Справа №403/267/24 провадження № 2/403/291/24
У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду та
відкриття провадження у справі
24 червня 2024 року с-ще Устинівка
Суддя Устинівського районного суду Кіровоградської області Атаманова С.Ю., розглянувши позовну заяву
ОСОБА_1 (позивач), адреса фактичного місця проживання, зазначена в позовній заяві: АДРЕСА_1 до
виконавчого комітету Устинівської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області, як органу опіки та піклування (відповідач), адреса місцезнаходження: вул.Ювілейна, буд.№4 с-ще Устинівка Кропивницького району Кіровоградської області, поштовий індекс 28600,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору:
Долинський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Кропивницькому районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), адреса місцезнаходження: вул.Тесленка, буд.№29 м.Долинська Кропивницького району Кіровоградської області, поштовий індекс 28500,
предмет позову: про визнання батьківства,
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до органу опіки та піклування - виконавчого комітету Устинівської селищної ради, третя особа: Долинський відділ ДРАЦС у Кропивницькому районі Кіровоградської області Південного МУМЮ (м.Одеса), про визнання батьківства стосовно чотирьох малолітніх дітей: дочок ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі суддя приходить до наступного висновку.
Згідно з ч.2 ст.27 ЦПК України позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, адресою місцезнаходження відповідача Устинівської селищної ради, як юридичної особи, є: АДРЕСА_2 .
Отже, подана позовна заява відноситься до предметної, суб`єктної та територіальної юрисдикції Устинівського районного суду Кіровоградської області та підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства.
Позовна заява за формою та змістом відповідає вимогамст.175 ЦПК України.
Позовну заяву подано з додержанням вимогст.177 ЦПК України.
З огляду на викладене, подана ОСОБА_1 позовна заява підлягає прийняттю судом до розгляду з відкриттям провадження у справі.
За змістом п.1 ч.4ст.274 ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, розірвання шлюбу та поділ майна подружжя. Сімейний кодекс України регулює сімейні особисті немайнові та майнові відносини між батьками та дітьми, до яких віднесені також правовідносини, пов`язані із визначенням походженням дитини, в тому числі і визнання батьківства (ч.1 ст.2, глава 12 розділу ІІІ СК України).
Таким чином, справа про визнання батьківства не належить до визначеного законом переліку справ, розгляд яких допускається в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч.5ст.263 ЦПК України обгрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно та всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
За вказаних обставин, враховуючи предмет позову та принцип пропорційності у цивільному судочинстві, з метою забезпечення повного та всебічного з`ясування обставин, які підлягають встановленню при ухваленні судового рішення, цивільна справа, виходячи з імперативних приписів п.1 ч.4 ст.274 ЦПК України, підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження, встановленими Розділом ІІІ ЦПК України.
Крім того, системний аналізст.376 ЦПК України дає суду можливість прийти до висновку, що розгляд даної справи за правилами загального позовного провадження жодним чином не порушує, обмежує чи звужує гарантовані законом права та свободи учасників судового процесу і не може бути підставою для скасування або зміни рішення, як обставина, що виплинула на правильність вирішення справи.
Згідно положень п.п.15.3 п.15 Розділу ХІІІ «Перехідні положення» ЦПК України, п.п.113, 116 розділу V Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - ЄСІТС), п.1 розділу VII Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, враховуючи обов`язковість реєстрації органами місцевого самоврядування та іншими державними органами електронних кабінетів у підсистемі (модулі) ЄСІТС, до яких належить відповідач та третя особа, а також відсутність такого обов`язку у позивача по справі, як фізичної особи, розгляд (формування) справи у суді здійснюватиметься за матеріалами у змішаній формі (паперовій та електронній).
У прохальній частині позовної заяви викладена заява про допит в якості свідка позивача та гр-на ОСОБА_5 ..
Інших заяв та клопотань позивача в порядку ст.ст.43, 84, 183 ЦПК України разом з позовною заявою до суду подано не було.
Відповідно до вимогст.196 ЦПК України для виконання завдання підготовчого провадження у справі необхідно провести підготовче засідання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.3, 19, 27, 178, 181, 187, 189, 190, 191, 196, 258, 260, 274, 353 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В:
1.Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Устинівської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області, як органу опіки та піклування, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Долинський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Кропивницькому районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), про визнання батьківства.
2.Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
3.Призначити підготовче засідання у справіна 24 липня 2024 року о 10 год. 30 хв. в залі судових засідань Устинівського районного суду Кіровоградської області (місцезнаходження: вул.О.Мазуренка, буд.№42 с-ще Устинівка Кропивницького району Кіровоградської області), про що повідомити учасників справи.
4.Встановити відповідачу строк для подачі відзиву на позов протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому копії даної ухвали.
Роз`яснити відповідачу, що відповідно до ч.4 ст.174, ч.1 ст.191 ЦПК України, протягом встановленого судом строку він має право надіслати суду відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову; позивачу та третім особам - копію відзиву та доданих до нього документів.
Відзив підписується відповідачем або його представником. Відзив повинен містити: повне найменування відповідача, його місцезнаходження, поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, номери засобів зв`язку, адресу електронної пошти, за наявності, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; у разі повного або часткового визнання позовних вимог - вимоги, які визнаються відповідачем; обставини, які визнаються відповідачем, а також правову оцінку обставин, надану позивачем, з якою відповідач погоджується; заперечення (за наявності) щодо наведених позивачем обставин та правових підстав позову, з якими відповідач не погоджується, із посиланням на відповідні докази та норми права; перелік документів та інших доказів, що додаються до відзиву, та зазначення документів і доказів, які не можуть бути подані разом із відзивом, із зазначенням причин їх неподання; заперечення (за наявності) щодо заявленого позивачем розміру судових витрат, які позивач поніс та очікує понести до закінчення розгляду справи по суті; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які відповідач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи. До відзиву додаються: докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем. До відзиву, підписаного представником відповідача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника відповідача згідно вимог ст.ст.58, 62 ЦПК України.
Роз`яснити відповідачу, що відповідно до ч.4ст.178 ЦПК України, у разі подання відзиву на позов він повинен одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду надіслати (надати) копію відзиву та доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Роз`яснити відповідачу, що відповідно до ч.5ст.178 ЦПК України, до відзиву, наданого до суду, необхідно додати документи, що підтверджують надіслання (надання) ним відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Роз`яснити відповідачу, що згідно положень ч.8 ст.178, ч.2 ст.191 ЦПК України у разі ненадання відзиву (заперечення проти позову) у встановлений строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами.
Роз`яснити відповідачу право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву (ст.193 ЦПК України).
5.Встановити третій особі, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, строк для подачі письмових пояснень щодо позову - протягом п`яти днів з дня вручення копії даної ухвали, щодо відзиву - протягом п`яти днів з дня отримання його копії.
Роз`яснити третій особі, що відповідно до ст.181, ч.1 ст.192 ЦПК України, протягом встановленого судом строку вона має право надіслати суду письмові пояснення щодо позову або відзиву (аргументи і міркування на підтримку або заперечення проти позову) і всі письмові та електронні докази, висновки експертів і заяви свідків на підтримку або заперечення проти позову; іншим учасникам справи - копію письмових пояснень та доданих до них документів.
Роз`яснити третій особі, що відповідно до ч.4 ст.178 ЦПК України у разі подання письмових пояснень щодо позову або відзиву вона повинна одночасноз надісланням (наданням) пояснень до суду надіслати (надати) копію письмових пояснень та доданих до них документів іншим учасникам справи.
Роз`яснити сторонамправо подати відповідь на письмові пояснення третьої особи до закінчення підготовчого провадження.
6.Роз`яснити учасникам справи, що у разі подання ними письмових заяв і клопотань, їх форма та зміст мають відповідати вимогам ст.183 ЦПК України.
Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до ч.9ст.83 ЦПК України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Роз`яснити учасникам справи, що згідност.95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Роз`яснити учасникам справинеобхідністьзазначенняу разі подання ними до суду процесуальних документів (заяв по суті справи, інших заяв, клопотань, заперечень тощо)відомостей про наявність або відсутність у них електронного кабінету, зареєстрованого в підсистемі «Електронний кабінет» Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
7.Розгляд цивільної справи здійснювати за матеріалами у змішаній (паперовій та електронній) формі.
8.Заява позивача про допит в якості свідка його та гр-на ОСОБА_5 підлягає вирішенню під час підготовчого провадження з урахуванням вимог п.3 ч.1 ст.43, п.8ч.2 ст.197 ЦПК України.
9.Повідомити учасників справи про наявність в Устинівському районному суді Кіровоградської області технічної можливості забезпечити їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду. У цьому разі відповідна заява учасника справи має бути подана до суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання з направленням копії такої заяви в той же строк іншим учасникам справи.
10.Копії ухвали про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи. Відповідачу та третій особі одночасно надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
11.Роз`яснити, що учасники справи мають право отримати інформацію щодо розгляду справи, зайшовши на веб-адресу сторінки суду, розміщеної на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет (веб-сайт:court.gov.ua/sud1123/).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на судове рішення.
Суддя С.Ю.Атаманова
Суд | Устинівський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 24.06.2024 |
Оприлюднено | 26.06.2024 |
Номер документу | 119940054 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Устинівський районний суд Кіровоградської області
Атаманова С. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні