Справа №359/951/23
Провадження №2/359/208/2024
УХВАЛА
15 травня 2024 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого Семенюти О.Ю.,
за участю секретаря судового засідання Моргушко Л.В.,
розглядаючи в приміщенні суду у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Авалон Фінанс» до ОСОБА_1 про стягнення боргу за договором фінансового кредиту,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою (а.с.141) та посилається на те, що він перебуває на військовій службі у військовій частині НОМЕР_1 . Це військове формування переведено на воєнний стан. Крім того, з 25 квітня 2024 року відповідач відряджається до військової частини НОМЕР_2 , розташованої в АДРЕСА_1 , для виконання бойових (спеціальних) завдань. Ця обставина унеможливлює його участь у розгляді цивільної справи. Тому ОСОБА_1 просить суд зупинити провадження у цивільній справі.
Процесуальні відносини регулюються главою 8 «Зупинення і закриття провадження у справі. Залишення позову без розгляду» розділу ІІІ «Позовне провадження» ЦПК України.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.251 ЦПК України суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.
Згідно з п.1 ч.3 ст.2, ч.4 ст.10 ЦПК України однією з основних засад цивільного судочинства є верховенство права. Цей принцип полягає в тому, що суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Як роз`яснив Європейський суд з прав людини в п.61 рішення у справі «Брумареску проти Румунії», одним з основних елементів верховенства права є принцип правової визначеності, який серед іншого передбачає, що у будь-якому спорі рішення суду, яке вступило в законну силу, не може бути поставлено під сумнів. Згідно з цим принципом жодна сторона не має права вимагати перегляду остаточного та обов`язкового до виконання рішення суду лише з однією метою домогтися повторного розгляду та винесення нового рішення у справі. В основі принципу юридичної визначеності, як одного з істотних елементів принципу верховенства права, лежить відоме з римського права положення res judicata (лат. «вирішена справа»), відповідно до якого остаточне рішення правомочного суду, яке вступило в силу, є обов`язковим для сторін і не може переглядатися.
Встановлено, що станом на день розгляду цивільної справи ОСОБА_1 перебуває на військовій службі у військовій частині НОМЕР_1 . Ця обставина підтверджується довідкою командира військової частини НОМЕР_1 №811/133/49/958/пс від 13 травня 2024 року (а.с.143). На підставі наказу т.в.о. командира військової частини НОМЕР_1 №117 від 25 квітня 2024 року (а.с.142) відповідач був відряджений до військової частини НОМЕР_2 ( АДРЕСА_1 ) повітряного командування « ІНФОРМАЦІЯ_1 » до складу зведеної стрілецької бригади ПС ЗС України з подальшим вибуттям у визначений позиційний район.
Ухвалою Бориспільського міськрайонного суду від 28 березня 2023 року (а.с.54-55) було зупинено провадження у цивільній справі до закінчення строку дії воєнного стану в Україні. Однак постановою Київського апеляційного суду від 8 лютого 2024 року (а.с.89-92) було скасовано ухвалу Бориспільського міськрайонного суду від 28 березня 2023 року та направлено цивільну справу до суду першої інстанції для продовження розгляду. Повторне зупинення провадження у цивільній справі призведе до фактичного перегляду постанови Київського апеляційного суду від 8 лютого 2024 року та порушення принципу юридичної визначеності у спірних процесуальних правовідносинах.
З огляду на це суд висновує про відсутність підстав для повторного зупинення провадження у цивільній справі. Тому у задоволенні заяви, поданої ОСОБА_1 , слід відмовити.
Керуючись п.1 ч.1 ст.258, ч.4-ч.5 ст.259, ст.260 ЦПК України, суд
ухвалив:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про зупинення провадження у цивільній справі відмовити.
Повний текст ухвали суду складений 17 травня 2024 року.
Ухвала суду не підлягає апеляційному оскарженню, набирає законної сили негайно після її проголошення.
Суддя О.Ю. Семенюта
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2024 |
Оприлюднено | 20.05.2024 |
Номер документу | 119089786 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них інших видів кредиту |
Цивільне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Семенюта О. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні