Ухвала
від 01.07.2024 по справі 914/1415/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014,м.Львів, вул.Личаківська, 128

УХВАЛА

про прийняття заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство

01.07.2024 Справа № 914/1415/24

Суддя Морозюк А.Я., розглянувши матеріали заяви: Товариства з обмеженою відповідальністю "Біоенерджітранс", смт Іванків Іванківського району Київської області

про відкриття провадження у справі про банкрутство Державного підприємства "Санаторно-курортний лікувальний центр "Шкло" (81050, Львівська обл., Яворівський р-н, смт Шкло, вул. Курортна, буд. 1, ідентифікаційний код 32673458)

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Біоенерджітранс" про відкриття провадження у справі про банкрутство Державного підприємства "Санаторно-курортний лікувальний центр "Шкло" (81050, Львівська обл., Яворівський р-н, смт Шкло, вул. Курортна, буд. 1, ідентифікаційний код 32673458), з підстав наявності підтвердженої судовими рішеннями заборгованості Державного підприємства "Санаторно-курортний лікувальний центр "Шкло" перед заявником в загальному розмірі 3 116 151 грн. 51 коп.

Ухвалою суду від 10.06.2024 р. заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Біоенерджітранс" про відкриття провадження у справі про банкрутство Державного підприємства "Санаторно-курортний лікувальний центр "Шкло" - залишено без руху. Встановлено заявнику - Товариству з обмеженою відповідальністю "Біоенерджітранс" строк у 10 календарних днів з дня вручення цієї ухвали, для усунення зазначених в ухвалі недоліків.

24.06.2024 на адресу суду від Товариства з обмеженою відповідальністю "Біоенерджітранс", на виконання вимог ухвали суду від 10.06.2024 р., надійшло клопотання про усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство з відповідними поясненнями та доказами(здане на пошту 19.06.2024).

Розглянувши подані матеріали, суд в порядку ч. 1 ст. 35 Кодексу України з процедур банкрутства дійшов висновку про прийняття заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство до розгляду.

Стаття 96 Кодексу України з процедур банкрутства врегульовує особливості банкрутства державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі.

У заяві про відкриття провадження у справі про банкрутство Державного підприємства "Санаторно-курортний лікувальний центр "Шкло" ініціюючим кредитором запропоновано призначити розпорядником майна у справі арбітражного керуючого Лукашука Віталія Васильовича.

Відповідно до ч. 9 ст. 96 Кодексу України з процедур банкрутства, арбітражний керуючий у справі про банкрутство державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, повинен скласти іспит за програмою підготовки арбітражних керуючих у справах про банкрутство державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі.

До заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство додано заяву арбітражного керуючого Лукашука Віталія Васильовича(свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1885 від 21.12.2018) про участь у справі про банкрутство Державного підприємства "Санаторно-курортний лікувальний центр "Шкло". У заяві арбітражний керуючий Лукашук В.В. відзначив, що 06.10.2023 відповідно до ч. 9 ст. 96 КУзПБ він успішно склав іспит в Харківському національному автомобільно-транспортному університеті та отримав свідоцтво №06/63пдп від 06.10.2023 про проходження підготовки про банкрутство державних підприємств та господарських товариств у статутному капіталі яких більше 50 відсотків (часток) належних державі (свідоцтво додається).

Пунктом 2-1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства установлено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.

Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.

Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.

Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.

Враховуючи вказані положення Кодексу України з процедур банкрутства, запропоновану ініціюючим кредитором кандидатуру арбітражного керуючого Лукашука В.В. та заяву-згоду арбітражного керуючого Лукашука В.В. на участь у справі, суд дійшов висновку про призначення підготовчого засідання у даній справі без застосування автоматизованої системи з визначення кандидатури арбітражного керуючого.

Стаття 4 Кодексу України з процедур банкрутства регламентує заходи щодо запобігання банкрутству боржника - юридичної особи та позасудові процедури.

Відповідно до частини 1 ст. 4 Кодексу України з процедур банкрутства, засновники (учасники, акціонери) боржника, власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, центральні органи виконавчої влади, органи Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень зобов`язані своєчасно вживати заходів для запобігання банкрутству боржника.

Відповідно до частини 2 ст. 4 Кодексу України з процедур банкрутства, у разі виникнення ознак банкрутства керівник боржника зобов`язаний надіслати засновникам (учасникам, акціонерам) боржника, власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника відомості щодо наявності ознак банкрутства.

Відповідно до частини 3 ст. 4 Кодексу України з процедур банкрутства, засновники (учасники, акціонери) боржника, власники майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, кредитори боржника, інші особи в межах заходів щодо запобігання банкрутству боржника можуть надати боржнику фінансову допомогу в розмірі, достатньому для погашення грошових зобов`язань боржника перед кредиторами, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування і відновлення платоспроможності боржника (санація боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство).

Відповідно до отриманого судом Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 05.06.2024 року, Державне підприємство "Санаторно-курортний лікувальний центр "Шкло" за організаційно-правовою формою юридичної особи є державним підприємством, органом уповноваженим управляти державним майном є Державна судова адміністрація України, м.Київ,вул.Липська, будинок 18/5.

Відповідно до частини 15 ст.96 Кодексу України з процедур банкрутства, копії судових рішень у провадженнях у справах про банкрутство державних підприємств або господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі або на балансі яких перебувають об`єкти державної власності, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшли до статутних капіталів цих підприємств, крім інших учасників, надсилаються органу, уповноваженому управляти державним майном.

Відповідно до частини 2 ст. 96 Кодексу України з процедур банкрутства, Кабінет Міністрів України вживає заходів для запобігання банкрутству державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, визначає оптимальні шляхи відновлення їх платоспроможності та координує дії відповідних органів виконавчої влади.

Відповідно до частини 3 ст. 96 Кодексу України з процедур банкрутства, органи виконавчої влади приймають рішення щодо: доцільності надання державної підтримки неплатоспроможним підприємствам; розроблення заходів, спрямованих на забезпечення захисту інтересів держави і вибір оптимальних шляхів реструктуризації та погашення боргових зобов`язань; проведення аналізу фінансового стану боржника, його санації та погодження плану санації; доцільності виключення відповідних суб`єктів господарювання з переліку підприємств, що є об`єктами права державної власності, які не підлягають приватизації, та застосування до них процедури санації чи ліквідації.

Відповідно до частини 5 ст. 96 Кодексу України з процедур банкрутства, з метою запобігання банкрутству державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, може застосовуватися порука.

Відповідно до частини 6 ст. 96 Кодексу України з процедур банкрутства, відкриття провадження у справі про банкрутство за заявою боржника не є підставою для припинення повноважень органу, уповноваженого управляти майном боржника, щодо управління відповідним об`єктом державної власності.

Відповідно до частини 7 ст. 96 Кодексу України з процедур банкрутства, у разі якщо боржник є державним підприємством або господарським товариством, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, господарський суд залучає до участі у справі про банкрутство представників органу, уповноваженого управляти державним майном, з повідомленням про відкриття провадження у справі про банкрутство такого підприємства.

Враховуючи наведені положення Кодексу, з метою реалізації відповідних повноважень органами, визначеними ст.96 Кодексу України з процедур банкрутства, суд дійшов висновку надіслати примірники даної ухвали Кабінету Міністрів України, Львівській обласній державній адміністрації, Державній судовій адміністрації України.

Керуючись ст.ст. 2, 28, 34, 35, 96, п. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 ГПК України, суд-

УХВАЛИВ:

1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Біоенерджітранс" про відкриття провадження у справі про банкрутство Державного підприємства "Санаторно-курортний лікувальний центр "Шкло" (81050, Львівська обл., Яворівський р-н, смт Шкло, вул. Курортна, буд. 1, ідентифікаційний код 32673458) - прийняти до розгляду.

2. Підготовче засідання суду призначити на: 15.07.24 на 15:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Львівської області за адресою: 79014; м. Львів, вул. Личаківська, 128.

3. Заявнику-надати суду:

- оригінали документів, доданих до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство(для огляду у судовому засіданні);

-письмово повідомити суд про наявність чи відсутність обставин, передбачених п.2 ч. 1 ст. 175 ГПК України.

4. Боржнику:

- до дати проведення підготовчого засідання надати документально обґрунтований письмовий відзив на заяву про відкриття провадження у справі; копію відправити кредитору, докази відправлення надати суду;

- наявні у боржника заперечення щодо вимог заявника;

- інформацію щодо загальної суми заборгованості боржника перед кредиторами за зобов`язаннями, що передбачають виплату грошових коштів, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), з виплати заробітної плати;

- відомості про наявне у боржника майно, а також про всі рахунки боржника в установах банків та інших фінансово-кредитних установах, реквізити рахунків;

- відомості про всі рахунки, на яких ведеться облік прав на цінні папери, що належать боржнику у депозитарних установах, їх реквізити;

- відомості про всі рахунки, електронні гаманці, відкриті у небанківських надавачах платіжних послуг, емітентах електронних грошей, що належать боржнику, їх реквізити;

- відомості про проведення боржником діяльності, пов`язаної із державною таємницею;

- докази необґрунтованості вимог заявника (за їх наявності);

- довідку органів приватизації (органів, уповноважених управляти об`єктами державної власності) про наявність або відсутність на балансі підприємства, щодо якого постановлено ухвалу про прийняття заяви про відкриття провадження у справі, державного майна, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшло до статутного капіталу боржника;

- письмово повідомити суд про наявність чи відсутність обставин, передбачених п.п.2,3 ч. 1 ст. 175 або п. 3 ч. 1 ст. 226 ГПК України.

5. Викликати в судове засідання заявника, боржника.

6. Копію ухвали надіслати Товариству з обмеженою відповідальністю "Біоенерджітранс", Державному підприємству "Санаторно-курортний лікувальний центр "Шкло", арбітражному керуючому Лукашуку В.В., Яворівському ВДВС у Яворівському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, державному реєстратору, Кабінету Міністрів України, Львівській обласній державній адміністрації, Державній судовій адміністрації України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://lv.arbitr.gov.ua /sud5015/.

Суддя Морозюк А.Я.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення01.07.2024
Оприлюднено03.07.2024
Номер документу120087511
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —914/1415/24

Ухвала від 18.11.2024

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Желік Максим Борисович

Ухвала від 04.11.2024

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Желік Максим Борисович

Ухвала від 17.10.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Морозюк А.Я.

Ухвала від 16.10.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Морозюк А.Я.

Ухвала від 09.09.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Морозюк А.Я.

Ухвала від 15.07.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Морозюк А.Я.

Ухвала від 10.07.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Морозюк А.Я.

Ухвала від 01.07.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Морозюк А.Я.

Ухвала від 10.06.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Морозюк А.Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні