Ухвала
від 26.06.2024 по справі 905/1138/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,

гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649


У Х В А Л А

26.06.2024 Справа № 905/1138/21

Господарський суд Донецької області у складі судді Огороднік Д.М., розглянувши матеріали

за заявою

кредитора Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області

про визнання кредиторських вимог

в межах справи №905/1138/21

заяви кредитораТовариства з обмеженою відповідальністю Транспортно-Експедиційна компанія Енерготранс

до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю Істек

ліквідатор арбітражний керуючий Бурцева І. Ю.

Без повідомлення (виклику) учасників справи

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Господарського суду Донецької області передана заява Товариства з обмеженою відповідальністю Транспортно-Експедиційна компанія Енерготранс (код ЄДРПОУ 32382179) №501 від 28.05.2021 (вх. №13184/21 від 17.05.2021) про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Ухвалою Господарського суду Донецької області від 07.07.2021 відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Істек"; визнано грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю Транспортно-Експедиційна компанія Енерготранс на суму основного боргу у розмірі 2817601,55 грн; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю Істек; введено процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю Істек; призначено розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю Істек арбітражного керуючого Бурцеву Ірину Юріївну.

07.07.2021, за номером №66796 на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет оприлюднено оголошення (повідомлення) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Істек" (код ЄДРПОУ 32510349).

Постановою Господарського суду Донецької області від 05.03.2024 визнано Товариства з обмеженою відповідальністю Істек банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено Бурцеву І.Ю.

07.03.2024, за номером 72699 на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет оприлюднено оголошення (повідомлення) про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури Товариства з обмеженою відповідальністю "Істек.

18.06.2024, через підсистему «Електронний суд», надійшла заява Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області б/н від 18.06.2024 (вх..№4988/24) про визнання кредиторських вимог у справі №905/1138/21 у вигляді відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з серпня 2014 по лютий 2024 у сумі 8018454,37 грн: по списку №1 6585626,81 грн; по списку №2 1432827,56 грн у четверту чергу вимог кредиторів.

За приписами ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, розглядаються судом у порядку черговості отримання у судовому засіданні, яке проводиться після попереднього засідання господарського суду.

Частиною 3 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що заява кредитора має містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; найменування боржника, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); ім`я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); розмір вимог кредитора до боржника з окремим зазначенням суми неустойки (штрафу, пені); виклад обставин, що підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування; відомості про наявність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог; перелік документів, що додаються до заяви. До заяви в обов`язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, що підтверджують грошові вимоги до боржника. Заява підписується кредитором або його уповноваженим представником.

Господарський суд зобов`язаний прийняти заяву кредитора, подану з дотриманням вимог цього Кодексу та Господарського процесуального кодексу України, про що постановляється ухвала, в якій зазначається дата попереднього засідання суду.

Відповідно до ч.1 ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства у разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог цього Кодексу, господарський суд письмово повідомляє заявника про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов`язаний їх усунути.

Згідно з ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав.

Відповідно до положень ч. 4 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає заяви з вимогами поточних кредиторів, які надійшли до господарського суду після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом.

Заяви з вимогами поточних кредиторів розглядаються господарським судом у порядку черговості їх надходження. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд своєю ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів.

Згідно з ч.1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Основні вимоги, що пред`являються до форми та змісту позовної заяви, а також вимоги щодо надання разом з нею певних доказів, визначені статтями 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до п.5 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Частиною 2 ст.164 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Як вбачається з матеріалів заяви у боржника перед кредитором виникла заборгованість в вигляді відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з серпня 2014 по лютий 2024 за списком №1 та списком №2. Проте, матеріали справи не містять належних та допустимих доказів на підтвердження виникнення заборгованості у вигляді розрахунків фактичних витрат на доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначеним особам, які були зайняті на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах за списком №1 та списком №2 за період з серпня 2014 по грудень 2020.

За таких обставин, заявнику необхідно надати до суду розрахунки фактичних витрат на доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначеним особам, які були зайняті на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах за списком №1 та списком №2 за період з серпня 2014 по грудень 2020.

Згідно ч.1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України закріплено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Відповідно вимог частини 3 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства заява про грошові вимоги до боржника має містити докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна.

Головним управлінням Пенсійного фонду України не надано доказів надсилання копії заяви ліквідатору.

За таких обставин, Головному управлінню Пенсійного фонду України необхідно надати до суду докази надсилання копії заяви ліквідатору.

Крім того, відповідно до приписів частини 3 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства до заяви в обов`язковому порядку додаються докази сплати судового збору.

Відповідно до ч. 2 ст. 123 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

За подання до господарського суду заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом; заяви про визнання правочинів (договорів) недійсними та спростування майнових дій боржника в межах провадження у справі про банкрутство; заяви про розірвання мирової угоди, укладеної у справі про банкрутство, або визнання її недійсною ставка судового збору встановлюється 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Законом України Про Державний бюджет України на 2023 рік № 3460-IX від 09.11.2023 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановлений на рівні 3028,00 грн.

Відповідно до ч.3 ст. 4 Закону України Про судовий збір при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Судом встановлено, що заявник із заявою про визнання грошових вимог до боржника звернувся до суду в електронній формі за допомогою підсистеми «Електронний суд».

Так, за подання заяви про визнання кредиторських вимог заявник має сплати судовий збір у розмірі 4844,80 грн (2*3028,00 грн (розмір прожиткового мінімуму) *0,8 коефіцієнт відповідно до ч.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір").

Дослідивши матеріали заяви, судом встановлено, що заявником не надано доказів на підтвердження сплати судового збору у розмірі 4844,80 грн.

За таких обставин, Головному управлінню Пенсійного фонду України в Донецькій області необхідно надати до суду належні та допустимі докази на підтвердження сплати судового збору у розмірі 4844,80 грн.

Як зазначалось судом вище ухвалою суду від 07.07.2021 відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Істек», 05.03.2024 постановою Господарського суду Донецької області визнано боржника банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.

Разом з тим, з поданої заяви вбачається, що кредитор звернувся із заявою про визнання кредиторських вимог за період з серпня 2014 по лютий 2024 у сумі 8018454,37 грн.

Судом встановлено, що кредитором заявлено грошові вимоги до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство так і після.

За таких обставин, Головному управлінню Пенсійного фонду України Донецької області необхідно надати до суду детальний розрахунок кредиторських вимог, а саме окремо розрахунок конкурсних кредиторських вимог та окремо розрахунок поточних кредиторських вимог.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, заява про визнання грошових вимог кредитора до боржника Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю Істек у розмірі 8018454,37 грн підлягає залишенню без руху.

Враховуючи викладене, заявнику необхідно усунути недоліки заяви, а саме: надати до суду докази направлення копії заяви про грошові вимоги кредитора до боржника з додатками на адресу ліквідатора; належні та допустимі докази на підтвердження сплати судового збору у розмірі 4844,80 грн; надати до суду детальний розрахунок коемо конкурсних та окремо поточних грошових вимог; надати до суду розрахунки фактичних витрат на доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначеним особам, які були зайняті на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах за списком №1 та списком №2 за період з серпня 2014 по грудень 2020.

Відповідно до приписів частин 3 та 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Відповідно до приписів частини 2 ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому разі господарський суд постановляє ухвалу про повернення заяви.

Керуючись статтями 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України та статтями 1, 2, 9, 45, 46, 59, 60 Кодексу України з процедур банкрутства, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Залишити без руху заяву Головного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Істек» про грошові вимоги кредитора до боржника.

2.Головному управлінню Пенсійного фонду України у Донецькій області усунути встановлені при поданні заяви недоліки протягом п`яти днів з дня отримання ухвали про залишення заяви без руху.

3.Роз`яснити заявнику, що при невиконанні вимог даної ухвали, заява вважається неподаною та повертається заявнику відповідно до п.п. 4, 5 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України та ч. 2 ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства.

4.Ухвала набрала чинності з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Д.М. Огороднік

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення26.06.2024
Оприлюднено28.06.2024
Номер документу119991112
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них:

Судовий реєстр по справі —905/1138/21

Ухвала від 08.07.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Огороднік Діна Миколаївна

Ухвала від 26.06.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Огороднік Діна Миколаївна

Ухвала від 05.03.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Огороднік Діна Миколаївна

Ухвала від 05.03.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Огороднік Діна Миколаївна

Ухвала від 05.03.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Огороднік Діна Миколаївна

Ухвала від 06.02.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Огороднік Діна Миколаївна

Ухвала від 12.12.2023

Господарське

Господарський суд Донецької області

Огороднік Діна Миколаївна

Ухвала від 11.12.2023

Господарське

Господарський суд Донецької області

Огороднік Діна Миколаївна

Ухвала від 27.11.2023

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Радіонова Олена Олександрівна

Ухвала від 17.11.2023

Господарське

Господарський суд Донецької області

Огороднік Діна Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні