ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
"28" червня 2024 р. м. Житомир Справа № 906/706/24
Господарський суд Житомирської області у складі судді Вельмакіної Т.М.,
розглядаючи справу
за позовом Військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України
до Товариства з обмеженою відповідальністю "УНІВЕРСАЛЬНІ ІНЖЕНЕРНІ РІШЕННЯ"
про стягнення 1 605 787,43 грн
ВСТАНОВИВ:
Військова частина НОМЕР_1 Міністерства оборони Українизвернулася до суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "УНІВЕРСАЛЬНІ ІНЖЕНЕРНІ РІШЕННЯ" 1 605 787,43 грн, з яких: 984600,00 грн попередньої оплати, 560040,00 грн штрафу, 56950,77 грн пені та 4196,66 грн 3% річних.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов договору №33 від 04.12.2023 про постачання лінії з переробки автомобільних шин.
Дослідивши матеріали позовної заяви, господарський суд дійшов висновку, що позовна заява подана із порушенням правил підсудності, та підлягає передачі до господарського суду Львівської області, з огляду на наступне.
Частиною 1 ст. 4 ГПК України передбачено, що право на звернення до господарського суду в установленому цим Кодексом порядку гарантується. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи у господарському суді, до юрисдикції якого вона віднесена законом.
Зазначене право на звернення до суду може бути реалізоване у визначеному процесуальним законом порядку, оскільки воно зумовлене дотриманням процесуальної форми, передбаченої для цього чинним законодавством, а також встановленими ним передумовами для звернення до суду.
Статтею 125 Конституції України передбачено, що судоустрій в Україні будується за принципами територіальності та спеціалізації і визначається законом. Аналогічні положення закріплені в ч. 1 ст. 17 Закону України "Про судоустрій і статус суддів".
Територіальна підсудність - це компетенція із розгляду справ однорідними судами залежно від території, на яку поширюється їх юрисдикція.
Основними видами територіальної підсудності є, зокрема, загальна, альтернативна та виключна.
Види підсудності передбачають в одних випадках пільги сторонам при виборі суду, в інших - створення найсприятливіших умов для вирішення справи, забезпечення незалежності та неупередженості суду, захист прав заінтересованих осіб.
Частинами 1, 2 статті 27 ГПК України передбачено, що позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, відповідачем у даному позові є Товариство з обмеженою відповідальністю "УНІВЕРСАЛЬНІ ІНЖЕНЕРНІ РІШЕННЯ", місцезнаходження якого (станом на час подання позовної заяви) - АДРЕСА_1 . При цьому предметом позову є стягнення попередньої оплати, штрафу, пені та 3% річних, у зв`язку з не неналежним виконанням відповідачем зобов`язань з поставки товару за договором. Тобто, на даний спір поширюються правила загальної територіальної підсудності.
За таких обставин, даний спір підлягає розгляду за місцезнаходженням відповідача, що за територіальною юрисдикцією (підсудністю) віднесено до юрисдикції Господарського суду Львівської області.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ГПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Спори між судами щодо підсудності не допускаються (ч. 6 ст. 31 ГПК України ).
Суд звертає увагу також на те, що ст.279 ГПК України передбачено скасування судового рішення, яким закінчено розгляд справи, у разі прийняття такого рішення з порушенням правил територіальної юрисдикції (підсудності).
Враховуючи викладене, передача справи за належною територіальною юрисдикцією не призводить до порушення прав позивача на доступ до суду та справедливий судовий розгляд, а є гарантією того, що рішення у справі буде ухвалене належним судом і законне та обґрунтоване рішення не буде в подальшому скасоване судом вищої інстанції, лише з підстав недотримання процесуальних норм щодо територіальної юрисдикції.
З огляду на вищенаведене, суд вважає за необхідне передати справу №906/706/24 за позовом Військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України за територіальною підсудністю до Господарського суду Львівської області.
Керуючись ст. 27, 31, 176, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Передати справу №906/706/24 за позовом Військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України до Товариства з обмеженою відповідальністю "УНІВЕРСАЛЬНІ ІНЖЕНЕРНІ РІШЕННЯ" про стягнення 1 605 787,43 грн за територіальною підсудністю до Господарського суду Львівської області.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена.
Ухвалу підписано 28.06.2024
Суддя Вельмакіна Т.М.
1 - до справи;
2,3 - сторонам (рек. з пов. про вруч.)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 28.06.2024 |
Оприлюднено | 01.07.2024 |
Номер документу | 120058345 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Вельмакіна Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні