ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/19006/23
провадження № 1-кс/753/1717/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"06" червня 2024 р. слідчий суддя Дарницького районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора Дарницької окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 12023100020003445, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.09.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4, 5 ст. 191, ч. 3 ст. 358 КК України про надання тимчасового доступу,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Дарницької окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 , здійснюючи процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 12023100020003445, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.09.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4, 5 ст. 191, ч. 3 ст. 358 КК України, звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до документів.
У клопотанні прокурор посилається на те, що досудовим розслідуванням у цьому кримінальному провадженні встановлені обставини, зокрема щодо привласнення бюджетних коштів посадовими особами КО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за попередньою змовою з суб`єктами господарювання, виділених на капітальний ремонт парків та зон відпочинку на території м. Києва.
Так, прокурор вказує, що досудовим розслідуванням у цьому кримінальному провадженні установлено, що 19.09.2023 між КО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в особі заступника начальника управління капітальних вкладень ОСОБА_4 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в особі директора ОСОБА_5 укладено договір №143/9 «Капітальний ремонт скверу на АДРЕСА_1 ». Технічний нагляд здійснював начальник ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_6 .
Як установлено досудовим розслідуванням, договір виконано з завищенням вартості обсягів виконаних робіт.
Прокурор зазначає, що у цьому кримінальному провадженні з метою підтвердження факту підписання договору від 19.09.2023 №143/9 «Капітальний ремонт скверу на АДРЕСА_1 », а також актів виконаних робіт та довідок про вартість по вказаному договору виникла необхідність у проведенні судової почеркознавчої експертизи.
Відповідно до п. 1.3. науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 № 53/5 для проведення досліджень орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), повинен(на) надати експерту вільні, умовно-вільні та експериментальні зразки почерку (цифрових записів, підпису) особи, яка підлягає ідентифікації. Вільними зразками є рукописні тексти, рукописні записи (літерні та цифрові), підписи, достовірно виконані певною особою до відкриття кримінального провадження, провадження у справах про адміністративні правопорушення, цивільних, адміністративних чи господарських справах і не пов`язані з їх обставинами.
З огляду на це 06.05.2024 прокурор у порядку ст. 93 КПК України скерував до КО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » запит щодо отримання оригіналів документів з підписами ОСОБА_4 та ОСОБА_6 , так як вони перебували у трудових відносинах з КО « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». У відповідь на цей запит КО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » листом № 077/226-1940 від 21.05.2024 відмовив у наданні зазначених у запиті прокурора документів з посиланням на вимоги ст.159 КПК України.
Посилаючись на необхідність повного, всебічного та об`єктивного дослідження обставин кримінального провадження, перевірки здобутих та отримання нових доказів, встановлення всіх осіб, причетних до скоєння злочину, необхідність проведення судової почеркознавчої експертизи, прокурор просить надати тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні КО « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме до оригіналів документів з підписами ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 за період з 01.01.2021 по 06.09.2023 (заяви, супровідні листи, резолюції тощо) у кількості не менше 20 підписів кожного.
У судове засідання прокурор не з`явився, надав письмову заяву про розгляд клопотання без його участі, в якій вказав, що клопотання підтримує та просить задовольнити.
Представник КО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у судове засідання також не з`явився, про причини неявки не повідомив.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов таких висновків.
Згідно ст. 84 КПК України, доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 93 КПК України, збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Згідно положень ст.160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Тимчасовий доступ до речей і документів є заходом забезпечення кримінального провадження
Відповідно до ч. 3 ст. 132 КПК України застосування заходів кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що є підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження, потреби досудового слідства виправдовують такий ступень втручання у права і свободи, про який ідеться в клопотанні та може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Описана у клопотанні фабула у сукупності з матеріалами кримінального провадження, доданими до клопотання, на даному етапі провадження дає слідчому судді можливість дійти висновку про наявність ознак злочину, передбаченого ч. 4, 5 ст. 191, ч. 3 ст. 358 КК України, за обставин, внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Як вбачається з клопотання, відомості, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, не підпадають під категорію речей і документів, до яких заборонено доступ (ст.161 КПК України), однак містять охоронювану законом таємницю (ст.162 КПК України).
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя, розглянувши подане клопотання, враховуючи, що стороною кримінального провадження доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи (інформація), до яких прокурор просить надати тимчасовий доступ, перебувають у володінні Комунального об`єднання « ІНФОРМАЦІЯ_1 », вказані документи (відомості) самі по собі, а також в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема, перевірки причетності осіб до вчинення кримінального правопорушення, а обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, з огляду на характер цих документів, неможливо довести іншим шляхом, та оригінали вказаних документів необхідні для проведення експертизи, дійшов висновку про наявність підстав для надання тимчасового доступу до речей і документів, які знаходяться у володінні Комунального об`єднання « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з можливістю вилучення їх оригіналів.
Керуючись статтями 7, 110, 131,132, 163, 164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора Дарницької окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 12023100020003445, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.09.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4, 5 ст. 191, ч. 3 ст. 358 КК України - задовольнити.
Надати слідчим СВ Дарницького УП ГУНП у м. Київ ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса АДРЕСА_2 ), з можливістю вилучення їх оригіналів, а саме оригіналів документів з підписами ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 за період з 01.01.2021 по 06.09.2023 (заяви, супровідні листи, резолюції тощо) у кількості не менше 20 підписів кожного.
Строк дії ухвали - до 06.08.2024 включно.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2024 |
Оприлюднено | 14.06.2024 |
Номер документу | 119701800 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Дарницький районний суд міста Києва
Якусик О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні