Справа № 761/23921/21
Провадження № 2-во/761/134/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 червня 2024 року Шевченківський районний суд м. Києва в складі головуючого судді Сіромашенко Н.В., розглянувши у приміщенні Шевченківського районного суду м. Києва заяву відповідачки ОСОБА_1 про виправлення описки у додатковому рішенні суду від 10.05.2024 року та виконавчому листі,
в с т а н о в и в:
Додатковим рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 10.05.2024 задоволено заяву представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Василевської Карини Миколаївни про ухвалення додаткового рішення у цивільній справі № 761/23921/21.
12.06.2024 відповідачка ОСОБА_1 подано заяву про виправлення описки в додатковому рішенні суду від 10.05.2024 року та виконавчому листі № 761/23921/21 виданого 12.06.2024 року, посилаючись на те, що під час написання додаткового рішення було допущено помилку, а саме невірно зазначено РНОКПП позивачки « НОМЕР_1 » , замість вірного РНОКПП « НОМЕР_2 ».
У відповідності до ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою осіб, які беруть участь у справі, виправити допущені у судовому рішенні описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні, про що постановляється ухвала.
Відповідно до ч. 2 ст. 269 ЦПК України питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
В судове засідання сторони для вирішення питання про внесення виправлень не з`явилися, сповіщалися належним чином про розгляд цього питання.
Суд на підставі ч. 2 ст. 269 ЦПК України вважає за можливе розглянути питання про внесення виправлень без участі сторін, оскільки, їх неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Суд дослідивши матеріали справи дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлень учасників справи, про що постановляється ухвала.
Судове рішення повинно бути точним. Помилки у тексті судового рішення, зумовлені арифметичними помилками або описками, що стосуються істотних обставин або ускладнюють виконання рішення, можуть бути усунуті судом, який ухвалив рішення або ухвалу.
Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків.
Помилки можуть бути виправлені в ухвалі або в рішенні суду не залежно від того чи набрало воно законної сили і чи воно виконане.
Аналізуючи зміст наведеної статті, вбачається, що описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів, цифр. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків, номерів. Особливо це стосується резолютивної частини рішення. В резолютивній частині будь-яка описка має істотне значення, оскільки вона може утруднити виконання рішення.
Відповідно до ч. 1ст. 432 ЦПК України, суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Так, судом встановлено, що у резолютивній частині додаткового рішення суду від 10.05.2024 у справі № 761/23921/21 допущено описку та невірно зазначено РНОКПП позивачки« НОМЕР_1 » , замість вірного РНОКПП « НОМЕР_2 ».
Таким чином, у зв`язку з тим, що судом була допущена помилка в додатковому рішенні суду від 10.05.2024 та виконавчому листі вона підлягає виправленню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 269 ЦПК України, суд -
п о с т а н о в и в:
Заяву відповідачки ОСОБА_1 про виправлення описки у додатковому рішенні суду від 10.05.2024 року та виконавчому листі - задовольнити.
Виправити описку в додатковому рішенні Шевченківського районного суду м. Києва від 10.05.2024 у справі № 761/23921/21 зазначивши вірний РНОКПП позивачки НОМЕР_2 , замість невірно зазначеного НОМЕР_1.
Виправити допущену описку у виконавчому листі № 761/23921/21, виданому 12 червня 2024 року у справі №761/23921/21 про ухвалення додаткового рішення у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Шевченківське-6» про захист честі, гідності та ділової репутації, а саме вказати у виконавчому листі вірно РНОКПП позивачки замість - « НОМЕР_1 » вказати « НОМЕР_2 ».
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвала, що постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвалу суду може бути оскаржено до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя: Н.В. Сіромашенко
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2024 |
Оприлюднено | 01.07.2024 |
Номер документу | 120057800 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Сіромашенко Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні