ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
10.06.2024 Справа № 908/1569/24
м.Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі суду: судді Давиденко І.В., розглянувши матеріали позовної заяви
до відповідача 1: Товариства з обмеженою відповідальністю «НІКА» (72202, Запорізька обл., смт Веселе, вул. Центральна, 141, приміщення 38, ідентифікаційний код 24516694)
до відповідача 2: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 )
про стягнення 1 541 598,51 грн
ВСТАНОВИВ:
27.05.2023 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна Акціонерного товариства «КРЕДОБАНК» до Товариства з обмеженою відповідальністю «НІКА» та Публічного акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго» ОСОБА_1 про стягнення 1 541 598,51 грн заборгованості за Генеральним договором № G9/2021 про здійснення кредитування від 06.07.2021.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу від 27.05.2024, здійснено автоматичний розподіл судової справи між суддями, присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 908/1569/24 та визначено до розгляду судді Давиденко І.В.
Розглянувши матеріали зазначеної позовної заяви, суд дійшов висновку, що позов підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Позовні заяви повинні подаватися до господарського суду із додержанням вимог, викладених в ст.ст. 162, 164, 172 ГПК України.
Статтями 162 та 164 ГПК України встановлено вимоги щодо оформлення позовної заяви, її обґрунтування та комплектності документів, які повинні додаватися до позовної заяви.
Пунктом 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Відповідачем 2 у шапці позовної заяви та у прохальній частині позовної заяви зазначено ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ).
Судом, в порядку ч. 6 ст. 176 ГПК України, здійснено запит до Департаменту адміністративних послуг Запорізької міської ради про надання відомостей щодо місця проживання (перебування) відповідача 2 фізичної особи ОСОБА_1 .
07.06.2024 електронною поштою з КЕП надійшла відповідь Департаменту адміністративних послуг Запорізької міської ради, що відповідач 2 зареєстрований за адресою: м. Запоріжжя, вул. Нижня, буд. 53.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до приписів ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Пунктом 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, встановлено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Таким чином, належними доказами відправлення учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів, при зверненні до господарського суду, є оригінали опису вкладення в поштовий конверт в якому зазначений поіменний перелік документів, що надсилається адресату та документу, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
З матеріалів позовної заяви вбачається, що відповідно до доданого позивачем опису вкладення з фіскальним чеком, позовна заява з додатками була надіслана на адресу відповідача 2: АДРЕСА_3 .
Таким чином, судом встановлено, що заявником не додержано вимог ст.ст. 164, 172 ГПК України, а саме не подано доказів надсилання відповідачу 2 копії позовної заяви з додатками на адресу відповідача 2: м. Запоріжжя, вул. Нижня, буд. 53.
Крім того, суд звертає увагу позивача, що досудова вимога відповідачу 2 також надсилалась на адресу: АДРЕСА_3 .
Відповідно до змісту позовної заяви вбачається, що позивачем за Договором нараховано суму заборгованості по кредиту та заборгованості по відсоткам.
Пунктом 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України встановлено, що позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Отже, позивачем в порушенням умов ст. 162 ГПК України, не визначено складові суми позову, а зазначено лише про стягнення суми заборгованості в розмірі 1 541 598,51 грн.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Виявлені судом недоліки позовної заяви є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Приписами частини 3 та 4 ст. 174 ГПК України встановлено: якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст.ст. 162, 164, ч.ч. 1, 2 ст. 174, ст.ст. 234, 235, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Акціонерного товариства «КРЕДОБАНК» залишити без руху.
2. Надати позивачу строк для усунення недоліків в термін до 17.06.2024 включно, шляхом надання до суду:
- доказів надсилання копії даної позовної заяви з усіма додатками та досудової вимоги на адресу відповідача 2: м. Запоріжжя, вул. Нижня, буд. 53;
- уточнення позовних вимог щодо складової суми, яку позивач просить стягнути з відповідачів.
3. Роз`яснити позивачу, що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява вважається неподаною та повертається заявнику.
Суд звертає увагу, що 17.06.2024 є останнім днем строку, коли суд має отримати документи щодо усунення вищевказаних недоліків.
Ухвала набирає законної сили 10.06.2024 та не підлягає оскарженню.
Суддя І.В. Давиденко
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2024 |
Оприлюднено | 12.06.2024 |
Номер документу | 119613822 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування забезпечення виконання зобов’язання |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні