КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ОДЕСИ
Справа № 520/8065/19
Провадження № 6/947/343/24
УХВАЛА
30.05.2024 року
Суддя Київського районного суду м. Одеси Калініченко Л.В., оглянувши матеріали справи за заявою Київської окружної прокуратури міста Одеси, яка діє в інтересах держави в особі Національної академії наук України, про встановлення порядку виконання рішення Київського районного суду міста Одеси від 07.10.2020 року по справі №520/8065/19 за позовом заступника керівника Одеської місцевої прокуратури № 1 в інтересах державив особі Національної академії наук Українидо ОСОБА_1 , третя особа Державне підприємство «Пансіонат «Борей» Національної академії наук України, про витребування майна,
В С Т А Н О В И В:
29.05.2024 року Київського районного суду міста Одеси в електронній формі на електронну скриньку суду надійшла заява Київської окружної прокуратури міста Одеси, яка діє в інтересах держави в особі Національної академії наук України, про встановлення порядку виконання рішення Київського районного суду міста Одеси від 07.10.2020 року по справі №520/8065/19 за позовом заступника керівника Одеської місцевої прокуратури № 1 в інтересах державив особі Національної академії наук Українидо ОСОБА_1 , третя особа Державне підприємство «Пансіонат «Борей» Національної академії наук України, про витребування майна.
Відповідно до протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду, справу за вказаною заявою розподілено судді Калініченко Л.В.
Порядокзміни чи встановлення способу і порядку виконання рішення суду врегульовано статтею 435 ЦПК України, розділ VI ЦПК України «Процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень у цивільних справах та рішень інших органів (посадових осіб)».
У відповідності до положень ч.2 ст. 183 ЦПК України, до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Отже, законодавцем у положенні ч.2 ст. 183 ЦПК України прямо передбачено вимоги зокрема, які розповсюджуються до заяв, які подаються на стадії виконання судового рішення.
У постанові від 05 листопада 2020 року у справі № 591/1581/20 (провадження № 61-10904св20) Верховний Суд зазначив, що вимога про надання доказів надіслання (надання) копії заяви, скарги, клопотання чи заперечення іншим учасникам справи (провадження) стосується подання таких на стадії виконання судового рішення (розділ VI «Процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень у цивільних справах та рішень інших органів (посадових осіб)»).
За змістом положень частини третьоїстатті 3 Цивільного процесуального кодексу Українивизначено, що провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
За наслідком чого, оскільки вимоги даної заяви стосуються питання, яке врегульоване ст. 435 ЦПК України та належить до питань пов`язаних з виконанням судових рішень, вимоги ст. 183 ЦПК України, які прямо передбачають вимоги до такого роду виду заяв, розповсюджуються на зазначену заяву заявника.
Однак, як вбачається заявником до заяви в порушення вказаних положень процесуального законодавства не надано належних доказів на підтвердження скерування копії поданої до суду заяви з доданими до неї документами, іншим учасникам справи.
Отже, подана до суду заява не відповідає положенням ч.2 ст. 183 ЦПК України.
Відповідно до ч.4 ст.183 ЦПК України, суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Уст. 129 Конституції України,однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Отже, процесуальні вимоги визначені Законом є рівними для усіх учасників судового процесу, а відтак зазначене не свідчить про занадто формальне ставлення до передбачених законом вимог та в жодному разі не робить суд недоступним для заявника, оскільки в контексті п.1ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободта прецедентної практики Європейського суду з прав людини не може бути абсолютним і підлягає державному регулюванню й обмеженню. Доступ до правосуддя здійснюється шляхом точного, послідовного і неухильного дотримання процесуального алгоритму, що передбачений законом. Процесуальні дії судді чітко врегульовані нормамиЦПК, які повинні правильно розумітися сторонами і застосовуватися, починаючи з моменту пред`явлення позову до суду.
З урахуванням викладеного, оскільки подана заява не відповідає вимогам ч.2 ст. 183 ЦПК України, суд дійшов висновку, що заяву Київської окружної прокуратури міста Одеси, яка діє в інтересах держави в особі Національної академії наук України, про встановлення порядку виконання рішення Київського районного суду міста Одеси від 07.10.2020 року по справі №520/8065/19 за позовом заступника керівника Одеської місцевої прокуратури № 1 в інтересах державив особі Національної академії наук Українидо ОСОБА_1 , третя особа Державне підприємство «Пансіонат «Борей» Національної академії наук України, про витребування майна, слід повернути заявнику без розгляду.
Крім того зазначене не свідчить про занадто формальне ставлення до передбачених законом вимог та в жодному разі не робить суд недоступним для заявника, оскільки в контексті п.1ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободта прецедентної практики Європейського суду з прав людини не може бути абсолютним і підлягає державному регулюванню й обмеженню, а також заявник не обмежений права на повторне звернення до суду з цією заявою після усунення недоліків, що слугували для її повернення.
Керуючись ст. 183, 352-354, 435 ЦПК України, суддя,
У Х В А Л И В:
Заяву Київської окружної прокуратури міста Одеси, яка діє в інтересах держави в особі Національної академії наук України, про встановлення порядку виконання рішення Київського районного суду міста Одеси від 07.10.2020 року по справі №520/8065/19 за позовом заступника керівника Одеської місцевої прокуратури № 1 в інтересах державив особі Національної академії наук Українидо ОСОБА_1 , третя особа Державне підприємство «Пансіонат «Борей» Національної академії наук України, про витребування майна - повернути заявнику без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга шляхом подання її протягом п`ятнадцяти днів з дня складення ухвали.
Суддя Калініченко Л. В.
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 30.05.2024 |
Оприлюднено | 31.05.2024 |
Номер документу | 119380422 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Київський районний суд м. Одеси
Калініченко Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні