Справа № 525/262/23
Провадження №2/525/10/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 червня 2024 року селище Велика Багачка
Великобагачанський районний суд Полтавської області у складі:
головуючої судді Прасол Я.В.,
секретаря судового засідання Хоменка М.М.,
з участю представника позивача адвоката Чернюка В.Д.,
представника відповідача адвоката Якимової О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Велика Багачка матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Великобагачанський комбікормовий завод» про повернення майна,
у с т а н о в и в:
У провадженні суду на розгляді знаходиться дана цивільна справа.
Ухвалою суду від 12.02.2024 за клопотанням сторони позивача призначено судову почеркознавчу експертизу. Усі матеріали цивільної справи були направлені в експертну установу. На час проведення експертизи провадження у справі було зупинене.
13.03.2024 до Великобагачанського районного суду Полтавської області засобами поштового зв`язку надійшло клопотання експерта Полтавського НДЕКЦ №СЕ-19/117-24/4210-ПЧ від 11.03.2024 про надання додаткових матеріалів, необхідних для проведення судової почеркознавчої експертизи.
Експерт просила суд надати:
- якісні електрофотокопії сторінок паспорта ОСОБА_2 із зображенням її підписів (вільні зразки);
- документів із достовірними вільними зразками підпису ОСОБА_2 не менше ніж у 10-ти різнохарактерних документах ( такими документами можуть бути: заяви, квитанції, абонентські книжки, банківські або комунальні договори, листівки тощо);
- документів із достовірними вільними зразками почерку ОСОБА_2 не менше ніж у 10-ти документах;
- указати, в яких саме документах справи знаходяться умовно-вільні зразки підпису та почерку ОСОБА_2 до таких належать: позовна заява, інші заяви, клопотання, листи, довіреності, доручення, поштові повідомлення ( зазначити реквізити цих документів та аркуші справи);
- експериментальних зразків підпису ОСОБА_2 ( різних варіантів скороченого або повного складу) не менше ніж на 5-ти аркушах формату А4;
- експериментальних зразків почерку ОСОБА_2 , у вигляді виконання досліджуваного тексту у накладній ( не давати переписувати з документу) не менше ніж на 5-ти аркушах паперу формату А4.
Ухвалою суду від 04.04.2024 поновлено провадження у справі та призначено судове засідання для розгляду клопотання експерта, сторонам запропоновано надати на адресу суду документи, зазначені у клопотанні експерта та викликано свідка ОСОБА_2 . Розгляд клопотання неодноразово відкладався.
У судовому засіданні представники сторін повідомили, що у них відсутні документи з вільними зразками підписів та почерку ОСОБА_2 , клопотань не заявили. Безпосередньо у судовому засіданні установлені аркуші справи та документи у яких містяться вільні зразки підпису та почерку ОСОБА_2 та відібрані експериментальні зразки підписів та почерку останньої, які приєднані до матеріалів справи.
Згідно положень ст. 107 ЦПК України, матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням. При призначенні експертизи суд з урахуванням думки учасників справи визначає, які саме матеріали необхідні для проведення експертизи. Суд може також заслухати призначених судом експертів з цього питання. Копії матеріалів, що надаються експерту, можуть залишатися у матеріалах справи.
Експерт не має права з власної ініціативи збирати матеріали для проведення експертизи, розголошувати відомості, що стали йому відомі у зв`язку з проведенням експертизи, або повідомляти будь-кому, крім суду та учасника справи, на замовлення якого проводилася експертиза, про її результати.
Призначений судом експерт не має права спілкуватися з учасниками судового процесу поза межами судового засідання, крім випадків вчинення інших дій, безпосередньо пов`язаних із проведенням експертизи.
Суд вивчивши зміст клопотання експерта, матеріали справи у обсязі необхідному для його вирішення, приходить до переконання, що заявлене клопотання підлягає до часткового задоволення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 107, 108, 247, 252, 258, 259 ЦПК України,
п о с т а н о в и в:
Клопотання експерта Полтавського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Дейнеки Т.М. №СЕ-19/117-24/4210-ПЧ від 11.03.2024 про надання додаткових матеріалів, необхідних для проведення судової почеркознавчої експертизи задовольнити частково.
Надати у розпорядження експерта:
- матеріали цивільної справи №525/262/23 за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Великобагачанський комбікормовий завод» про повернення майна у двох томах, що містять вільні зразки підпису та почерку ОСОБА_2 , зокрема, ОСОБА_2 особисто виконано записи та підписи у розписці та присязі свідка (а.с. 171 т. 1); заяві ОСОБА_2 від 10.05.2024 (а.с. 43 т. 2); особисто виконано підпис ОСОБА_2 , з її слів, у рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення, виплату грошового переказу у графі «розписка про одержання» (а.с. 36 т.2);
-копію паспорта громадянина України 1, 4-5 сторінок, що містять вільні підписи ОСОБА_2 ( засвідчувальні написи та підпис виконано особисто ОСОБА_2 );
-експериментальні зразки почерку тексту ОСОБА_2 відібрані безпосередньо у судовому засіданні 04.06.2024 на 5-ти аркушах;
- експериментальні зразки підпису ОСОБА_2 відібрані безпосередньо у судовому засіданні 04.06.2024 на 5-ти аркушах;
-оригінал досліджуваного документу накладної без номеру від 07.12.2022, які поміщенні до окремого конверту без підшивання до матеріалів справи.
У іншій частині у задоволенні клопотання відмовити.
На час проведення даної експертизи зупинити провадження у цивільній справі №525/262/23 за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Великобагачанський комбікормовий завод» про повернення майна.
Ухвала можебути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення особі відповідної ухвали суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Суддя Я.В. Прасол
Суд | Великобагачанський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2024 |
Оприлюднено | 07.06.2024 |
Номер документу | 119525314 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Великобагачанський районний суд Полтавської області
Прасол Я. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні