Справа № 405/3037/24
провадження № 1-кс/405/1239/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.05.2024 м. Кропивницький
слідчий суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кропивницькому клопотання заступника начальника відділу розслідування злочинів у сфері транспорту СУ ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_4 у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.04.2024 за №12024120000000514 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, про арешт майна,
встановив:
заступник начальника відділу розслідування злочинів у сфері транспорту СУ ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_4 за погодженням з прокурором відділу Кіровоградської обласної прокуратури ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням, в якому просить накласти арешт на: 2 (дві) тахо-картки з тахографу автобусу "VAN HOOL", реєстраційний номер НОМЕР_1 , за 26.04.2024 на ім`я водіїв ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , які упаковано до спеціального поліетиленового пакету Національної поліції України PSP 1331820.
Вказані речі вилучено 26.04.2024 в ході огляду транспортного засобу автобусу "VAN HOOL", реєстраційний номер НОМЕР_1 , який згідно свідоцтва про реєстрацію вказаного транспортного засобу серії НОМЕР_2 від 08.12.2023 належить юридичній особі ТОВ «ТУРЮКРЕЙН», юридична адреса: Україна, 36008, АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ НОМЕР_3 , МФО НОМЕР_4 , яким на момент ДТП керував ОСОБА_5 , проживає АДРЕСА_2 .
В обґрунтування клопотання слідчий вказав, що у провадженні відділу розслідування злочинів у сфері транспорту слідчого управління Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області знаходиться кримінальне провадження № 12024120000000514 від 26.04.2024 за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України.
26.04.2024 близько 18.15 год. водій ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , керуючи автобусом "VAN HOOL" реєстраційний номер НОМЕР_1 , рухаючись автодорогою М-30 "Стрий-Умань- Дніпро-Ізварине", рухаючись зі сторони м. Кропивницький в напрямку м.Умань в межах с. Олександрівка, Маловисківської громади Новоукраїнського району Кіровоградської області, здійснив наїзд на малолітню ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка рухаючись на велосипеді в попутному напрямку біля правого краю проїзної частини, змінивши свій напрямок руху, почала переїжджати проїзну частину дороги з права на ліво відносно руху автобуса. Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди малолітня велосипедистка ОСОБА_7 від отриманих тілесних ушкоджень загинула на місці події.
Під час огляду місця події 26.04.2024 встановлено, що автобус "VAN HOOL" реєстраційний номер НОМЕР_1 має механічні пошкодження, які виникли в результаті дорожньо-транспортної пригоди (в результаті наїзду на велосипедиста) та мають значення для кримінального провадження.
У салоні вказаного автобусу "VAN HOOL", реєстраційний номер НОМЕР_1 , який згідно свідоцтва про реєстрацію вказаного транспортного засобу серії НОМЕР_2 від 08.12.2023 належить юридичній особі, а саме ТОВ «ТУРЮКРЕЙН», юридична адреса: Україна, 36008, АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ НОМЕР_3 , МФО НОМЕР_4 , директор ОСОБА_8 , т.м. НОМЕР_5 , яким на момент ДТП керував ОСОБА_5 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , т.м. НОМЕР_6 , слідчим виявлено та вилучено 2 (дві) тахо-картки за 26.04.2024 з тахографу автобусу "VAN HOOL", реєстраційний номер НОМЕР_1 , на ім`я водіїв ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , які упаковано до спеціального поліетиленового пакету Національної поліції України PSP 1331820.
Вилучені речі мають суттєве значення для об`єктивного, повного і всебічного проведення досудового розслідування, встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення. Вищевказані вилучені предмети, у відповідності до ст. 98 КПК України 27.04.2024 визнані як речові докази, які містять відомості, що будуть використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Так, для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, у яких необхідні спеціальні знання в області судово-автотехнічної експертизи, вилучені речі, на яких можуть бути збережені дані про швидкість автобусу "VAN HOOL", реєстраційний номер НОМЕР_1 , на момент ДТП надасть органу досудового розслідування можливість отримати висновок експерта, який у подальшому буде використаний як доказ у кримінальному провадженні.
Слідчий в клопотанні зазначив, що збереження можливості користування та розпорядження вищевказаними вилученими речами із салону транспортного засобу "VAN HOOL" реєстраційний номер НОМЕР_1 , позбавить сенсу застосування арешту майна, а тому вважає за необхідне заборонити здійснення таких повноважень відносно вилучених у ході огляду речей.
Зважаючи на те, що виявленні та вилучені в ході проведення огляду речі містять на собі біологічні зразки, які в своїй сукупності будуть можливими для їх використання у кримінальному провадженні як доказів, які сприятимуть об`єктивному, повному і всебічному проведенню досудового розслідування та встановленню обставин вчинення вказаного кримінального правопорушення, накласти арешт з метою збереження вказаних речових доказів.
Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримала та просила задовольнити.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 КПК України клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Враховуючи вказані обставини, слідчий суддя ухвалив здійснити розгляд клопотання про арешт майна за відсутності його власника оскільки це є необхідним для забезпечення арешту майна
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, заслухавши думку прокурора, слідчий суддя за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин, керуючись законом, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення, приходить до наступних висновків.
Згідно з витягом з Єдиногореєстру досудовихрозслідувань, (кримінальне провадження №12024120000000514 від 26.04.2024року, правова кваліфікація кримінального правопорушення - ч. 2ст.286КК України)органом досудового розслідування даного кримінального правопорушення є ГУНП в Кіровоградській області (а.к. 4).
Під час огляду місця події 26.04.2024 встановлено, що автобус "VAN HOOL" реєстраційний номер НОМЕР_1 має механічні пошкодження, які виникли в результаті дорожньо-транспортної пригоди (в результаті наїзду на велосипедиста) та мають значення для кримінального провадження.
У салонівказаного автобусу"VANHOOL",реєстраційний номер НОМЕР_1 ,який згідносвідоцтва прореєстрацію вказаноготранспортного засобусерії НОМЕР_2 від 08.12.2023належить юридичнійособі,а самеТОВ «ТУРЮКРЕЙН»,юридична адреса:Україна,36008, АДРЕСА_1 ,ЄДРПОУ НОМЕР_3 ,МФО НОМЕР_4 ,директор ОСОБА_8 ,т.м. НОМЕР_5 ,яким намомент ДТПкерував ОСОБА_5 ,проживає заадресою: АДРЕСА_2 ,т.м. НОМЕР_6 ,слідчим виявленота вилучено2(дві)тахо-карткиза 26.04.2024з тахографуавтобусу "VANHOOL", реєстраційнийномер НОМЕР_1 ,на ім`яводіїв ОСОБА_5 та ОСОБА_6 ,які упакованодо спеціальногополіетиленового пакетуНаціональної поліціїУкраїни PSP1331820, про що складено відповідний протокол (а.к. 6-8).
Постановою від 27.04.2024 вказані вище предмети визнані речовими доказами у кримінальному провадженні №12024120000000514 від 26.04.2024(а.к. 10).
Майно вважається тимчасово вилученим під час обшуку, огляду, відповідно до ч. 2 ст. 168 КПК України.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей, тощо, що до яких є достатні підстави вважати, що вони зберегли на собі сліди кримінального правопорушення.
Частиною 1 статті 131 КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України арешт майна є заходом забезпечення кримінального провадження.
Згідно до ч.1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Частиною 3 статті 170 КПК України передбачено, що у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України - речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
У даному випадку арешт накладається у відповідності до п.1 ч.2 ст.170 КПК України з метою забезпечення збереження речових доказів.
У відповідності до ч. 2 ст. 173 КПК України, слідчим суддею враховується, що є розумні підстави вважати про можливість використання вказаних предметів, як доказів у даному кримінальному провадженні, він має істотне значення для даного кримінального провадження, може підтвердити факт вчинення кримінального правопорушення або його спростувати.
Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 173 КПК України, у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, зокрема: заборону, обмеження розпоряджатися або користуватися майном у разі їх передбачення та вказівку на таке майно.
Таким чином, за викладених обставин, враховуючи правове обґрунтування клопотання, яке відповідає положенням ст.ст. 170-173 КПК України, слідчий суддя приходить до переконання, що клопотання слідчого про накладення арешту на предмети підлягає задоволенню з метою збереження речових доказів, задля забезпечення дієвості та об`єктивності розслідування у вказаному кримінальному провадженні, зокрема для проведення судових експертиз, оскільки незастосування арешту може призвести до приховування майна, його пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, передачі та відчуження.
Слідчий суддя враховує й те, що в даному випадку обмеження права власності є розумним і співрозмірним завданням кримінального провадження та обставини кримінального провадження станом на час прийняття рішення вимагають вжиття такого методу державного регулювання як накладення арешту.
Керуючись ст.ст.170-173 КПК України,
постановив:
клопотання слідчого задовольнити.
Накласти арешт у кримінальному провадженні №12024120000000514 від 26.04.2024 на 2 (дві) тахо-картки з тахографу автобусу "VAN HOOL", реєстраційний номер НОМЕР_1 , за 26.04.2024 на ім`я водіїв ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , які упаковано до спеціального поліетиленового пакету Національної поліції України PSP 1331820.
Вказані речі вилучено 26.04.2024 в ході огляду транспортного засобу автобусу "VAN HOOL", реєстраційний номер НОМЕР_1 , який згідно свідоцтва про реєстрацію вказаного транспортного засобу серії НОМЕР_2 від 08.12.2023 належить юридичній особі ТОВ «ТУРЮКРЕЙН», юридична адреса: АДРЕСА_3 , ЄДРПОУ НОМЕР_3 , МФО НОМЕР_4 , яким на момент ДТП керував ОСОБА_5 , проживає АДРЕСА_2 .
Заборонити розпоряджатися та користуватися вищевказаним майном.
Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором.
Ухвала може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_9
Суд | Ленінський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2024 |
Оприлюднено | 24.05.2024 |
Номер документу | 119220521 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Кіровограда
Плохотніченко Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні