Справа № 450/307/24 Головуючий у 1 інстанції: Мельничук І. І.
Провадження № 22-ц/811/1774/24 Доповідач в 2-й інстанції: Мікуш Ю. Р.
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
19 червня 2024 року суддя Львівського апеляційного суду Мікуш Ю.Р., перевіривши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Пустомитівського районного суду Львівської області від 28 березня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Сихівського відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про стягнення інфляційних втрат та 3 % річних,-
в с т а н о в и л а:
Оскаржуваним рішенням у задоволенні позову відмовлено.
Рішення оскаржила позивачка ОСОБА_1 . Просить звільнити її від сплати судового збору, посилаючись на те, що перебуває у скрутному матеріальному становищі, оскільки є пенсіонером та єдиним доходом є пенсія середній розмір якої становить 7845,77 грн. Зазначає, що зазначених грошових коштів вистачає лише на покриття витрат по забезпеченню її життєдіяльності, а оскільки судовий збір за подання апеляційної скарги становить 6171,84 грн. ,вона залишиться без засобів до існування. На підтвердження розміру отриманих доходів додала виписку з банківського рахунку за період з 01.05.2023 по 30.04.2024 рр.
Перевіривши матеріали справи, суд дійшов висновку, що у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору слід відмовити з таких підстав.
Форма і зміст апеляційної скарги визначені статтею 356 ЦПК України.
До апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу (ч. 2 ст. 357 ЦПК України).
Згідно із п. 3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно достатті 136ЦПК Українисуд,враховуючи майновийстан сторони,може своєюухвалою відстрочитиабо розстрочитисплату судовогозбору навизначений строку порядку,передбаченому законом,але небільше якдо ухваленнясудового рішенняу справі.
У статті 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній участині першійцієї статті.
У п.29 Постанови Пленуму ВССУ №10 від 17.10.2014 року «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» роз`яснено, що відповідно до статті 8 Закону України «Про судовий збір» єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Оцінивши докази надані позивачем, суд дійшов висновку, що такі не дають підстав для звільнення від сплати судового збору.
Аналіз ст.8 Закону України «Про судовий збір» свідчить про те, що для визначення майнового стану сторони необхідно подати докази про доходи за попередній календарний рік.
З матеріалів справи вбачається, що апеляційна скарга подана 20 травня 2024 року, а тому для визначення спроможності сплати скаржником судового збору в розмірі 6171,84 грн. необхідно подати докази про доходи за 2023 календарний рік, тобто з 01.01.2023 року по 31.12.2023 року, натомість в матеріалах справи наявна довідка про доходи за період з травня 2023 року по квітень 2024 року .
Відтак, у суду відсутні докази по те, що станом на час подання апеляційної скарги розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.
Підстав для звільнення від сплати судового збору на підставі п.2,3 ст.8 Закону позивач не зазначила і судом не встановлено.
Відповідно до пп.6 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір»(далі Закон) судовий збір за подання апеляційної скарги на рішення суду становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви скарги.
Судовий збір в розмірі 6171,84грн. (150%від 4114,56грн.)необхідно оплатитиза такимиреквізитами: Отримувач коштів: ГУК Львів/Личаківський р-н/ 22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38008294
Банк отримувача: Казначейство України(ел.адм.подат.)
Код банку отримувача (МФО): 899998
Рахунок отримувача: UA808999980313131206080013954
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Призначення платежу: Судовий збір, за позовом(ПІБ чи назва установи, організації позивача),на рішення від(Дата оскаржуваного рішення)по справі (Номер справи),Львівський апеляційний суд(назва суду, де розглядається справа).
При заповненні платіжного документа у графі "код платника" платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв`язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
За таких обставин, апеляційне провадження у справі не може бути відкрито та апеляційна скарга підлягає залишенню без руху - до усунення скаржником вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст.185, 356 ЦПК України, -
у х в а л и л а:
В задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору відмовити.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Пустомитівського районного суду Львівської області залишити без руху.
Надати скаржнику строк для усунення недоліків,зазначених в мотивувальній частині ухвали, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії ухвали, інакше апеляційна скарга буде повернута скаржнику.
Документ, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, представити Львівському апеляційному суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, оскарженню не підлягає.
Суддя Львівського
апеляційного суду Мікуш Ю.Р.
Суд | Львівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2024 |
Оприлюднено | 21.06.2024 |
Номер документу | 119854404 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Львівський апеляційний суд
Мікуш Ю. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні