Єдиний унікальний номер 142/315/21
Номер провадження 1-в/142/10/24
У Х В А Л А
іменем України
30 травня 2024 року смт. Піщанка
Суддя Піщанського районного суду Вінницької області ОСОБА_1 , розглянувши подання начальника Тульчинського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області ОСОБА_2 про скасування звільнення від відбування покарання та направлення звільненого від покарання з випробуванням для відбування покарання, призначеного вироком відносно засудженого
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає по АДРЕСА_1 ,
засудженого відповідно до вироку Піщанського районного суду Вінницької області від 12 жовтня 2023 року за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185, ч.4 ст.185 КК України до покарання у виді 5 років позбавлення волі, на підставі ст.75 КК України звільненого від відбування призначеного йому покарання з випробуванням строком на 2 роки з покладенням обов`язків, передбачених п.п. 1, 2 ч.1 ст. 76 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
12 березня 2024 року до Піщанського районного суду Вінницької області надійшло подання начальника Тульчинського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області ОСОБА_2 про скасування звільнення від відбування покарання відносно засудженого ОСОБА_3 та направлення його як звільненого від покарання з випробуванням для відбування покарання, призначеного вироком суду.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 12 березня 2024 року подання було передано на розгляд судді ОСОБА_1 .
Ухвалою суду від 13 березня 2024 року вказане подання про скасування звільнення від відбування покарання та направлення звільненого від покарання з випробуванням засудженого ОСОБА_3 для відбування покарання, призначеного вироком суду, призначено до судового розгляду на 13 годину 30 хвилин 21 березня 2024 року, та в подальшому відкладено до 19 червня 2024 року.
Разом з тим, засудженим ОСОБА_4 заявлено клопотання про залучення судом захисника, зазначивши що він хворий, має контузії, та через відсутність коштів не може залучити його самостійно.
Суд зазначає, що забезпечення підозрюваному, обвинуваченому, засудженому, виправданому права на захист є однією з основних засад судочинства в Україні, гарантованих статтею 129 Конституції України.
Відповідно до ст. 20 КПК України, слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд зобов`язані роз`яснити підозрюваному, обвинуваченому його права та забезпечити право на кваліфіковану правову допомогу з боку обраного ним або призначеного захисника. У випадках, передбачених цим Кодексом та/або законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги, підозрюваному, обвинуваченому правова допомога надається безоплатно за рахунок держави. Участь у кримінальному провадженні захисника підозрюваного, обвинуваченого, представника потерпілого не звужує процесуальних прав підозрюваного, обвинуваченого, потерпілого.
Конституція України в статті 59 гарантує кожному право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав. Це означає, зокрема, що у випадках, коли сам підозрюваний (обвинувачений) з тих чи інших причин не може запросити захисника, але й не відмовляється від юридичної допомоги, суд, слідчий суддя, прокурор, слідчий зобов`язані забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 2 ст. 48 КПК України, захисник залучається судом для здійснення захисту за призначенням у випадках та в порядку, визначених статтями 49 та 53 КПК України.
Згідно з пунктом 2 ч. 1 ст. 49 КПК України суд, зобов`язаний забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні у випадках, якщо відповідно до вимог статті 52 цього Кодексу участь захисника є обов`язковою, а підозрюваний, обвинувачений не залучив захисника.
Відповідно до положень ст. 52 КПК України участь захисника є обов`язковою у кримінальному провадженні щодо особливо тяжких злочинів. У цьому випадку участь захисника забезпечується з моменту набуття особою статусу підозрюваного. В інших випадках обов`язкова участь захисника забезпечується у кримінальному провадженні, зокрема щодо осіб, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні кримінального правопорушення у віці до 18 років, - з моменту встановлення факту неповноліття або виникнення будь-яких сумнівів у тому, що особа є повнолітньою.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 14 ЗУ "Про безоплатну правову допомогу", право на безоплатну вторинну правову допомогу згідно з цим Законом та іншими законами України мають такі категорії осіб як особи, у кримінальних провадженнях стосовно яких відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії.
Наведені положення щодо участі адвоката у кримінальному судочинстві й можливості звільнення особи від оплати його праці відповідають міжнародним вимогам. Зокрема, пункт "с" частини 3 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов`язує державу гарантувати право підозрюваному (обвинуваченому) на безкоштовну допомогу адвоката у випадках, коли той не має достатніх коштів для оплати послуг захисника або коли цього вимагають інтереси правосуддя. Пункт 3 статті 14 Конвенції встановлює, що кожен має право при розгляді будь-якого пред`явленого йому обвинувачення бути судимим у його присутності й захищати себе особисто або за посередництвом обраного ним самим захисника, а якщо він його не має, бути поінформованим про це своє право й мати призначеного йому захисника (коли цього вимагають інтереси правосуддя) безоплатно в будь-якому випадку, коли в нього немає достатньо коштів для оплати цього захисника.
На підставі вищенаведеного, з метою гарантування права засудженого на ефективний правовий захист, суд, вважає, що клопотання підлягає задоволенню та ОСОБА_3 слід призначити захисника через Північний міжрегіональний центр з надання безоплатної правової допомоги, що не позбавить його права обирати собі інших захисників шляхом укладення угод.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 29, 59 Конституції України, ст.ст. 42, 48, 49, 110, 314-316, 369, 372, 584 КПК України, Законом України «Про безоплатну правову допомогу», -
УХВАЛИВ:
Клопотання засудженого ОСОБА_3 про залучення захисника задовольнити.
Призначити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає по АДРЕСА_1 , засудженому відповідно до вироку Піщанського районного суду Вінницької області від 12 жовтня 2023 року за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185, ч.4 ст.185 КК України до покарання у виді 5 років позбавлення волі, на підставі ст.75 КК України звільненого від відбування призначеного йому покарання з випробуванням строком на 2 роки з покладенням обов`язків, передбачених п.п. 1, 2 ч.1 ст. 76 КК України, - захисника через Північний міжрегіональний центр з надання безоплатної правової допомоги.
Зобов`язати директора Північний міжрегіональний центр з надання безоплатної правової допомоги забезпечити явку призначеного захисника до Піщанського районного суду Вінницької області в підготовче судове засідання на 10 годину 00 хвилин 19 червня 2024 року.
Копію ухвали негайно направити директору Північний міжрегіональний центр з надання безоплатної правової допомоги order@legalaid.vn.ua для виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Піщанський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 30.05.2024 |
Оприлюднено | 31.05.2024 |
Номер документу | 119385755 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про направлення звільненого від покарання з випробуванням для відбування покарання, призначеного вироком |
Кримінальне
Піщанський районний суд Вінницької області
Гринишина А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні