ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
27.05.2024р. Справа № 914/3681/23
Господарський суд Львівської області, розглянувши матеріали заяви розпорядника майна ПАТ «Нафтопереробний комплекс Галичина» арбітражного керуючого Ткачука Олександра Вікторовича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі
за заявою розпорядника майна Публічного акціонерного товариства «Нафтопереробний комплекс Галичина» Ткачука Олександра Вікторовича
до відповідача-1: Публічного акціонерного товариства «Нафтопереробний комплекс Галичина», м. Дрогобич Львівська область
до відповідача-2: Товариства з обмеженою відповідальністю «Таргет-М», м. Дрогобич Львівська область
про визнання недійсним правочину та стягнення заборгованості в порядку реституції у справі за заявою: Публічного акціонерного товариства «Укрнафта», м. Київ
про: банкрутство Публічного акціонерного товариства «Нафтопереробний комплекс Галичина» (82100, Львівська область, м. Дрогобич, вулиця Бориславська, будинок 82; ідентифікаційний код 00152388)
Суддя Артимович В.М.
За участю представників: не викликалися.
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла заява Публічного акціонерного товариства «Укрнафта» про відкриття провадження у справі про банкрутство Публічного акціонерного товариства «Нафтопереробний комплекс Галичина» (ідентифікаційний код 00152388).
Ухвалою суду від 26.12.2023 відкрито провадження у справі про банкрутство Публічного акціонерного товариства «Нафтопереробний комплекс Галичина» (82100, Львівська область, м. Дрогобич, вулиця Бориславська, будинок 82; ідентифікаційний код 00152388); визнано вимоги кредитора - Публічного акціонерного товариства «Укрнафта» в сумі 828165429,95 грн. заборгованості, 60300,00 грн. авансування винагороди арбітражного керуючого, 26840,00 грн. судового збору; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника Публічного акціонерного товариства «Нафтопереробний комплекс Галичина» (ідентифікаційний код 00152388); введено процедуру розпорядження майном Публічного акціонерного товариства «Нафтопереробний комплекс Галичина» (82100, Львівська область, м. Дрогобич, вулиця Бориславська, будинок 82; ідентифікаційний код 00152388); призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Ткачука Олександра Вікторовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 113 від 04.02.2013, адреса: 08205, Київська область, м. Ірпінь, вул. Чехова, 14-В; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ); постановлено оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство Публічного акціонерного товариства «Нафтопереробний комплекс Галичина» (82100, Львівська область, м. Дрогобич, вулиця Бориславська, будинок 82; ідентифікаційний код 00152388); призначено попереднє засідання суду.
Ухвалою суду від 29.04.2024 прийнято заяву розпорядника майна Публічного акціонерного товариства «Нафтопереробний комплекс Галичина» Ткачука Олександра Вікторовича до Публічного акціонерного товариства «Нафтопереробний комплекс Галичина» та Товариства з обмеженою відповідальністю «Таргет-М» про визнання недійсним правочину та стягнення заборгованості у справі № 914/3681/23 про банкрутство Публічного акціонерного товариства «Нафтопереробний комплекс Галичина» (82100, Львівська область, м. Дрогобич, вулиця Бориславська, будинок 82; ідентифікаційний код 00152388) до розгляду; підготовче засідання призначено на 27.05.2024 о 16:00 год.
На розгляд суду від розпорядника майна ПАТ «Нафтопереробний комплекс Галичина» арбітражного керуючого Ткачука Олександра Вікторовича надійшла заява про участь у судових засіданнях у режимі відеоконференції.
Суд, розглянувши дану заяву про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції зазначає наступне.
Відповідно до ч. ч. 1, 2, 6, 8 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
У прохальній частині заяви Ткачук О.В. просить надати можливість участі у всіх судових засіданнях, у тому числі призначеному на 27.05.2024, з розгляду справи № 914/3681/23 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Положеннями Господарського процесуального кодексу України, зокрема статтями 7, 13, визначено, що кожна сторона має рівні права, а суд має сприяти учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Господарським процесуальним кодексом України.
Щодо проведення всіх подальших засідань, що будуть призначені у справі № 914/3681/23 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, суд зазначає наступне.
Верховний Суд у постанові від 23 березня 2023 року у справі № 905/2371/21 врахував, що процесуальне законодавство не містить приписів, які б унеможливлювали звернення до суду з єдиним (одним) клопотанням (заявою) щодо участі у всіх судових засіданнях по справі в режимі відеоконференції або передбачали звернення виключно з окремим клопотанням (заявою) щодо кожного судового засідання.
Згідно з гарантіями, які надає стаття 6 Конвенції, сторона провадження повинна мати можливість ефективно брати участь у судовому засіданні суду, який розглядає її справу. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини при застосуванні процедурних правил варто уникати як надмірного формалізму, який буде впливати на справедливість процедури, так і зайвої гнучкості, яка призведе до нівелювання процедурних вимог, встановлених законом, та порушення принципу правової визначеності (рішення ЄСПЛ у справах "Волчлі проти Франції", ТОВ "Фріда" проти України").
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що дана заява про участь у режимі відеоконференції у судовому засіданні з розгляду справи № 914/3681/23 підлягає до задоволення.
Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
1. Заяву розпорядника майна ПАТ «Нафтопереробний комплекс Галичина» арбітражного керуючого Ткачука Олександра Вікторовича про участь у всіх судових засіданнях у цій справі, у тому числі призначеному на 27.05.2024 о 16:00 год., в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, задовольнити.
Попередити сторін, що відповідно до ч. 5 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
2.Судове засідання у справі № 914/3681/23, призначене на 27.05.2024 о 16:00 год., здійснювати в режимі відеоконференції. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Львівської області (м. Львів, вул. Личаківська,128, зал судових засідань № 2).
3. Відеоконференція буде проведена за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС. Відповідно до Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи" для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
Доступ користувачів до сервісу відеоконференцзв`язку ЄСІТС (далі ВКЗ) можливий через Електронний кабінет Електронного суду (https://cabinet.court.gov.ua) (далі - ЕС). Для входу через ЕС необхідно авторизуватися в ЕС за допомогою свого кваліфікованого електронного підпису. Перехід до ВКЗ виконується за допомогою окремого пункту меню в ЕС - "Відеозв`язок".
4.Попередити сторони про необхідність забезпечення участі у конференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму) та в охайному вигляді.
5.Ухвала набирає законної сили в порядку та строк, передбачені ст. 235 ГПК України.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://lv.arbitr.gov.ua /sud5015/.
Суддя Артимович В.М.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2024 |
Оприлюднено | 29.05.2024 |
Номер документу | 119307794 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: інші вимоги до боржника |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні