Справа № 161/21931/23 Провадження № 22-ц/802/757/24 Головуючий у 1 інстанції: Кідиба Т. О. Доповідач: Бовчалюк З. А.
ВОЛИНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
25 червня 2024 року місто Луцьк
Волинський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Бовчалюк З.А., ознайомившись з апеляційною скаргою позивача ОСОБА_1 та його представника ОСОБА_2 на рішення Локачинського районного суду Волинської області від 16 травня 2024 року в справі за позовом ОСОБА_1 до Державноїслужби Україниз надзвичайнихситуацій,Головного управлінняДержавної службиУкраїни знадзвичайних ситуаційу Волинськійобласті,третя особа,яка незаявляє самостійнихвимог щодопредмета спору,на сторонівідповідачів -3Державний пожежно-рятувальнийзагін Головногоуправління Державноїслужби Україниз надзвичайнихситуацій уВолинській областіпро визнанняправа навиключення квартириз числаслужбових длязабезпечення постійнимжитлом тазобов`язаннявчинити певнідії,
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Локачинського районного суду Волинської області від 16 травня 2024 року в задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, 24 червня 2024 року позивач та його представник подали апеляційну скаргу, здавши її в цей у канцелярію Волинського апеляційного суду.
Відповідно до ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч. 2 ст. 358 цього Кодексу.
За змістом ст. 127 ЦПК України пропущений процесуальний строк може бути поновлено за заявою учасника справи.
З матеріалів справи вбачається, що оскаржуване рішення ухвалено 16 травня 2024 року. Відтак виходячи з наведених положень процесуального законодавства, строк апеляційного оскарження даного судового рішення закінчився 17 червня 2024 року (15, 16 червня - вихідні дні). З апеляційною скаргою позивач та його представник звернулися 24 червня 2024 року (відповідно до відмітки Волинського апеляційного суду). В апеляційній скарзі скаржники посилаються на те, що копію повного тексту оскаржуваного рішення стороною позивача отримано 25 травня 2024 року, про що є відмітка в матеріалах справи. Однак скаржники не просять поновити строк на оскарження рішення суду першої інстанції від 16 травня 2024 року .
Частиною 3 ст. 357 ЦПК України передбачено, що апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 358 цього Кодексу.
Безпідставне поновлення строку на оскарження судового рішення, що набрало законної сили, є порушенням статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, щодо справедливого розгляду в такому його елементі як правова визначеність.
За таких обставин, відповідно до ст. 357 ЦПК України, апеляційне провадження не може бути відкрито, а апеляційну скаргу необхідно залишити без руху, надавши можливість скаржникам подати заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження, з обґрунтуванням поважних причини його пропуску.
У зв`язку з викладеним та відповідно до ч. 2 ст. 357 Цивільного процесуального кодексу України до поданої апеляційної скарги необхідно застосувати положення ст. 185 цього Кодексу та залишити її без руху.
Керуючись ст. ст. 185,357 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу позивача ОСОБА_1 та його представника ОСОБА_2 на рішення Локачинського районного суду Волинської області від 16 травня 2024 року - залишити без руху, надавши строк для усунення недоліку десять днів з дня вручення копії даної ухвали.
У разі невиконання вимог суду у встановлений строк у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.
Ухвала апеляційного суду оскарженню не підлягає.
Суддя апеляційного суду З.А. Бовчалюк
Суд | Волинський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2024 |
Оприлюднено | 26.06.2024 |
Номер документу | 119951578 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них |
Цивільне
Волинський апеляційний суд
Бовчалюк З. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні