Справа № 944/6135/23 Головуючий у 1 інстанції: ОСОБА_1
Провадження № 11-кп/811/598/24 Доповідач: ОСОБА_2
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження
06 червня 2024 року суддя Львівського апеляційного суду ОСОБА_2 , в м. Львові, вирішуючи питання прийняття апеляційної скарги захисника обвинуваченого ОСОБА_3 адвоката ОСОБА_4 на ухвалу Мостиського районного суду Львівської області від 16 травня 2024 року про відмову в задоволенні клопотання про повернення обвинувального акту прокурору,
встановила:
ухвалою Мостиського районного суду Львівської області від 16 травня 2024 року в задоволенні клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_3 адвоката ОСОБА_4 про повернення обвинувального акту прокурору відмовлено.
Не погоджуючись із даною ухвалою суду першої інстанції захисник ОСОБА_4 подав апеляційну скаргу.
Вивчивши матеріали апеляційної скарги, суд вважає, що у відкритті апеляційного провадження слід відмовити з таких підстав.
Відповідно до ст. 398 КПК України, отримавши апеляційну скаргу на вирок чи ухвалу суду першої інстанції, суддя-доповідач протягом трьох днів перевіряє її на відповідність вимогам статті 396 цього Кодексу і за відсутності перешкод постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження.
Згідно з ч.1, 2 ст. 392 КПК України, в апеляційному порядку можуть бути оскаржені судові рішення, які були ухвалені судами першої інстанції і не набрали законної сили, а саме: 1) вироки, крім випадків, передбачених статтею 394 цього Кодексу; 2) ухвали про застосування чи відмову у застосуванні примусових заходів медичного або виховного характеру; 3) інші ухвали у випадках, передбачених цим Кодексом. Ухвали, постановлені під час судового провадження в суді першої інстанції до ухвалення судових рішень, передбачених частиною першою цієї статті, окремому оскарженню не підлягають, крім випадків, визначених цим Кодексом. Заперечення проти таких ухвал можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення, передбачене частиною першою цієї статті.
Частиною 4 статті 314 КПК України визначено, що ухвала про повернення обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суд апеляційної інстанції звертає увагу, що дана норма встановлює можливість оскарження лише ухвали про повернення обвинувального акта. Жодних приписів щодо оскарження ухвали про відмову в задоволення клопотання про повернення обвинувального акта кримінальний процесуальний закон не містить, тому вказана ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.
Відповідно до положень ч.4 ст. 399 КПК України, суддя-доповідач відмовляє у відкритті провадження лише, якщо апеляційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню.
З врахуванням наведеного захиснику обвинуваченого ОСОБА_3 адвокату ОСОБА_4 слід відмовити у відкритті провадження з розгляду його апеляційної скарги, оскільки оскаржуване ним судове рішення, відповідно до вимог КПК України, не може бути оскаржено в апеляційному порядку.
Керуючись ст.ст. 9, 395, 398, 399 КПК України,
постановила:
у відкритті провадження за апеляційною скаргоюзахисника обвинуваченого ОСОБА_3 адвоката ОСОБА_4 на ухвалу Мостиського районного суду Львівської області від 16 травня 2024 року про відмову в задоволенні клопотання про повернення обвинувального акту прокурору відмовити.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження невідкладно надіслати особі, яка подала апеляційну скаргу, разом з апеляційною скаргою та усіма доданими до неї копіями.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту постановлення та така може бути оскаржена в касаційному порядку протягом трьох місяців.
Суддя Львівського
апеляційного суду ОСОБА_5
Суд | Львівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2024 |
Оприлюднено | 10.06.2024 |
Номер документу | 119570839 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Львівський апеляційний суд
Маліновська-Микич О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні