Справа № 2-н-4229/08
Провадження 6/216/130/24
УХВАЛА
про заміну сторони виконавчого провадження
27 червня 2024 року м. Кривий Ріг
Центрально-Міський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської
області в складі:
головуючого судді - Бутенко М. В.
за участю
секретаря - Кравець А.С.
без участі сторін та без застосування технічного запису
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Кривому Розі цивільну справу за заявою представника КПТМ"Криворіжтепломережа"про замінусторони виконавчогопровадження по цивільній справі № 2-н-4229, -
В С Т А Н О В И В :
10.04.2024року доЦентрально-міськогорайсуду м.Кривого Рогупредставником КПТМ"Криворіжтепломережа"подано заявупро замінусторони виконавчогопровадження поцивільній справі№ 2-н-4229,яка 22.05.2024року булауточнена стороноюзаявника післяотримання данихспадкової справи.
Просять суд замінити боржника ОСОБА_1 у виконавчому провадженні №64083248 з примусового виконання судового наказу Центрально-Міського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області №2-н-4229 від 11.12.2008 року на її правонаступника ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Заявники та заінтересовані особи в судове засідання не з`явилися, їх неявка не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження тадає підставивідповідност.247ЦПК судовий розгляд проводити без фіксування судовогопроцесу за допомогоюзвукозаписувального технічного засобу.
Представником заявника подано до суду заяву про розгляд справи за їх відсутністю, уточнену заяву підтримають та просять суд задовольнити.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
Центрально-Міським районним судом міста Кривого Рогу Дніпропетровської області видано судовий наказпо справі №2-н-4229 від 11.12.2008 року про стягнення з ОСОБА_1 на користь КПТМ «Криворіжтепломережа»заборгованості за теплову енергію в розмірі 1895,15 грн.
Ухвалою від 23.07.2020 року у справі №2-н-4229/08 провадження №6/216/29/20 видано дублікат виконавчого документа по цивільній справі №2-н-4229 від 11.12.2008.
Зазначений судовий наказ пред`явлено на примусове виконання до Центрально-Міського відділу державної виконавчої служби у місті Кривому Розі Криворізького району Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління юстиції (м. Одеса) (далі-Центрально-Міський ВДВС) на заборгованість у розмірі 1895,15 грн.
18.01.2021 державним виконавцем відділу винесено постанову про відкриття виконавчого провадження №64083248.
В рамках виконавчого провадження державним виконавцем були проведені виконавчі дії, зокрема накладено арешт на кошти ОСОБА_1
19.12.2022 року КПТМ «Криворіжтепломережа» звернулось до Приватного нотаріуса Пахомомої Н.І. з претензією кредитора для зведення спадкової справи після смерті ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 РНОКПП НОМЕР_2 , місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Згідно Витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі від 21.12.2022, спадковій справі присвоєно номер у спадковому реєстрі 70069501.
Свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_1 нотаріусом спадкоємцям, які звернулись із заявою про прийняття спадщини не видано.
Відповідно до частини п`ятої статті 1268 ЦК України, незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Статтею 1281 ЦК України, спадкоємці зобов`язані повідомити кредитора спадкодавця про відкриття спадщини, якщо їм відомо про його борги, та/або якщо вони спадкують майно, обтяжене правами третіх осіб.
Відповідно достатті 1296 ЦКУкраїни,встановлено,що спадкоємець,який прийнявспадщину,може одержатисвідоцтво проправо наспадщину. Якщо спадщину прийняло кілька спадкоємців, свідоцтво про право на спадщину видається кожному з них із визначенням імені та часток у спадщині інших спадкоємців.
Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
На теперішній час право КПТМ «Криворіжтепломережа» на отримання залишку заборгованості за надану боржнику теплову енергію шляхом пред`явлення судового наказу Центрально-Міського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області у справі №2-н-4229 від 11.12.2008 після смерті боржника ОСОБА_1 до її спадкоємців є неможливим.
Відсутність інформації щодо осіб, які звернулись із заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 РНОКПП НОМЕР_2 , порушує права як стягувача в виконавчому провадженні так і кредитора в спадковій справі.
Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини, про що зазначено в частині п`ятій статті 1268 ЦК України. Тобто, в даному випадку обов`язок спадкоємців утримувати успадковане ними нерухоме майно, виникає з дня відкриття спадщини, а не з моменту отримання свідоцтва про право на спадщину.
Відповідно до правових позицій, викладених в Постанові Верховного Суду від 15 березня 2018 року №401/710/15-ц, провадження № 6-3193св18, Постанові Верховного Суду від 15 березня 2018 року №401/710/15-ц від 23 травня 2018 року у справі №552/1527/16-ц, провадження №61-541св18, обов`язок власника квартири (приміщення), набутої як спадщина, оплачувати житлово-комунальні послуги, виникає з моменту прийняття спадщини, а не з моменту отримання свідоцтва про право на спадщину та реєстрації права власності.
Рішення суду є невиконаним, що суперечить ст.18 Цивільного процесуального кодексу України, де встановлено, що судові рішення, що набрали законної сили є обов`язковими на всій території України.
Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності встановленої законом.
Виконавче провадження №64083248 з примусового виконання судового наказу №2-н-4229 від 11.12.2008 року перебуває на виконанні в Центрально-Міському ВДВС.
Рішення суду є невиконаним, що суперечить ст. 273 Цивільного процесуального кодексу України, де встановлено, що судові рішення, що набрали законної сили є обов`язковими на всій території України. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності встановленої законом.
Відповідно до ст.1216Цивільного кодексуУкраїни спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до пункту 5.6. Глави 10 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 №296/5 зареєстрованого в міністерстві юстиції України за № 282/20595, зазначено, що коло спадкоємців, які мають право на обов`язкову частку у спадщині, визначається на день відкриття спадщини. Заповідач не може позбавити права на спадкування осіб, які мають право на обов`язкову частку у спадщині.
На підтвердження обставин, на які заявник посилається в заяві та для повного та всебічного з`ясування всіх обставин справи щодо встановлення спадкоємців та видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_1 , Центрально-Міським районним судом м. Кривого Рогу Дніпропетровської області витребувано в Приватного нотаріуса Криворізького районного нотаріального округу Дніпропетровської області Пахомової Наталії Іванівни (50000, м. Кривий Ріг, вул. Олександра Поля, буд.14 прим.10) належним чином завірену копію спадкової справи, після померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_1 для встановлення осіб спадкоємців.
Із заявою від 16.05.2022 року про прийняття спадщини, що залишилась після смерті померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_1 , звернулась її донька ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Статтею 1268Цивільного кодексуУкраїни встановлено, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням.
За загальним правилом, правонаступництво - це перехід прав і обов`язків від одного суб`єкта до іншого. Правонаступництво є самостійною підставою заміни кредитора у зобов`язанні, його слід розглядати як певний юридичний механізм похідного право набуття, за яким до правонаступника переходять суб`єктивні права та обов`язки попередника.
Водночас процесуальне правонаступництво - це перехід процесуальних прав і обов`язків сторони у справі до іншої особи у зв`язку з вибуттям особи у спірному матеріальному правовідношенні. Процесуальне правонаступництво випливає з юридичних фактів правонаступництва (заміни сторони матеріального правовідношення її правонаступником) і відображає зв`язок матеріального і процесуального права. Для вирішення судом питання про процесуальну заміну сторони у справі (у тому числі на стадії виконання судового рішення) необхідною умовою є наявність відповідних первинних документів, які підтверджують факт вибуття особи з матеріального правовідношення та перехід її прав та обов`язків до іншої особи - правонаступника.
Відповідно до ст. 442 ЦПК України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.?
Відповідно до вимог ч. 1 ст.55 ЦПК України, у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу.
Згідно ч.5 ст.15 Закону України «Про виконавче провадження», у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутись до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
З огляду на зазначене, суд вважає за можливе задовольнити заяву представника КПТМ"Криворіжтепломережа"про замінусторони виконавчогопровадження по цивільній справі № 216/2985/18.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 84,442 ЦПК України, ст. ст. 1268, 1281, 1296 ЦК України, суд -
УХВАЛИВ:
Заяву представника КПТМ"Криворіжтепломережа"про замінусторони виконавчогопровадження поцивільній справі№ 2-н-4229 - задовольнити.
Замінити боржника ОСОБА_1 у виконавчому провадженні №64083248 з примусового виконання судового наказу Центрально-Міського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області №2-н-4229 від 11.12.2008 року на її правонаступника ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду шляхом подачі в 15-денний строк з дня проголошення ухвали.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя М. В. БУТЕНКО
Суд | Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 27.06.2024 |
Оприлюднено | 28.06.2024 |
Номер документу | 120017327 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу
БУТЕНКО М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні