ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"29" травня 2024 р. м. Київ Справа № 911/1313/24
Суддя Господарського суду Київської області Антонова В.М., розглянувши матеріали за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Паркова оселя» до 1) фізичної особи-підприємця Рубан-Федьків Алли Валентинівни; 2) фізичної особи-підприємця Матвійчук Дар`ї Анатоліївни про визнання договору недійсним,
ВСТАНОВИВ:
Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Паркова оселя» (далі - позивач) звернулося до Господарського суду Київської області з позовом до 1) фізичної особи-підприємця Рубан-Федьків Алли Валентинівни (далі відповідач-1) 2) фізичної особи-підприємця Матвійчук Дар`ї Анатоліївни (далі відповідач-2) у якому просить суд:
- визнати недійсним договір оренди нежитлового приміщення №02-01/24 від 01.01.2024 укладений між фізичною особою-підприємцем Рубан-Федьків Аллою Валентинівною та фізичною особою-підприємця Матвійчук Дар`єю Анатоліївною щодо нежитлового приміщення №6, що знаходиться за адресою Київська обл., Фастівський р-н, м. Боярка, вул. Богдана Хмельницького, 67а, площею 69.4 м2;
- зобов`язати фізичну особу-підприємця Матвійчук Дар`ю Анатоліївну звільнити орендоване приміщення №6, що знаходиться за адресою Київська обл.,Фастівський р-н, м. Боярка, вул. Богдана Хмельницького, 67а від особистих речей та повернути його фізичній особі-підприємцю Рубан-Федьків Аллі Валентинівні, шляхом підписання акту приймання-передачі приміщення, що звільняється.
Відповідно до вимог ч.1 ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно із ч.2 ст.174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Так, відповідно до п.2 ч.3 ст.162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Суд зазначає, що позивачем у поданій позовній заяві зазначено адресу позивача: 08150, Київська обл., Фастівський р-н, місто Боярка, вул. Б. Хмельницького, буд. 67А.
Тоді як з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що адреса позивача 08150, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, місто Боярка, вул. Б. Хмельницького, буд. 67А.
Отже, позивачу необхідно зазначити його вірну адресу.
Крім цього, позивач у позові зазначив адресу відповідача-1: 08154, Київська обл., Фастівський р-н, м. Боярка, вул. Молодіжна, буд. 77, кв. 92.
Тоді як з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що адресою відповідача-1 є: 08150, Київська обл., Фастівський р-н, м. Боярка, вул. Молодіжна, буд. 77, кв. 92.
Враховуючи викладене вище, представником позивача в позові невірно зазначено поштовий індекс відповідача-1, тому позивачу необхідно зазначити вірний поштовий індекс відповідача-1.
Згідно із ч.2, 4 ст.164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). До заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.
Також відповідно до ст.91 ГПК України письмові докази, до яких належать і документи, подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Всупереч наведеному, позивачем долучено до позовної заяви копії документів, які не засвідчені.
Враховуючи викладене вище, позивачу слід надати суду належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Позивач у прохальній частині зазначає дві вимоги немайнового характеру:
- визнати недійсним договір оренди нежитлового приміщення №02-01/24 від 01.01.2024 укладений між фізичною особою-підприємцем Рубан-Федьків Аллою Валентинівною та фізичною особою-підприємця Матвійчук Дар`єю Анатоліївною щодо нежитлового приміщення №6, що знаходиться за адресою Київська обл., Фастівський р-н, м. Боярка, вул. Богдана Хмельницького, 67а, площею 69.4 м2;
- зобов`язати фізичну особу-підприємця Матвійчук Дар`ю Анатоліївну звільнити орендоване приміщення №6, що знаходиться за адресою Київська обл.,Фастівський р-н, м. Боярка, вул. Богдана Хмельницького, 67а від особистих речей та повернути його фізичній особі-підприємцю Рубан-Федьків Аллі Валентинівні, шляхом підписання акту приймання-передачі приміщення, що звільняється.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закон.
Згідно з ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За приписами статті 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - позовної заяви немайнового характеру, яка подана юридичною особою або фізичною особою підприємцем встановлюється в розмірі: 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до абз.2 ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір», у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до ст.7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" установлено, що станом на 01.01.2024 прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 3 028,00 грн.
Як зазначено вище, позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру, а тому сплаті підлягає судовий збір у розмірі 6 056, 00 грн (3 028, 00 грн * 2).
За подання даного позову позивачем сплачено судовий збір лише за одну немайнову вимогу у розмірі 3 028, 00 грн, що підтверджується платіжною інструкцією №553 від 15.05.2024.
Отже, позивачем не дотримано вимоги щодо обов`язкової сплати судового збору, що є порушенням п.2 ч.1 ст.164 ГПК України.
Враховуючи наведене вище, позивачу необхідно доплатити судовий збір у розмірі 3 028, 00 грн та надати суду докази такої сплати, а саме оригінал платіжного доручення про перерахування судового збору.
Відповідно до ч.2 ст.162 ГПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Згідно із ч.5 ст.164 ГПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Відповідно до ч.1 ст.58 ГПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Згідно з вимогами ст.60 ГПК України допустимим доказом повноважень адвоката є довіреність або ордер.
Частиною 1 ст.26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" встановлений перелік документів, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, якими можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Судом установлено, що позов від імені Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Паркова оселя» подано представником адвокатом Холодом О.А., до позову долучено ордер серії ВІ №1219563 від 21.05.2024 на надання правничої (правової) допомоги в Господарському суді Київської області.
Відповідно до п.12.2 Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 12.04.2019 № 41, ордер має містити наступні реквізити, зокрема, прізвище, ім`я, по батькові або найменування особи, якій надається правова допомога.
Суд звертає позивача увагу, що ордер містить найменування особи, якій надається правова допомога: ОСББ «Паркова оселя», код за ЄДРПОУ 44332807. Проте зазначений код ЄДРПОУ не відповідає коду ЄДРПОУ позивача 41386776.
З огляду на викладене вище, позовна заява Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Паркова оселя» підлягає залишенню без руху.
При цьому суд звертає увагу, що заява про усунення недоліків також має бути направлена на адресу відповідача.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч.4 ст.174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст. 162, 164, 174, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Паркова оселя» залишити без руху.
2. Встановити Об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку «Паркова оселя» строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя В.М. Антонова
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2024 |
Оприлюднено | 31.05.2024 |
Номер документу | 119387721 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні