17/511
ГОСПОДАРСЬКИЙ С У Д
Кіровоградської області
У Х В А Л А
"27" листопада 2007 р. Справа № 17/511
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Таран С.В., розглянувши матеріали справи №17/511
за адміністративним позовом: фермерського господарства "Лугове 5", с.Варварівка Долинського району Кіровоградської області
до відповідача: Долинської районної державної адміністрації Кіровоградської області, м. Долинська Кіровоградської області
про скасування розпоряджень
Представники сторін:
від позивача - Шаповалов Ю.С., довіреність б/н від 01.10.07 р., представник;
від відповідача - Герасименко Т.А., довіреність № 01-12-122/1 від 29.10.07р., начальник юридичного відділу апарату районної державної адміністрації;
від відповідача - Дромашко Л.М., довіреність №01-12-123/1 від 29.10.07р., завідувач юридичного сектору відділу земельних ресурсів.
ВСТАНОВИВ:
Фермерським господарством "Лугове" подано позов про скасування розпоряджень голови Долинської районної державної адміністрації Кіровоградської області від 17.04.2007р. №358-р, №359-р, №360-р, №361-р, №363-р та про визнання чинними державних актів на право постійного користування землею серії КР №000265 від 04.05.2000 р., серії КР №000266 від 04.05.2000 р., серії КР №000267 від 04.05.2000 р., серії КР №000268 від 04.05.2000 р., серії КР №000269 від 04.05.2000 р., серії КР №000270 від 04.05.2000 р.
Позовні вимоги ґрунтуються на тому, що відповідач оскаржуваними рішеннями припинив право постійного користування землею членам фермерського господарства "Лугове 5".
Таким чином, предметом спору у даній справі є право користування спірними земельними ділянками, відновлення порушеного права зі сторони позивача.
Тобто, існує спір про право, що в свою чергу виключає його розгляд в порядку адміністративного судочинства.
Зазначення Долинської районної державної адміністрації як відповідача не змінює правову природу спірних правовідносин та не робить даний спір публічно-правовим.
Згідно з ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Дана справа не є публічно-правовим спором і не підпадає під визначення справи адміністративної юрисдикції (адміністративна справа), яке наведене у п. 1 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України і компетенція адміністративних судів, встановлена ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, на цей спір не поширюється.
Аналогічну правову позицію викладено в постановах Верховного суду України від 27.03.2007 р., 29.05.2007 р.
Оскільки справу №17/511 не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, провадження у справі повинно бути закрито на підставі пункту 1 ч. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно ч.3 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України у разі закриття провадження у справі повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається.
Виходячи із суб'єктного складу сторін у даній справі та враховуючи встановлену господарським судам підвідомчість справ, суд на виконання частини другої статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України роз'яснює, що даний спір підлягає вирішенню господарським судом за місцезнаходженням відповідача в порядку господарського судочинства.
Згідно пунктів 15, 17 Рекомендацій президії Вищого господарського суду України від 27.06.2007 р. №04-5/120 "Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам" господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають із земельних відносин, в яких беруть участь суб'єкти господарської діяльності, оскільки земля є об'єктом цивільних прав та обов'язків і використовується в господарській діяльності на підставі цивільно-правових угод. До таких справ слід відносити справи, пов'язані із захистом права власності або користування землею, в яких, захищаючи свої цивільні права і охоронювані законом інтереси, беруть участь суб'єкти господарської діяльності. Якщо предметом спору є право на земельну ділянку або право користування нею, в тому числі відновлення порушеного права третьою особою, яка на підставі рішень владних органів претендує на спірну земельну ділянку, то такий спір є спором про право і незалежно від участі в ньому органу, яким земельна ділянка надана у власність або у користування, повинен вирішуватися в порядку господарського судочинства.
Керуючись 157, 165, п. 6 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд,
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі №17/511 закрити.
Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Копію ухвали направити сторонам.
Суддя С.В.Таран
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2007 |
Оприлюднено | 12.12.2007 |
Номер документу | 1190340 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Таран С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні