Ухвала
від 19.06.2024 по справі 302/336/23
ЗАКАРПАТСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 302/336/23

Провадження № 22-ц/4806/617/24

У Х В А Л А

про залишення апеляційної скарги без руху

19 червня 2024 року м. Ужгород

Суддя-доповідач судової палати в цивільних справах Закарпатського апеляційного суду Мацунич М.В., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Міжгірського районного суду Закарпатської області від 11 липня 2023 року, ухвалене в справі за позовом ОСОБА_1 до Міжгірської централізованої бібліотечної системи, Відділу освіти, сімї, молоді, спорту та культури виконавчого комітету Міжгірської селищної ради про зобов`язання вчинити дії

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу на рішення Міжгірського районного суду Закарпатської області від 11 липня 2023 року. Одночасно апелянт просить поновити строк на апеляційне оскарження рішення суду. На обґрунтування пропуску строку зазначає, що повний текст оскаржуваного судового рішення вона не отримувала і таке відсутнє в ЄДРСР. 04.03.2024 зверталася до суду із заявою про отримання копії рішення, однак таке їй не було надано.

Відповідно до ч.1 ст.354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до ч.2 ст. 354 ЦПК України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Відповідно до ч.ч. 1,4 ст. 127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подана заява, скарга, документи тощо), щодо якої пропущено строк.

Оскаржуване рішення ухвалено судом 11 липня 2023 року та при проголошенні вступної і резолютивної частини рішення ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_2 були присутні.

08 серпня 2023 року представник позивача адвокат Кривка П.П. звертався до суду із заявою про видачу копії повного тексту рішення суду. ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про видачу повного тексту рішення тільки через вісім місяців 04 березня 2024 року. Апеляційну скаргу подано 22 квітня 2024 року та підстави апеляційного оскарження рішення суду не вказані.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 43 ЦПК України учасники справи зобов`язанні виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки.

З наведеного слідує, що ОСОБА_1 було відомо про результати розгляду справи, оскільки позивачка була присутня при проголошенні вступної та резолютивної частини оскаржуваного рішення і нею, у визначений законом строк, не вчинялися дії щодо оскарження рішення суду в апеляційному порядку. При цьому апелянтом не зазначено які саме обставини стали підставою для пропущення передбачених законом строків на апеляційне оскарження рішення суду.

З врахуванням вказаного, наведені апелянтом причини пропуску строку є неповажними.

Відповідно до ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.

За таких обставин, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, про що слід повідомити скаржника та надати їй строк протягом десяти днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків, шляхом надання доказів для поновлення строку на апеляційне оскарження судового рішення.

Керуючись ст.ст. 185, 357 ЦПК України, суддя-доповідач

у х в а л и в :

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Міжгірського районного суду Закарпатської області від 11 липня 2023 року залишити без руху, про що повідомити скаржника та надати їй строк протягом десяти днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків скарги шляхом надання доказів для поновлення строку на апеляційне оскарження судового рішення.

Роз`яснити скаржнику, якщо він відповідно до цієї ухвали у встановлений строк не виконає вимогу вказану в зазначеній ухвалі, то у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.

Суддя М.В. Мацунич

СудЗакарпатський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення19.06.2024
Оприлюднено21.06.2024
Номер документу119836834
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

Судовий реєстр по справі —302/336/23

Ухвала від 15.07.2024

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Мацунич М. В.

Ухвала від 19.06.2024

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Мацунич М. В.

Рішення від 11.07.2023

Цивільне

Міжгірський районний суд Закарпатської області

Сидоренко Ю. В.

Ухвала від 06.04.2023

Цивільне

Міжгірський районний суд Закарпатської області

Сидоренко Ю. В.

Рішення від 11.07.2023

Цивільне

Міжгірський районний суд Закарпатської області

Сидоренко Ю. В.

Ухвала від 21.02.2023

Цивільне

Міжгірський районний суд Закарпатської області

Сидоренко Ю. В.

Ухвала від 16.02.2023

Цивільне

Міжгірський районний суд Закарпатської області

Кривка В. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні