №00035789187, дружиною померлого зазначено - ОСОБА_4 ;
- згідно свідоцтва про народження ОСОБА_5 батьком зазначено ОСОБА_2 , а згідно свідоцтва про смерть Серії НОМЕР_1 померлий - ОСОБА_2 .
Крім того, у вищевказаній довідці нотаріуса зазначено, що «згідно даних Гусятинської державної нотаріальної контори 27 грудня 2001 року за заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину від імені ОСОБА_6 , яку зареєстровано 27 грудня 2001 року в книзі обліку та реєстрації спадкових справ за №510, заведено спадкову справу №446/2001 до майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 .
20 грудня 2001 року надійшла заява від ОСОБА_2 про відмию від обов`язкової частки, яку зареєстрована за №4».
Проте, у позовній заяві Вами зазначено, що ОСОБА_2 прийняв спадщину після смерті ОСОБА_3 , однак, не оформив своїх спадкових прав.
Враховуючи вищенаведене, Вам необхідно уточнити позовні вимоги та зазначити обставини, якими належним чином обґрунтувати свої вимоги, а також зазначити докази, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до ч.1 ст.187ЦПК України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175,177цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
З огляду на викладене та керуючись ст. ст. 175, 185, 187, 197, 259-261 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву адвоката Печінки Павла Володимировича в інтересах позивача ОСОБА_1 до Хоростківської міської ради Чортківського району Тернопільської області про визнання права власності на спадкове майно -залишити безруху,надати позивачустрок дляусунення недоліків,який неможе перевищуватип`яти днівз днявручення ухвалипро залишенняпозовної заявибез руху.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повна ухвала складена 10 травня 2024 року.
Суддя Гусятинського районного суду
Тернопільської області Т.М. Цвинтарна
Суд | Гусятинський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 10.05.2024 |
Оприлюднено | 13.05.2024 |
Номер документу | 118951995 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Гусятинський районний суд Тернопільської області
Цвинтарна Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні