Ухвала
від 30.05.2024 по справі 453/857/24
СКОЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПРИМІРНИК №1

ЄУНСС: 453/857/24

НП: 1-кс/453/192/24

УХВАЛА

про тимчасовий доступ до речей і документів,

які містять охоронювану законом таємницю

30 травня 2024 року місто Сколе

Слідчий суддя ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 ,

з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

в межах здійснення судового контролю за дотриманням прав свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024142330000041 від 08.03.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, розглянувши у судовому засіданні в залі судових засідань приміщення суду, що знаходиться по АДРЕСА_1 , клопотання заступниці начальника Слідчого відділення Відділення поліції № 3 Стрийського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області капітана поліції ОСОБА_3 , погодженого начальником Сколівського відділу Стрийської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, -

в с т а н о в и в:

Заступниця начальника СВ ВП № 3 Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області капітан поліції ОСОБА_3 27.05.2024 року, скориставшись канцелярією, звернулася до слідчого судді ІНФОРМАЦІЯ_1 з клопотанням, погодженим начальником Сколівського відділу Стрийської окружної прокуратури ОСОБА_4 , що було зареєстроване в діловодстві за вх. № 3693, в якому просить постановити ухвалу про надання їй права тимчасового доступу до документів, а саме до усієї технічної документації із землеустрою на земельні ділянки з кадастровими номерами: 4624584300:03:000:1016, 4624584300:03:000:0151, та іншої наявної технічної документації із землеустрою щодо даних земельних ділянок, в тому числі обмінних фалів та поземельних книг, з можливістю вилучення їх оригіналів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Клопотання вмотивоване тим, що в ході проведення досудового розслідування встановлено, що рішенням 4-ої сесії 8-го демократичного скликання ІНФОРМАЦІЯ_3 від 24.02.2021 року № l17 «Про затвердження проекту із землеустрою щодо відведення земельних ділянок (адреса: с. Нижня Рожанка, Славська селищна рада, Львівська область), з метою передачі у власність (цільове призначення для ведення особистого селянського господарства), ОСОБА_5 » затверджено проект із землеустрою щодо відведення земельної ділянки та безоплатної передачі у власність площею 1,1545 га, кадастровий номер 4624584300:03:000:1016, ОСОБА_5 . Рішенням 15-ої сесії 8-го демократичного скликання ІНФОРМАЦІЯ_3 від 07.10.2021 року № 899 «Про затвердження проекту із землеустрою щодо відведення земельних ділянок (адреса: с. Нижня Рожанка, Славська селищна рада, Львівська область), з метою передачі у власність (цільове призначення для ведення особистого селянського господарства), ОСОБА_5 » затверджено проект із землеустрою щодо відведення земельної ділянки та безоплатної передачі у власність площею 1,9865 га, кадастровий номер 4624584300:03:000:0151, ОСОБА_5 .. Відтак, встановлено, що ОСОБА_5 безоплатно передано у власність земельні ділянки (цільове призначення для ведення особистого селянського господарства) загальною площею 3,1410 га, що суперечить вимогам пункту «б» ч. 1 ст. 121 ЗК України. Таким чином, рішення 15-ої сесії 8-го демократичного скликання ІНФОРМАЦІЯ_3 від 07.10.2021 року № 899 «Про затвердження проекту із землеустрою щодо відведення земельних ділянок (адреса: с. Нижня Рожанка, Славська селищна рада, Львівська область), з метою передачі у власність (цільове призначення для ведення особистого селянського господарства), ОСОБА_5 », котрим затверджено проект із землеустрою щодо відведення земельної ділянки та безоплатної передачі у власність площею 1,9865 га, кадастровий номер 4624584300:03:000:0151 ОСОБА_5 є незаконним, оскільки прийняте з перевищенням владних повноважень. В подальшому, 26.10.2022 року ОСОБА_5 вищевказану земельну ділянку з кадастровим номером 4624584300:03:000:0151 продано ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ІКЮО: НОМЕР_1 ) на підставі договору купівлі-продажу за 1 489875 грн.. На даний час цільове призначення вищевказаної земельної ділянки змінено на землі рекреаційного призначення (для будівництва та обслуговування об?єктів рекреаційного призначення), що свідчить про умисне безоплатне передання такої ОСОБА_5 з метою уникнення процедури проведення відповідних земельних торгів та подальшого її відчуження вищевказаному ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », підсумовує своє клопотання його авторка.

В силу положень ч. 4 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Особа у володінні, якої знаходяться речі та документи, - ІНФОРМАЦІЯ_2 , була повідомлена оперативним шляхом у спосіб скерування на її офіційну електронну адресу, повістки про виклик до суду у справах про розгляд клопотань про тимчасовий доступ до речей і документів, та одержання такої 28.05.2024 року підтверджується відповідною довідкою ІНФОРМАЦІЯ_1 про доставку електронного листа, втім, у призначене судове засідання не забезпечила явку уповноваженого представника, будь-яких заяв та/чи клопотань на адресу суду від такої особи не надходило.

Натомість, авторка цьогоклопотання та прокурор, який погоджував це клопотання, будучи повідомленими про місце, дату та час судового засідання згідно ст. 135 КПК України, у таке не з`явилися. При цьому, вони обоє під час подання цього клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, одночасно заявили клопотання про розгляд такого без їх участі. Беручи до уваги положення статей 22, 26 КПК України у частині того, що сторони (учасники) кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом, слідчий суддя вважає за можливе вказані вище клопотання названих слідчої та прокурора задовольнити, а розгляд поданого та погодженого ними клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, проводити за їх відсутності.

У зв`язку із неявкою учасників провадження, на підставі ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування судового засідання з розгляду їх клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, за допомогою захищеного програмного забезпечення ВКЗ ДП « ІНФОРМАЦІЯ_5 », не здійснювалося.

Дослідивши матеріали клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, слідчий суддя дійшов такого висновку.

В силу положень пункту 18 ч. 1 ст. 3 КПК України, з-поміж іншого, до повноважень слідчого судді належить здійснення судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.

Приписами ст. 7 КПК України визначено, що зміст та форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, до яких, зокрема, відносяться: верховенство права, законність, змагальність сторін та свобода в поданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості тощо.

Положеннями ч. 1 ст. 9 КПК України встановлено, що під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.

Порядок тимчасового доступу до документів під час досудового розслідування врегульовано главою 15 КПК України, за змістом якої надання стороні кримінального провадження документів передбачено на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно з ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Тимчасовий доступ до речей і документів є заходом забезпечення кримінального провадження у розумінні положень пункту 5 ч. 2 ст. 132 КПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Згідно з ч. 4 цієї ж статті КПК України передбачено, що для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп`ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Відповідно до ч. 1 ст.160КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

В силу положень ч. 5 ст. 40 КПК України, слідчий, здійснюючи свої повноваження відповідно до вимог цього Кодексу, є самостійним у своїй процесуальній діяльності, втручання в яку осіб, що не мають на те законних повноважень, забороняється. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, службові особи, інші фізичні особи зобов`язані виконувати законні вимоги та процесуальні рішення слідчого.

Частиною 5 ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою та не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до абзацу 1 ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Згідно з долученого до матеріалів цього клопотання листа ІНФОРМАЦІЯ_2 №10-13-0.3-2273/2-24 від 26.04.2024 року наданого відповідь на запит слідчого вбачається, що частково документи, до яких клопочеться надати тимчасовий доступ, можуть бути вилучені в органів, що здійснюють ведення Державного земельного кадастру лише за рішенням суду, оскільки в них містяться персональні дані осіб.

За змістом пункту 8 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних;

Так, у відповідності з частинами 1 і 2 ст. 6 Закону України «Про Державний земельний кадастр» ведення та адміністрування Державного земельного кадастру забезпечуються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. Держателем Державного земельного кадастру є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Відповідно до абзаців 1 і 2 пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України № 1051 від 12.10.2015 року, ведення Державного земельного кадастру здійснює Держгеокадастр та його територіальні органи. Держателем Державного земельного кадастру є Держгеокадастр.

Згідно з пунктом 3, підпунктами 12, 14, 24 пункту 4 Положення про ІНФОРМАЦІЯ_2 , затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_2 від 23.12.2021 року № 603, завданням ІНФОРМАЦІЯ_2 є реалізація повноважень Держгеокадастру на території Львівської області.

З огляду на обставини, встановлені при розгляді клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, а також додані до нього необхідні матеріали, слідчий суддя вважає за можливе його задовольнити, оскільки його авторкаою, за погодженням з начальником ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_4 , доведено, що таким чином буде забезпечено встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024142330000041 від 08.03.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, а також те, що іншим способом неможливо довести обставини, котрі передбачається довести за допомогою вказаних документів.

Також слідчий суддя приймає до уваги, що заступниця начальника СВ ВП № 3 Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області капітан поліції ОСОБА_3 уповноважена здійснювати досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні, що підтверджується відповідною постановою про створення групи слідчих.

Керуючись статтями 107, 131-132, 159-166,309,369-372, 376 КПК України, слідчий суддя, -

п о с т а н о в и в:

Клопотання заступниці начальника Слідчого відділення Відділення поліції № 3 Стрийського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області капітана поліції ОСОБА_3 , погодженого начальником Сколівського відділу Стрийської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, - задовольнити у наступний спосіб.

Надати заступниці начальника Слідчого відділення Відділення поліції № 3 Стрийського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області капітану поліції ОСОБА_3 , -

тимчасовий доступ до речей та документів, з можливістю ознайомлюватись з ними, робити їх копії: до технічної документаціїіз землеустроюна земельніділянки зкадастровими номерами4624584300:03:000:1016та 4624584300:03:000:0151(втому числідо обміннихфалів тадо поземельнихкниг заозначеними земельнимиділянками); - з можливістю вилучення оригіналів (здійснення їх виїмки),

котрі перебувають у володінні: ІНФОРМАЦІЯ_2 ; код у ЄДРПіОУ: НОМЕР_2 ; місцезнаходження: АДРЕСА_2 ; електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_7 ; - з можливістю доступу у тому числі у його структурному підрозділі ІНФОРМАЦІЯ_8 за адресою: АДРЕСА_3 .

Строк дії ухвали слідчого судді становить один місяць з дня її постановлення.

Роз`яснити службовим особам ІНФОРМАЦІЯ_2 , що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів та інші наслідки невиконання ухвали слідчого судді, передбаченіст. 166 КПК України. На виконанняприписів ч.2ст.165КПК Українаухвалу виготовитив двохпримірниках,один зяких,долучити доматеріалів клопотанняу справіза єдинимунікальним номером453/857/24та номеромпровадження 1-кс/453/192/24,інший примірниквручити особі,зазначеній вній для пред`явлення особі, яка вказана в ухвалі як володілець речей і документів.

Копію ухвалислідчого суддівручити особі,зазначеній вній для пред`явлення особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів.

Ухвала слідчого судді, в силу ч. 3 ст. 309 КПК України, є остаточною та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає. Заперечення проти ухвали слідчого судді можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.

Проголошувався повний текст ухвали слідчого судді.

Слідчий суддя ОСОБА_6

СудСколівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення30.05.2024
Оприлюднено04.06.2024
Номер документу119439905
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —453/857/24

Ухвала від 02.09.2024

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Ємець Олександр Петрович

Ухвала від 09.08.2024

Кримінальне

Сколівський районний суд Львівської області

Микитин В. Я.

Ухвала від 18.07.2024

Кримінальне

Сколівський районний суд Львівської області

Микитин В. Я.

Ухвала від 30.05.2024

Кримінальне

Сколівський районний суд Львівської області

Микитин В. Я.

Ухвала від 30.05.2024

Кримінальне

Сколівський районний суд Львівської області

Микитин В. Я.

Ухвала від 30.05.2024

Кримінальне

Сколівський районний суд Львівської області

Микитин В. Я.

Ухвала від 30.05.2024

Кримінальне

Сколівський районний суд Львівської області

Микитин В. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні