Єдиний унікальний номер 142/226/24
Номер провадження 2/142/238/24
У Х В А Л А
(про відкриття провадження)
10 червня 2024 року смт. Піщанка
Суддя Піщанського районного суду Вінницької області Гринишина А.А., отримавши позовну заяву ОСОБА_1 , яка зареєстрована та проживає по АДРЕСА_1 , представник позивача адвокат Близнюк Віктор Васильович, основне місце роботи адвоката: провулок Комунальний, 9 смт.Піщанка Тульчинського району Вінницької області, до ОСОБА_2 , який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, служба у справах дітей Піщанської селищної ради Тульчинського району Вінницької області, юридична адреса: вулиця Центральна, 36 смт. Піщанка Тульчинського району Вінницької області, про позбавлення батьківських прав та зміну розміру аліментів, -
В С Т А Н О В И В :
02 квітня 2024 року позивач ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, служба у справах дітей Піщанської селищної ради Тульчинського району Вінницької області, про позбавлення батьківських прав та зміну розміру аліментів, в якому зазначила, що між сторонами розірвано шлюб рішенням Березівського районного суду Одеської області від 9 березня 2016 року в справі № 494/238/16-ц. Вказаним рішенням також визначено місце проживання спільних дітей сторін ОСОБА_3 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_2 з батьком ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_2 . З початку 2017 року діти з волі батька переїхали до матері, де проживають по даний час. Рішенням Піщанського районного суду від 4 січня 2024 року в справі № 142/342/23 визначено місце проживання неповнолітніх дітей дітей ОСОБА_3 та ОСОБА_4 разом з матір`ю ОСОБА_1 , стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дітей: сина ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в твердій грошовій сумі в розмірі 3000 грн. на одну дитину, в сумі 6000 грн. в місяць з дня звернення до суду з позовом і до досягнення старшою дитиною повноліття. Відповідач ОСОБА_2 не цікавиться долею дітей, навчанням, умовами проживання, не спілкується з дітьми, не відвідує, не комунікує жодним чином. Позивач не створює жодних перешкод для спілкування відповідача з дітьми. Позивач вважає, що відповідно до ч. 1 ст. 164 Сімейного Кодексу України, мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини, тому звернулась з даним позовом до суду.
Також позивач зазначає, що відповідно ст. 28 Цивільного процесуального кодексу України, позови про стягнення аліментів можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача. Оскільки добровільно оплачувати аліменти відповідач відмовляється, позивач змушена просити суд змінити спосіб стягнення аліментів на утримання їх неповнолітніх дітей з ОСОБА_2 з твердої грошової суми на частку в доході (заробітку) в розмірі 1/3 частини всіх видів доходу (заробітку), але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення старшою дитиною повноліття. Відповідно ч. 1 ст. 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Відповідач не виконує рішення суду в межах встановленого розміру. На даний час діти проживають з позивачем та знаходяться на її утриманні. Потреби дітей зростають, тому є значна потреба в коштах для їх повноцінного матеріального забезпечення, придбання взуття та одягу, навчальних посібників, тощо. В обґрунтування заявлених вимог про зміну розміру аліментів позивач надала суду копію заочного рішення Піщанського районного суду Вінницької області від 04 січня 2024 року, яке набрало законної сили 06 лютого 2024 року, та яким вирішено стягувати з з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дітей: сина ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в твердій грошовій сумі в розмірі 3000 грн. на одну дитину, в сумі 6000 грн. в місяць з дня звернення до суду з позовом і до досягнення старшою дитиною повноліття. Інших доказів в обґрунтування позовної вимоги про зміну розміру аліментів позовна заява не містить.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02 квітня 2024 року дану справу розподілено головуючому судді Гринишиній А.А.
Ухвалою суду від 05 квітня 2024 року вирішено подання даного позоу вважати зловживанням позивачем процесуальними правами, позовну заяву повернуто позивачеві ОСОБА_1 .
Не погоджуючись із вказаною ухвалою, представником позивача адвокатом Близнюком В.В. подано апеляційну скаргу, яку ухвалою Вінницького апеляційного суду від 21 травня 2024 року задоволено, ухвалу Піщанського районного суду Вінницької області від 05 квітня 2024 року скасовано, справу повернуто для продовження розгляду до суду першої інстанції.
Відповідно до протоколу передачі справи рануше визначеному складу суду від 31 травня 2024 року справу передано для продовження розгляду головуючому судді Гринишиній А.А.
Відповідно до наказу голови суду від 30 травня 2024 року №054-тз, головуючий по справі суддя Гринишина А.А. перебувала у відпустці з 03 червня 2024 року по 09 червня 2024 року.
Вирішуючи питання продовження розгляду справи зі стадії відкриття провадження по справі, суддею встановлено наступне.
В частині 1 ст. 187 ЦПК України передбачено, що за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу. Якщо відповідачем вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суд відкриває провадження не пізніше наступного дня з дня отримання судом у порядку, передбаченому частиною восьмою цієї статті, інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - відповідача.
За положеннями ч. 1 ст. 11 ЦПК України, суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
Беручи до уваги, що спір підвідомчий суду, дана справа підсудна Піщанському районному суду Вінницької області, позовна заява та додані до неї документи оформлені з дотриманням вимог ст. 175, ст. 177 ЦПК України, не вбачаю підстав, які б перешкоджали прийняттю позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
Частиною 4 ст. 19 ЦПК України передбачено, що для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні призначене загальне позовне провадження.
Відповідно до п.1 ч. 4 ст. 274 ЦПК України, в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, розірвання шлюбу та поділ майна подружжя.
На підставі викладеного, враховуючи зміст позовних вимог, значення справи для сторін, обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, суд вважає за доцільне розгляд даної цивільної справи здійснювати в порядку загального позовного провадження.
На виконання вимог, викладених в ч. 1 ст. 196 ЦПК України, де зазначено, що для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання, в даній справі слід призначити підготовче судове засідання, про дату і час якого повідомити учасників справи.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 196 ЦПК України, дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 4 ст. 19 СК України, при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов`язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою.
Орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.
В матеріалах справи такий висновок відсутній, а позивач заявив клопотання про витребування такого висновку у служби у справах дітей Піщанської селищної ради, яке суд вважає можливим до задоволення.
Відповідно до ч.1 ст. 84 ЦПК України у разі неможливості самостійно надати докази, учасник справи має право подати клопотання про витребування доказів судом.
У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази. Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Керуючись ч. 7 ст. 7, ст. 11, ч. 8 ст. 43, ст. ст. 44, 49, 53, 71, 83, 84, 85, 86, 91, 93, 95, 183, 185, 187, 189, 190-193, 196, 199, 257, ч. 2 ст. 261, ст. ст. 272, 353-355 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , яка зареєстрована та проживає по АДРЕСА_1 , представник позивача адвокат Близнюк Віктор Васильович, основне місце роботи адвоката: провулок Комунальний, 9 смт.Піщанка Тульчинського району Вінницької області, до ОСОБА_2 , який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, служба у справах дітей Піщанської селищної ради Тульчинського району Вінницької області, юридична адреса: вулиця Центральна, 36 смт. Піщанка Тульчинського району Вінницької області, про позбавлення батьківських прав та зміну розміру аліментів.
Розгляд справи провести в порядку загального позовного провадження.
Почати підготовче провадження з дня постановлення цієї ухвали.
Проведення підготовчого засідання призначити на 09 липня 2024 року на 10:00 год. в залі № 1 Піщанського районного суду Вінницької області (смт. Піщанка Тульчинського району Вінницької області, вул. Вишнева, 5).
Роз`яснити учасникам справи право на підставі ч. 7 ст. 7 ЦПК України, звернутись до суду з клопотанням про проведення розгляду справи у закритому судовому засіданні з метою запобігання розголошенню відомостей про інтимні чи інші особисті сторони життя учасників справи.
Учасникам справи надіслати копії ухвали про відкриття провадження у справі (в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення) протягом двох днів з дня її складення у відповідності до ч. 5 ст. 272 ЦПК України.
Відповідачу разом з копією ухвали про відкриття провадження у справі одночасно надіслати копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Встановити відповідачу строк для надіслання (надання) до суду відзиву на позовну заяву і всіх доказів, які можливо доставити до суду, що підтверджують заперечення проти позову, протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії цієї ухвали.
Зобов`язати відповідача одночасно із надісланням (наданням) відзиву до суду надіслати (надати) копії такого відзиву та доданих до нього документів позивачу.
Встановити третій особі строк для надання пояснень щодо позову з викладенням своїх аргументів і міркувань та наданням відповідних доказів на підтримку або заперечення проти позову, протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії цієї ухвали.
Зобов`язати третю особу одночасно із надісланням (наданням) пояснень до суду надіслати (надати) копії таких пояснень та доданих до них документів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
У строк для подання відзиву відповідач має право подати зустрічний позов.
Позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
Витребувати у третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, служби у справах дітей Піщанської селищної ради Тульчинського району Вінницької області, висновок органу опіки та піклування щодо доцільності позбавлення ОСОБА_2 батьківських прав відносно дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 до дати підготовчого засідання призначити на 09 липня 2024 року, роз`яснивши, що соби, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається на веб-сторінці Піщанського районного суду на веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: https://court.gov.ua/fair/sud0219
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Піщанський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2024 |
Оприлюднено | 11.06.2024 |
Номер документу | 119607054 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Піщанський районний суд Вінницької області
Гринишина А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні