Ухвала
від 14.05.2024 по справі 295/8355/23
ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 295/8355/23 Номер провадження 22-ц/814/2081/24Головуючий у 1-й інстанції Фоміна Ю.В. Доповідач ап. інст. Карпушин Г. Л.

У Х В А Л А

14 травня 2024 року м. Полтава

Полтавський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ: головуючого суддіКарпушина Г.Л., суддівГальонкіна С.А., Прядкіної О.В., при секретарі судового засідання Буйновій О.П., -

розглянувши клопотання представника ОСОБА_1 - адвоката Сєрого Віктора Володимировича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційна фірма "Перлина Полісся" до ОСОБА_1 про стягнення коштів,-

В С Т А Н О В И В:

У провадженні Полтавського апеляційного суду перебуваєвищевказана цивільнасправа заапеляційною скаргою представника ОСОБА_1 - адвоката Сєрого Віктора Володимировича на рішення Ленінського районного суду м. Полтави від 08 лютого 2024 року за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційна фірма "Перлина Полісся" до ОСОБА_1 про стягнення коштів.

Ухвалою Полтавського апеляційного суду від 11 лютого 2024 року у справі закінчено підготовчі дії та призначено її розгляду в приміщенні Полтавського апеляційного суду без проведення судового засідання в порядку письмового провадженнябез повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.

11 квітня 2024 року до Полтавського апеляційного суду надійшло клопотання представника представника ОСОБА_1 - адвоката Сєрого Віктора Володимировича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Вирішуючи заявлене клопотання, колегія суддів не вбачає підстав для його задоволення з огляду на наступне.

За змістом частини першоїстатті 212 ЦПК Україниучасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Відповідно до частини першоїстатті 274ЦПК Україниупорядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи: 1)малозначні справи; 2)що виникаютьз трудових відносин; 3) про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд.

Згідно із частинами п`ятою, шостоюстатті 279ЦПК Українисуд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін за одночасного існування таких умов: 1) предметом позову є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

Предметом перегляду є рішення суду з ціною позову 160750 грн., що менша ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб на поточний рік, а тому за правилами ч.1ст.369 ЦПК Українисправа розглядається в апеляційному порядку без виклику учасників справи, що виключає підстави участі сторін у судовому засіданні у режимі відеоконференції.

При цьому, апеляційний суд вважає характер спірних правовідносин між сторонами, предмет доказування та конкретні обставини у справі не вимагають проведення судового засідання з викликом сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи. Бажання сторони у справі викласти під час публічних слухань свої аргументи, які висловлені нею в письмових та додаткових поясненнях, не зумовлюють необхідність призначення до розгляду справи з викликом її учасників.

Апеляційний суд створив учасникам процесу в даній справі належні умови для ознайомлення з рухом справи шляхом надсилання процесуальних документів, в яких такий рух описаний. Крім того, кожен з учасників справи має право безпосередньо знайомитися з її матеріалами, зокрема з аргументами іншої сторони, та реагувати на ці аргументи відповідно до вимогЦПК України.

Наведена позиція узгоджується із практикою Європейського суду з прав людини з питань гарантій публічного характеру провадження у судових органах в контексті пункту 1статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка свідчить про те, що публічний розгляд справи може бути виправданим не у кожному випадку (рішення від 08 грудня 1983 року у справі «Axen v. Germany», заява №8273/78, рішення від 25 квітня 2002 року «Varela Assalino contrele Portugal», заява №64336/01). Так, у випадках, коли мають бути вирішені тільки питання права, то розгляд письмових заяв, на думку ЄСПЛ, є доцільнішим, ніж усні слухання, і розгляд справи на основі письмових доказів є достатнім. Зокрема, коли фактичні обставини не є предметом спору, а питання права не становлять особливої складності, та обставина, що відкритий розгляд не проводився, не є порушенням вимоги пункту 1 статті 6 Конвенції про проведення публічного розгляду справи.

За таких обставин у задоволенні клопотання представника ОСОБА_1 -адвоката СєрогоВіктора Володимировичапро участь у судовому засіданні в режимі відео конференції слід відмовити.

Керуючись ст.ст.19,212,297,365,366,368,369 ЦПК України,

У Х В А Л И В :

У задоволенні клопотання представника ОСОБА_1 - адвоката Сєрого Віктора Володимировича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференціївідмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя: Г. Л. Карпушин

Судді: С.А. Гальонкін

О.В. Прядкіна

СудПолтавський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення14.05.2024
Оприлюднено22.05.2024
Номер документу119125313
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них

Судовий реєстр по справі —295/8355/23

Ухвала від 25.07.2024

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Коротенко Євген Васильович

Постанова від 14.05.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Карпушин Г. Л.

Ухвала від 14.05.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Карпушин Г. Л.

Ухвала від 14.05.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Карпушин Г. Л.

Ухвала від 11.04.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Карпушин Г. Л.

Ухвала від 26.03.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Карпушин Г. Л.

Рішення від 08.02.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Полтави

Фоміна Ю. В.

Рішення від 08.02.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Полтави

Фоміна Ю. В.

Ухвала від 22.01.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Полтави

Фоміна Ю. В.

Ухвала від 20.12.2023

Цивільне

Ленінський районний суд м.Полтави

Фоміна Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні