У Х В А Л А
05 червня 2024 року м. Чернігівсправа № 927/240/24
Господарський суд Чернігівської області, в складі судді Романенко А.В., розглянув усні клопотання представників позивача та відповідача про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції в справі
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю Ніжин Агро,
вул. Урожайна, буд. 112, с. Вертіївка, Ніжинський район, Чернігівська область, 16624 ;
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Норія Грейн,
вул. Дружби, буд. 2-В, с. Серединка, Чернігівський район, Чернігівська область, 15573;
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Приватне акціонерне товариство «Чернівецький олійно-жировий комбінат»,
вул. Ярослава Мудрого, 17, м. Чернівці, 58007
предмет спору: про відшкодування збитків у сумі 747538,95 грн
УСТАНОВИВ:
12.03.2024, надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю Ніжин Агро (далі ТОВ Ніжин Агро) до Товариства з обмеженою відповідальністю Норія Грейн (далі ТОВ Норія Грейн) про відшкодування збитків у сумі 747538,95 грн, спричинених внаслідок втрати якісних показників зерна соняшника (підвищення його сміттєвої домішки), переданого на складське зберігання відповідача на підставі договору від 25.01.2023 № НГ/101022 (далі Договір) та складської квитанції від 07.02.2023 БВ № 105947.
Суд, після усунення недоліків, прийняв позовну заяву до розгляду; відкрив провадження в справі № 927/240/24 за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначив на 24.04.2024 об 12:10, про що постановив ухвалу від 01.04.2024.
Суд, за клопотанням позивача, залучив до участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Приватне акціонерне товариство «Чернівецький олійно-жировий комбінат».
Відповідач скористався своїм правом на подачу відзиву на позов.
24.04.2024, в судове засідання прибули представник позивача, участь представниці відповідача забезпечена в режимі відеоконференції.
Суд постановив відкласти підготовче засідання на 08.05.2024 о 12:00.
Позивач скористався своїм правом на подачу відповіді на відзив.
07.05.2024, від відповідача надійшла заява про витребування оригіналу документа.
08.05.2024, в судове засідання з`явились представник позивача, та представниці відповідача забезпечена участь в режимі відеоконференції; представник третьої особи в судове засідання не прибув, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином.
У підготовчому засіданні суд задовольнив клопотання відповідача та зобов`язав представника позивача в наступне судове засідання надати на огляд оригінал додаткової угоди № 1 від 30.12.2023 до договору цесії № 1 від 03.05.2023, укладену між ТОВ «Ніжин Агро» та ПАТ «Чернівецький олійно-жировий комбінат».
За результатами підготовчого засідання, суд постановив продовжити строк проведення підготовчого провадження на 30 календарних днів; закрити підготовче провадження та призначити справу до розгляду по суті на 05.06.2024 о 14:00.
05.06.2024, в судове засідання з`явились представники позивача та представниця відповідача (участь якої забезпечена в режимі відеоконференції); представник третьої особи в судове засідання не прибув, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином
Суд розпочав розгляд справи по суті.
Суд постановив відкласти розгляд справи по суті на 19.06.2024 о 14:00.
Представниці позивача та відповідача заявили усне клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Статтею 197 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) встановлена можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за заявою учасників справи. Частиною 3 вказаної статті зазначено про можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Вища рада правосуддя рішенням № 1845/0/15-21 від 17.08.2021 затвердила Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі Положення про ЄСІТС). Так, окремі підсистеми ЄСІТС, зокрема, підсистема відеоконференцзв`язку, офіційно почали функціонувати з 05.10.2021.
Відповідно до п. 45 Розділу 3 Положення про ЄСІТС підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів; у приміщенні іншого суду за допомогою технічних засобів суду; в установі попереднього ув`язнення, установі виконання покарань або медичному закладі за допомогою технічних засобів, наявних у відповідній установі.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку (п. 49 Розділу 3 Положення).
Суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання в визначені день і час).
Враховуючи зазначене, усні клопотання представниць позивача та відповідача про участь у судовому засіданні 19.06.2024 о 14:00 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 197, 234, 235 ГПК України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Клопотання представниць позивача та відповідача про участь у судовому засіданні в справі № 927/240/24 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду задовольнити.
2. Проведення судового засідання в режимі відеоконференції здійснити за допомогою системи відеоконференцзв`язку - EаsyCon (https://easycon.com.ua/), зал судових засідань № 306.
3. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції за межами приміщення суду представникам позивача та відповідача необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом у мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
4. Забезпечити участь представниць позивача та відповідача в судовому засіданні в справі № 927/240/24 19.06.2024 о 14:00 в режимі відеоконференції відповідно до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 №1845/0/15-215.
Роз`яснити представникам позивача та відповідача, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції уповноважений представник зобов`язаний зайти під електронним ключем та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
5. Копію ухвали направити учасникам справи засобами електронного зв`язку.
Попередити учасників справи, що відповідно до частини 4 статті 197 ГПК України, п. 5 розділу І Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суд звертає увагу учасників справи, що відповідно до приписів частин 5-8 статті 6 та частин 5, 6 статті 242 ГПК України, пунктів 5.6, 5.8, 10, 16, 17, 29, 37 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, учасникам справи (їх представникам), які є користувачами Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, судові рішення в паперовій формі не надсилаються і не вручаються. Суд надсилає такі рішення в електронній формі до електронного кабінету таких осіб, і вони вважаються врученими в день отримання повідомлення про доставку копії судового рішення на офіційну електронну адресу учасника справи (його представника), з якого і починається перебіг процесуального строку, встановленого законом або судом. Обмін процесуальними документами в електронній формі між судом та/або особами, що є (повинні бути) користувачами Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, мають здійснюватися виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://cn.arbitr.gov.ua/sud5028/.
СуддяА. В. Романенко
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2024 |
Оприлюднено | 10.06.2024 |
Номер документу | 119557377 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань інші договори |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні