ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
01.07.2024 р. Справа № 914/1660/24
м. Львів
Господарський суд Львівської області у складі судді Ростислава Матвіїва, розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: ОСОБА_1 , м. Львів,
до відповідача 1: Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради в особі реєстратора Ляпінського В.Б., м. Львів,
до відповідача 2: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Козароза», м. Львів
предмет позову: визнання недійсною та скасування реєстраційної дії (реєстраційний запис від 04.02.2019, 141151020000046366),
підстава позову: порушення вимог законодавства при створенні та реєстрації об`єднання співвласників багатоквартирного будинку,
встановив:
26.06.2024 до Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради в особі реєстратора Лапінського В.Б. та Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Козароза» про визнання недійсною та скасування реєстраційної дії (реєстраційний запис від 04.02.2019, 141151020000046366).
Разом з позовною заявою позивач звернувся до суду із клопотанням про звільнення від сплати судового збору.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд зазначає про наявність підстав для залишення позову без руху та зазначає таке.
Статтями 162, 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до позовної заяви та документи, які додаються до позовної заяви.
Зокрема згідно з п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Однак у позовній заяві не зазначено інформації щодо реєстраційного номеру облікової картки платника податків, серії та номеру паспорта позивача та відомостей про наявність чи відсутність у позивача електронного кабінету.
18 жовтня 2023 року введено в дію Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» від 29 червня 2023 року № 3200-IX, яким внесено зміни, зокрема до положень Господарського процесуального кодексу України.
Так, відповідно до положень п. 1, 2 ч. 6 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
Суд зауважує, що з аналізу положень ст. 6 Господарського процесуального кодексу України вбачається, що для фізичних осіб підприємців не є обов`язковим реєстрація електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), такі суб`єкти мають право на реєстрацію електронного кабінету в добровільному порядку з метою процесуальної економії та електронної комунікації із судом.
Разом з тим, з урахуванням змін у процесуальному законодавстві, спрямованих на впровадження сучасного електронного діловодства в суді, встановлено такий обов`язковий реквізит для всіх заяв по суті справи, зокрема і для позовної заяви, як зазначення в тексті відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету.
Пунктом 4 ч. 3 ст. 162 встановлено вимогу про зазначення у позовній заяві змісту позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
У позовній заяві позивач визначив двох відповідачів - Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради в особі реєстратора Ляпінського В.Б. та Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Козароза», натомість предмет позову визнання недійсним та скасування реєстраційної дії державного реєстратора Ляпінського В.Б., вчинений щодо Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Козароза».
Тобто фактично позивачем обрано спосіб захисту порушених, на його думку, прав оскарження дій державного реєстратора. Однак відповідачами вказує двох суб`єктів, а в обґрунтування заявлених вимог позивач зазначає про порушення порядку створення об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, але не зазначає зміст позовних вимог щодо визначених у позовній заяві відповідачів (двох).
Також позивач не визначив відповідно до ст. ст. 4. 45 Господарського процесуального кодексу України, чи відповідачем 1 є Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради як виконавчий орган Львівської міської ради (юридична особа) чи державний реєстратор Ляпінський В.Б. як посадова особа Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради (фізична особа).
Згідно з п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову. А згідно з ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У тексті позовної зави позивач зазначає про реєстрацію 04.02.2019 реєстратором В.Б. Ляпінським Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Козароза» (реєстраційний запис №14151020000046366), а також зазначає, що ОСОБА_2 є чоловіком власника квартири, однак доказів на підтвердження такої інформації не долучає.
Крім цього, суд звертає увагу позивача, що відповідно до ч. ч. 2, 4 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163:2020 передбачає, що відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії. У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчують відбитком печатки юридичної особи, структурного підрозділу (служби діловодства, служби кадрів, бухгалтерії тощо) юридичної особи або печатки «Для копій».
Проте долучені до позовної заяви копії доказів не містять жодного із зазначених реквізитів про засвідчення копії документа, тобто є не засвідченими.
Крім того, згідно з положеннями п. 8-10 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява також повинна містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Однак у позовній заяві інформації, визначеної у п. 8-10 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України не зазначено.
Суд також звертає увагу позивача на положення ч. 1 ст. 50 Господарського процесуального кодексу України: треті сторони, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору, можуть бути залучені до участі в справі на стороні позивача або відповідача до прийняття рішення господарським судом, якщо рішення з господарського спору може вплинути на їх права або обов`язки щодо однієї з сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за клопотанням сторін, прокурора, проте позивач такого клопотання не подавав.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи встановлені судом недоліки позовної заяви, зокрема недотримання вимог процесуального закону, визначених п. 2, 4-5, 8-10 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, суд доходить висновку про наявність підстав для залишення позову без руху та надання позивачу можливості усунути допущені недоліки шляхом зазначення інформації щодо реєстраційного номеру облікової картки платника податків, серії та номеру паспорта позивача, відомостей про наявність чи відсутність у позивача електронного кабінету в підсистемі «Електронний суд»; змісту позовних вимог щодо кожного з визначених відповідачів; долучення доказів на підтвердження зазначених у позовній заяві обставин: реєстрації 04.02.2019 реєстратором В.Б. Ляпінським Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Козароза» (реєстраційний запис №14151020000046366), а також про те, що ОСОБА_2 є чоловіком власника квартири; надання інформації, передбаченої п. 8-10 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу, стосовно зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи, підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; надання належним чином засвідчених копій документів, долучених до позовної заяви.
Керуючись статтею 162, 50 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Львівської області
ухвалив:
1.Позовну заяву ОСОБА_1 у справі № 914/1660/24 залишити без руху.
2.Встановити ОСОБА_1 строк 10 днів з дня вручення ухвали для усунення недоліків позовної заяви у спосіб зазначення інформації щодо реєстраційного номеру облікової картки платника податків, серії та номеру паспорта позивача, відомостей про наявність чи відсутність у позивача електронного кабінету в підсистемі «Електронний суд»; викладення змісту позовних вимог щодо кожного з визначених відповідачів; долучення доказів на підтвердження зазначених у позовній заяві обставин: реєстрації 04.02.2019 реєстратором В.Б. Ляпінським Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Козароза» (реєстраційний запис №14151020000046366), а також про те, що ОСОБА_2 є чоловіком власника квартири; надання інформації, передбаченої п. 8-10 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу, стосовно зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи, підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; надання належним чином засвідчених копій документів, долучених до позовної заяви.
3.У випадку невиконання вимог даної ухвали позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Матвіїв Р.І.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2024 |
Оприлюднено | 03.07.2024 |
Номер документу | 120087607 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Матвіїв Р.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні