Справа № 635/5365/21
Провадження № 2-во/545/15/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14.05.2024 Полтавський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді: Стрюк Л.І.,
з участю секретаря: Синегуб Д.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтава заяву представника позивача ОСОБА_1 адвоката Лаєвської Марине Леніківни про участь в судовому засіданні в режимі відео конференції,-
В С Т А Н О В И В :
У провадженні Полтавського районного суду Полтавської області перебуває заява представника позивача ОСОБА_1 адвоката Лаєвської Марине Леніківни про виправлення описки в рішенні суду.
Представник позивача ОСОБА_1 адвокат Лаєвської М.Л. звернулася до суду з клопотанням про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів через електронний кабінет, зареєстрований в ЄСІТС.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що клопотання представника позивача не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст.212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду (чи в приміщенні суду зазначеного в клопотанні) за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
При цьому випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень учасників справи, які з поважних та незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.
Призначення судового засідання у режимі відеоконференції повинно здійснюватись у виключних випадках, коли за об`єктивних причин учасник судового процесу позбавлений можливості брати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи.
Разом з тим, в умовах воєнного стану для забезпечення можливості проведення судового засідання в режимі відеоконференції (незалежно від того чи це з приміщення іншого суду чи поза межами приміщення суду з використанням учасником власних технічних засобів) необхідне одночасне існування низки обставин.
Також суд бере до уваги, що при проведенні судового засідання в режимі відеоконференції, враховуючи низьку якість та обмежений час відеозв`язку фактично унеможливлює належним чином надання пояснень сторонами.
Отже, на теперішній час відсутні технічні можливості проведення засідань в режимі відеоконференції.
Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку, що клопотання представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.212 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
У задоволенні заяви представникапозивача ОСОБА_1 адвокатаЛаєвської МаринеЛеніківни проучасть всудовому засіданнів режимі відеоконференції відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Л. І. Стрюк
Суд | Полтавський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2024 |
Оприлюднено | 16.05.2024 |
Номер документу | 119013616 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Полтавський районний суд Полтавської області
Стрюк Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні