Єдиний унікальнийномер: 944/6135/23
Провадження № 1-кп/448/61/24
У Х В А Л А
судового засідання
11.09.2024 місто Мостиська
Мостиський районний суд Львівської області в складі:
головуючої судді ОСОБА_1 ,
за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши в підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Мостиська клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_3 адвоката ОСОБА_4 про витребуванняпевних речейчи документів в кримінальному провадженні, зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за №12023141350000696 від 21.06.2023 про обвинувачення ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 366, ч.5 ст. 191 КК України,
учасники справи:
прокурор ОСОБА_6 ,
обвинувачений ОСОБА_5 ,
захисника обвинуваченого - адвокат ОСОБА_4 ,
перебуваючи в нарадчій кімнаті, постановив ухвалу про наступне:
І. Суть клопотання, що вирішується
1. В провадженні суду перебуває вказане кримінальне провадження, яке ухвалою від 17.11.2023прийняте до провадження та призначене до підготовчого судового засідання.
2. 05.04.2024 захисник обвинуваченого ОСОБА_3 адвокат ОСОБА_4 подав клопотанняпро витребування певнихречей чи документів, зокрема просить: зобов?язати КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » надати доступ до матеріалів:
1) листи, вимоги, претензії які скеровувались КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » до ТС, « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (з доказами їх скерування), що підтверджують наявність фактів невиконання ч неналежного виконання договорів поставки товару, а потім його зберігання (щебінь і вапняк) між КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »;
2) бухгалтерські документи КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » які засвідчують/засвідчували про облік заборгованості (нестачі тощо) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » перед КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 ) в тому числі інформацію за період грудень 2022 вересень 2023 рік по картках рахунках: субрахунок 281 "Товари на складі" ведеться облік руху та наявності товарних запасів, що знаходяться на оптових та розподільчих база: складах, овочесховищах, морозильниках тощо; субрахунок 947 "Нестачі і втрати від псування цінностей" ведеться облік нестач грошових коштів та інших цінностей і втрат від псування цінностей, що виявлені в процесі заготовлення, переробки, збереження, реалізації; субрахунок 643 «Податкові зобов?язання» ведеться облік суми податку на додану вартість, визначену, виходячи із суми одержаних авансів (попередньої оплати) за готом продукцію, товари, інші матеріальні цінності та нематеріальні активи, роботи, по підлягають відвантаженню (виконанню).
3. В обгрунтування клопотання посилається на те, що п.4 ч.2 ст.315 КПК України встановлено, що з метою підготовки до судового розгляду суд: розглядає клопотання учасників судового провадження про: здійснення судового виклику певних осіб до суду для допиту; витребування певних речей чи документів. Згідно обвинувального акту «КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » є потерпілим у кримінальному провадженні (представник потерпілого «КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_7 ), яке розслідувалось за фактом взаємовідносин між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » щодо поставки товару, а потім його зберігання (щебінь та вапняк). Разом з тим, законність господарських операцій між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » підтверджується висновком незалежного аудитора від 10 березня 2023, судово економічною експертизою. Також, відсутність збитків (нестачі) внаслідок здійснену вказаних господарських операцій підтверджується актами взаємо звірки між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 15 та 31 травня 2021.
Згідно із статтею 55 КПК України, потерпілим у кримінальному провадженні може бути фізична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної та майнової шкоди, юридична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди. Юридична особа може бути визнана потерпілою якщо вона понесла матеріальні збитки. Разом з тим, у відповідальному обвинувальному акті зазначено, що директор ТО « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_5 добровільно відшкодував збитки у кримінальному проваджене що сторона захисту категорично заперечує. Крім цього, ще 10.07.2023 року ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » звернулось з листом до « ОСОБА_8 » щодо надання інформації щодо спричинення їм майнової шкоди матеріальних збитків внаслідок взаємовідносин між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », однак лист залишився без відповіді.
ІІ. Позиція учасників справи
4. Обвинувачений ОСОБА_3 та його захисник в підготовчому судовому засіданні підтримали доводи викладені в клопотанні про витребування інформації, просили клопотання задовольнити.
5. Прокурор ОСОБА_6 в підготовчому судовому засіданні заперечила проти задоволення клопотання сторони захисту. Вказала, що сторона захисту має право самостійно збирати докази, до клопотання про витребування інформації захисник не долучив доказів, що в нього виникають труднощі в отриманні такого самостійно. Просила відмовити в задоволенні клопотання повністю.
6. Представник потерпілого ІНФОРМАЦІЯ_4 в підготовче судове засідання не з`явився, 27.09.2024 подав клопотання про розгляд даної справи без його участі.
Суд, заслухавши учасників справи, дослідивши матеріали справи, дійшов до наступного висновку.
ІІІ. Застосоване законодавство та висновок суду
7. Відповідно до п.4 ч.2ст. 315 КПК України, з метою підготовки до судового розгляду суд розглядає клопотання учасників судового провадження про витребування певних речей чи документів.
8. Уст. 84 КПК Українизакріплено, що доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
9. Положенням ч.1ст.20 КПК Українизакріплено, що обвинувачений має право на захист, яке полягає у наданні йому можливості надати усні або письмові пояснення з приводу обвинувачення, право збирати і подавати докази, брати особисту участь у кримінальному провадженні, користуватися правовою допомогою захисника, а також реалізовувати інші процесуальні права, передбачені цим Кодексом.
10. Згідно з ч. 1ст. 93 КПК Українизбирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом.
11. Відповідно до ч.3ст.93 КПК Українисторона захисту здійснює збирання доказів шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, копій документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій, актів перевірок; ініціювання проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій та інших процесуальних дій, а також шляхом здійснення інших дій, які здатні забезпечити подання суду належних і допустимих доказів.
12. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом (ч.2ст.22 КПК України). В свою чергу суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.
13. Звертаючись до суду із даним клопотанням, захисник посилається на те, що 10.07.2023 року ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » звернулось з листом до « ОСОБА_8 » щодо надання інформації щодо спричинення їм майнової шкоди матеріальних збитків внаслідок взаємовідносин між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », однак лист залишився без відповіді.
Із долученого до клопотання доказу, встановлено, що директор ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_3 скерував директору КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » лист про надання інформації, проте не долучив доказів на підтвердження того, що адресат отримав такий лист. Крім того, не долучив відповіді про відмову в наданні такої інформації.
14. Відповідно до положень ст.22КПК України кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.
15. Разом з тим, відповідно до вимог ст.93КПК України збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження у порядку, передбаченому цим Кодексом.
16. Виходячи із змісту наведених норм, сторона кримінального провадження може самостійно збирати докази і подавати їх до суду. В свою чергу, суд зберігаючи об`єктивність, сприяє сторонам у збиранні доказів, у разі виникнення у сторони провадження труднощів чи складнощів.
17. Враховуючи те, що стороною захисту не наведені обставини, які свідчили б про наявність перешкод у самостійному отриманні вказаної інформації, клопотання захисника про її витребування до задоволення не підлягає.
Керуючись ст.ст.20,84,93,315,372 КПК України, суд
п о с т а н о в и в:
1. В задоволенні клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_3 адвоката ОСОБА_4 про витребування певних речей чи документів у КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складений 16 вересня 2024 року о 09.10 год.
Суддя ОСОБА_9
Суд | Мостиський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2024 |
Оприлюднено | 18.09.2024 |
Номер документу | 121625773 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Мостиський районний суд Львівської області
Гіряк С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні